Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportUmiejętności podnoszące atrakcyjność na rynku pracy - sprawdź czy je masz

Umiejętności podnoszące atrakcyjność na rynku pracy - sprawdź czy je masz

Materiał promocyjny

Dodano:
Umiejętności podnoszące atrakcyjność na rynku pracy - sprawdź czy je masz
materiał promocyjny

Problemy z bezrobociem w naszym kraju z roku na rok maleją, a wykształcenie Polaków jest coraz wyższe oraz wszechstronne. Sytuacja ekonomiczna oraz epidemiologiczna na świecie w ostatnich miesiącach jednak trochę przewartościowała rynek pracy, a miliony Polaków z niepokojem śledzą wiadomości z kraju, obawiając się o swoje posady. O ile pracę na tak zwane przeżycie bez problemu każdy jest w stanie znaleźć, tak o dobrą pracę z godnym wynagrodzeniem - trzeba się trochę postarać. Dlatego też tak ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji oraz przede wszystkim umiejętności, które podniosą atrakcyjność na rynku pracy. O jakich cechach jednak mowa?

Godne wynagrodzenie to podstawa dla każdego pracownika

Czym jest dobra posada? To nic innego jak stanowisko pracy, które ściśle pasuje pod określone preferencje zawodowe osoby, która takiej pracy szuka. Dla niektórych pracą życia będzie przesiadywanie w ciepłym biurze przed komputerem, a dla innych całodniowa gonitwa w samochodzie, czy na magazynie. Rynek pracy jest tak szeroki, że każdy zdecydowanie odnajdzie swoje miejsce oraz będzie w stanie godnie żyć, wykonując pracę, która nie tylko przynosi mu satysfakcję, a również jest dobrze płatna, z dobrymi benefitami oraz dodatkami socjalnymi. Jednak, aby o taką pracę się postarać, należy podnieść swoją atrakcyjność na ciągle zmieniającym się rynku pracy. Jak tego dokonać? 

Jakie umiejętności są w stanie podnieść atrakcyjność na rynku pracy?

Pożądane przez pracodawców umiejętności dodatkowe różnią się od siebie w zależności od aplikowanego stanowiska. Przy pracy biurowej ważna będzie zatem dobra znajomość obsługi komputera wraz z pakietem biurowym MS Office, a składając swoje podanie na posadę kuriera - najważniejszym aspektem będzie prawo jazdy kat. b. Szereg umiejętności tematycznych w zależności od stanowiska różni się od siebie diametralnie. Istnieją jednak również umiejętności tak zwane miękkie, które są uniwersalne, a umieszczenie ich w CV znacznie jest w stanie podnieść atrakcyjność przyszłego pracownika w oczach pracodawcy. Mowa tutaj o takich umiejętnościach jak:

  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dobra komunikatywność,
  • punktualność,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • motywacja do pracy,
  • elastyczność,
  • kreatywne rozwiązywanie problemów.

To tylko kilka z przykładów, które są w stanie sprawić, że osoba kandydująca na dane stanowisko zyska w oczach pracodawcy, a co za tym idzie - jest w stanie ubiegać się o pożądane stanowisko, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Prawo jazdy kategorii b - istotny element większości CV

Umiejętnością, która przydatna jest nie tylko wśród zawodowych kierowców, jest zdecydowanie prawo jazdy kat. b. Prawo jazdy jest o tyle istotną kwestią, że pokazuje przyszłemu pracodawcy niezależność kandydata na dane stanowisko. Posiadając własny samochód, osoba taka nie dość, że nie jest skazana na codzienną podróż do pracy komunikacją miejską, która to lubi płatać figle, przyczyniając się tym samym do częstych spóźnień, a dodatkowo stwarza dla pracodawcy wiele dodatkowych możliwości, kiedy trzeba będzie pilnie gdzieś pojechać w trakcie pracy. Dlatego posiadanie prawa jazdy jest tak ważnym aspektem przy składaniu swojego CV na dane stanowisko.

Jeśli kandydat prawa do poruszania się pojazdami mechanicznymi nie posiada, jest to dobry moment, aby podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy - poprzez zapisanie się na kurs prawa jazdy kat. b. Na rynku szkół jazdy jest wiele, lecz warto zwrócić uwagę przy wyborze na jakość oraz ilość pozytywnych opinii, które to rzutują często na efektywność szkoleń przyszłych kierowców. Przykładem dobrej jakościowo placówki kształcącej kierowców jest niewątpliwie Szkoła nauki Jazdy Pegaz w Poznaniu. Doświadczeni instruktorzy są w stanie przekazać wiedzę oraz umiejętności kierowania samochodem osobowym, co przełoży się niejednokrotnie na pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy. Pozytywny wynik zaś jest w stanie znacznie podnieść atrakcyjność na rynku pracy, a co za tym idzie - jest w stanie pomóc znaleźć wymarzoną posadę.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole