LM.plWiadomościV Husar Race Wyszyna 2021. Pobiegli strażacy, policjanci, żołnierze

V Husar Race Wyszyna 2021. Pobiegli strażacy, policjanci, żołnierze

153 osoby pokonały w niedzielę 6,5-kilometrową trasę V Ekstremalnego Biegu Służb Mundurowych Husar Race 2021. Najszybszy pod Wyszyną był Tomasz Pietrzak, druh ochotnik i zawodnik Maratonu Turek.

Ekstremalne zawody biegowe w Piorunowie pod Wyszyną odbyły się po raz piąty. Rok temu organizację pokrzyżowała pandemia koronawirusa, ale tym razem organizatorom z Baszty Wyszyna i OSP Wyszyna z Bartłomiejem Wiśniewskim na czele udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Do pokonania była 6,5-kilometrowa trasa wokół łowiska Borowy Staw, a na zawodników czekały najróżniejszego rodzaju przeszkody: opony do przenoszenia, stogi siana do przeskakiwania, błoto do brodzenia, a nawet ślizgawka.

Na mecie ostatecznie odmeldowało się 153 uczestników. Zwyciężył Tomasz Pietrzak, druh ochotnik i zawodnik Maratonu Turek, który trasę pokonał w czasie 28 minut i piętnastu sekund. Dwadzieścia sekund za nim na metę wbiegł Przemysław Majda z Baszty Wyszyna. – Trasa, jak co roku ciężka. Najgorsza woda – po szyję wody, po kolana mułu. Reszta przeszkód do ogarnięcia dla każdego biegacza, który choć trochę trenuje – mówił o swoich wrażeniach z trasy srebrny medalista. – Nie będę zbyt skromny, ale już po pierwszym okrążeniu uformowała się trójka. Było widać, kto będzie walczył. Z Tomkiem nawet nie próbowałem walczyć, było widać, że jest lepszy.

Wśród kobiet wygrała Justyna Wałowska reprezentująca No Name Team. Najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali pucharami. Zawody przeznaczone były przede wszystkim dla reprezentantów służb mundurowych. Z trasą zmierzyli się m.in. strażacy OSP, strażacy zawodowi, policjanci i żołnierze.

Po ukończonej trasie na wszystkich czekał medal oraz ciepły posiłek. Chętni mogli również zaszczepić się w mobilnym punkcie przeciwko COVID-19.