Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportW Kazimierzu Biskupim powstanie nowy klub bokserski. Dla dzieci i dorosłych

W Kazimierzu Biskupim powstanie nowy klub bokserski. Dla dzieci i dorosłych

Dodano: , Żródło: LM.pl
W Kazimierzu Biskupim powstanie nowy klub bokserski. Dla dzieci i dorosłych
Boks

Garda Kazimierz Biskupi – tak będzie nazywał się nowy klub bokserski na sportowej mapie regionu. Trwa właśnie remont pomieszczeń w budynku byłej remizy OSP.

Gardę Kazimierz Biskupi tworzą byli pięściarze Zagłębia Konin – Przemysław Borek i Przemysław Piasecki. Tworzą dosłownie, bo własnymi rękoma remontują właśnie sale znajdujące się w budynku byłej remizy OSP Kazimierz Biskupi. Staną w nich ring, gumowa podłoga, worki treningowe, lustra, będzie też siłownia. Na ścianach już jest logo nowego klubu wraz z herbem gminy.

Pomysł wyszedł spontanicznie. Spotkaliśmy się wójtem, rozmawialiśmy i wójt powiedział, że jego córka ćwiczyła sztuki walki. Od razu, jak usłyszeliśmy „sztuki walki” to pomyśleliśmy, że wójtowi nie jest obce trenowanie, sport. Stwierdziliśmy, że może w Kazimierzu Biskupim przyda się klub bokserski. W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież jest zainteresowana komórkami – warto byłoby odciągnąć ich od tego wszystkiego – powiedział Przemysław Borek.

Gmina, oprócz przekazania na cele klubu sali, funduje również materiały do jej remontu. – Pomysł od razu nam się spodobał. Chcemy, by w Kazimierzu każdy znalazł coś dla siebie – powiedział wójt Grzegorz Maciejewski.

W klubie działać mają sekcje dziecięce, młodzieżowe i rekreacyjna dla dorosłych. Wszystko w zależności od zainteresowania mieszkańców gminy. Oficjalnie rozpoczęcie działalności Gardy zaplanowane jest na 23 marca.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole