LM.plSportWicelider tabeli zbyt silny dla Startu. Porażka na wyjeździe

Wicelider tabeli zbyt silny dla Startu. Porażka na wyjeździe

I liga

19:33 uległ Start Konin SPR Pabiks Impact Pabianice w wyjazdowym meczu I ligi. Była to dziesiąta porażka koninian w tym sezonie.

W wyjazdowym starciu Start mierzył się z walczącym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej zespołem z Pabianic. Wyrównana walka trwała przez niecały kwadrans. Później gospodarze regularnie budowali swoją przewagę, kończąc pierwszą połowę czterema zdobytymi bramkami z rzędu. Do przerwy drużyna Marka Salzmana przegrywała 10:18.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, dla Startu trafiali głównie Olgierd Piaskowski i z rzutów karnych Paweł Dobry. Do końca meczu gospodarze podwyższyli swoją przewagę do czternastu bramek i ostatecznie zwyciężyli 33:19.

Była to dziesiąta porażka Startu w tym sezonie. Drużyna z Konina spadła po ostatniej kolejce na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, Start podejmie AZS UW Warszawa.

SPR Pabiks Impact Pabianice – Start Konin 33:19 (18:10)

Start Konin: Jan Erenc, Jakub Kujawiński, Bartłomiej Szczap – Tomasz Lorencki (3), Adrian Grzelka, Dominik Urbański, Maciej Rolnik, Paweł Dobry (4), Adrian Franaszek (4), Olgierd Piaskowski (8), Tomasz Trojanowski, Marcel Urbański, Oktawian Rachuba, Krzysztof Zimny, Olaf Jaworski, Aleksy Nowiński.