Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportWicelider tabeli zbyt silny dla Startu. Porażka na wyjeździe

Wicelider tabeli zbyt silny dla Startu. Porażka na wyjeździe

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wicelider tabeli zbyt silny dla Startu. Porażka na wyjeździe
I liga

fot. archiwum

19:33 uległ Start Konin SPR Pabiks Impact Pabianice w wyjazdowym meczu I ligi. Była to dziesiąta porażka koninian w tym sezonie.

W wyjazdowym starciu Start mierzył się z walczącym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej zespołem z Pabianic. Wyrównana walka trwała przez niecały kwadrans. Później gospodarze regularnie budowali swoją przewagę, kończąc pierwszą połowę czterema zdobytymi bramkami z rzędu. Do przerwy drużyna Marka Salzmana przegrywała 10:18.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, dla Startu trafiali głównie Olgierd Piaskowski i z rzutów karnych Paweł Dobry. Do końca meczu gospodarze podwyższyli swoją przewagę do czternastu bramek i ostatecznie zwyciężyli 33:19.

Była to dziesiąta porażka Startu w tym sezonie. Drużyna z Konina spadła po ostatniej kolejce na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, Start podejmie AZS UW Warszawa.

SPR Pabiks Impact Pabianice – Start Konin 33:19 (18:10)

Start Konin: Jan Erenc, Jakub Kujawiński, Bartłomiej Szczap – Tomasz Lorencki (3), Adrian Grzelka, Dominik Urbański, Maciej Rolnik, Paweł Dobry (4), Adrian Franaszek (4), Olgierd Piaskowski (8), Tomasz Trojanowski, Marcel Urbański, Oktawian Rachuba, Krzysztof Zimny, Olaf Jaworski, Aleksy Nowiński.

Czytaj więcej na temat:piłka ręczna, I liga, Start Konin, SPR Pabianice
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole