Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWicemistrz świata przywitany przez kolegów. Był też w telewizji

Wicemistrz świata przywitany przez kolegów. Był też w telewizji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wicemistrz świata przywitany przez kolegów. Był też w telewizji
Szachy

fot. II LO w Koninie

Był tort i wspólne spotkanie z kolegami na forum – tak II Liceum Ogólnokształcące przywitało wicemistrza świata w szachach do lat szesnastu Jana Klimkowskiego. A już w czwartek szachista UKS Smecz Konin wystąpił w programie „Pytanie na Śniadanie”.

Jeszcze gratulujemy Ci z całego serca i jesteśmy z Ciebie dumni! – tak II Liceum Ogólnokształcące powitało we wtorek Jana Klimkowskiego. Zawodnik UKS Smecz Konin i reprezentant Polski w zeszłym tygodniu wywalczył tytuł wicemistrza świata do lat szesnastu. Do tytułu mistrzowskiego zabrakło mu zaledwie pół punktu, a wywalczył go jego kolega z kadry – Jakub Seemann.

Klasowi koledzy Klimkowskiego zgotowali mu niespodziankę w postaci tortu z jego zdjęciem. Później na forum szkoły odbyło się również spotkanie młodego szachisty z innymi uczniami II LO. Klimkowski odebrał też gratulacje od dyrektor placówki Małgorzaty Koziarskiej-Sip.

A już w czwartek wraz z Jakubem Seemannem był gościem telewizyjnego programu „Pytanie na Śniadanie”, gdzie opowiadał o swojej pasji do szachów. Jak przyznał, jego rywalizacja z aktualnym mistrzem świata jest bardzo wyrównana, choć w partiach towarzyskich to koninianin ma być lepszy od swojego kolegi z Zabrza. – Mam nadzieję, że w kolejnym turnieju go wyprzedzę – zapowiedział ze śmiechem Klimkowski.

Po raz kolejny w szachowych zawodach wystartuje w styczniu. Zagra wtedy podczas turnieju w Arabii Saudyjskiej.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole