LM.plSportWielka Sobota głównie dla gości. SMS Ślesin lepszy od Górnika Konin

Wielka Sobota głównie dla gości. SMS Ślesin lepszy od Górnika Konin

V liga

18. kolejka II grupy V ligi w przypadku drużyn z naszego regionu upłynęła (poza jednym wyjątkiem) pod znakiem zwycięstw gości. W hicie tej serii gier Górnik Konin uległ 1:2 SMS-owi Ślesin.

Przystawki

Najpierw jednak o tym co działo się na pozostałych boiskach. Olimpia Koło wygrała w gościach z GKS-em Dopiewo 7:0. Skutecznością błysnęli autorzy hat-tricków, Jakub Antosik i Konrad Mechowski. Jedno trafienie dołożył Hubert Rosiński. Swój debiut w seniorach zaliczyli natomiast Marcel Kaźmierczak (2008, wyjściowy skład), Jakub Grzegórzek (2007), Dominik Gralak (2008) i Konrad Krygier (2008).

Prawie tak samo wysoko z Przemysławem Poznań wygrała Polonia Golina. Dwupak zanotował Adam Iwiński, a i jego koledzy nie byli gorsi. Był to świetny prezent urodzinowy dla weterana naszych boisk, czyli Damiana Markiewicza.

Przegrał za to Polanin Strzałkowo. Avia Kamionki zdobyła dwa gole, goście żadnego.

GKS Dopiewo – Olimpia Koło 0:7 (10', 31' 42' Jakub Antosik, 18, 44, 82' Konrad Mechowski, 50' Hubert Rosiński)

Przemysław Poznań – Polonia Golina 0:5 (33' Jakub Ciesielski, 45', 80' Adam Iwiński, 55' Orlande Kpassa, 76' Mateusz Szymański)

Avia Kamionki – Polanin Strzałkowo 2:0

Danie nr 1

SKP przegrał u siebie ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Nie był to super mecz, głównie ze względu na gości, którzy myśleli chyba, że przyjadą, wbiją kilka bramek i wrócą do domów świętować. Choć wygrali, to jednak po dużych ciężarach. Tzw. „momenty” miały miejsce w drugiej połowie. Po uderzeniu Patryka Maciejewskiego piłka przeleciała pomiędzy rękoma Szymona Płoszyńskiego, co dawało remis SKP. Jeżeli ktoś pamięta dlaczego w 2010 brytyjski The Sun przemianował nazwisko Łukasza Fabiańskiego (wówczas Arsenal) na Flappyhandski będzie wiedział o co chodzi. Ale to była ostatnia dobra wiadomość dla słupczan. W końcówce Zjednoczeni najpierw wykorzystali rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym, by po około dziesięciu minutach dobić gospodarzy. Po rzucie wolnym sprokurowanym przez Roberta Zdunka (czerwona kartka za drugą żółtą) celnie przymierzył Bartosz Sobański i było już wiadomo, kto wygra.

SKP Słupca – Zjednoczeni Trzemeszno 1:3 (66' Patryk Maciejewski – 29' Patryk Krawiec sam., 77' Kamil Wysocki, 88' Bartosz Sobański)

SKP (skład wyjściowy): Jan Różański – Robert Zdunek, Hubert Grzeszczak, Patryk Krawiec, Kacper Łabędzki, Patryk Maciejewski, Mateusz Sobczak, Mateusz Rąbczewski, Dominik Zaradzki, Mikołaj Wiśniewski, Kamil Czerniejewski

Danie nr 2

Po niezłym początku rundy wiosennej (remis z Olimpią i minimalna porażka z SMS-em Ślesin) Polonus Kazimierz Biskupi mógł marzyć o zwycięstwie z Lechią Kostrzyn. I długimi fragmentami był tego bliski. O porażce zadecydował rzut karny w drugiej połowie. Zanim do niego doszło wynik w 39. minucie otworzyła Lechia. Robert Jadowski oddał precyzyjny strzał w długi róg bramki Jakuba Jaskulskiego. Polonus ambitnie walczył, przy czym uderzenie Antoniego Dobrego wybronił Michał Pecold. W doliczonym czasie pierwszej połowy Szymon Goździak faulował Nikitę Padeiskiego, a strzał z wapna na gola zamienił Damian Maciejewski. Większą determinacją wykazała się jednak Lechia Kostrzyn. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Bartosz Siebert i Polonus został z niczym.

Polonus Kazimierz Biskupi – Lechia Kostrzyn 1:2 (45' + Damian Maciejewski – 39' Robert Jadowski, 79' Bartosz Siebert)

Polonus (skład wyjściowy): Jakub Jaskulski – Piotr Kurowski, Filip Dobry, Damian Maciejewski, Antoni Dobry, Władysław Holczenko, Danilo Wowk, Dmytro Kuzmenko, Michał Zajączkowski, Piotr Gorgolewski, Nikita Padeiski