LM.plSportWiśnik Cup zakończony. Dwie wygrane Mustanga, wystąpili też młodzi

Wiśnik Cup zakończony. Dwie wygrane Mustanga, wystąpili też młodzi

Wiśnik Cup

Dwoma zwycięstwami koszykarzy na wózkach Mustanga Konin zakończył się tegoroczny Wiśnik Cup. Z bardzo dobrej strony pokazali się też młodzi zawodnicy Mustang Konin Young.

Wiśnik Cup to turniej, który ma na celu upamiętnienie Roberta Wiśnika, paraolimpijczyka, reprezentanta Polski, wychowanka ŁTRS Łódź, byłego zawodnika Mustanga. Tegoroczne zawody rozpoczęły się od sobotniej wygranej Mustanga Konin z IKS 2017 Poznań. Spotkanie było jednocześnie meczem Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Koninianie wygrali 78:15. – Powiedzmy: łatwy mecz dla nas. Trenowaliśmy dużo zagrywek, uczyliśmy się kilku nowych rzeczy, by w meczach ligowych było łatwiej – oceniał starcie trener Mustanga Dominik Mosler.

W niedzielę Mustang dołożył drugie zwycięstwo, tym razem z AKS OSW Olsztyn. Drużyna z Konina triumfowała 47:32. Z bardzo dobrej strony podczas turnieju pokazał się również młodzieżowy zespół Mustanga Konin, pokonując dwie drużyny z Poznania. Jak mówi trener Dominik Mosler, tego typu turnieje to cenne doświadczenie dla młodych koszykarzy. – Dlatego, gdy graliśmy z drużyną z Olsztyna, na boisku wystąpiło trzech juniorów. Dla nich to debiut w drużynie seniorskiej. Paweł Cichocki rzucił pierwsze punkty w seniorskim zespole. Jest ten młody narybek i trzeba go w takich meczach testować.

Teraz przed zawodnikami z Konina jeszcze trzy treningi oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. – Mam nadzieję, że powalczymy o medal – zapowiada Dominik Mosler. Później przerwa świąteczna przerwana jednym treningiem rozruchowym. Do regularnej pracy konińscy koszykarze powrócą w nowym roku. W połowie stycznia czeka ich bowiem kolejny ligowy mecz, tym razem z IKS GTM Konstancin.

Mustang Konin – IKS 2017 Poznań 78:15 (19:2, 18:8, 18:2, 23:3)

Mustang Konin Young – IKS 2017 Poznań Junior 34:23 (6:4, 8:6, 12:7, 8:6)

AKS OSW Olsztyn – IKS 2017 Poznań 39:49 (6:19, 13:6, 8:14, 12:10)

Mustang Konin Young – AKS OSW Olsztyn 35:43 (8:11, 13:6, 6:12, 8:14)

IKS 2017 Poznań Junior – Mustang Konin Young 18:33 (2:8, 4:7, 6:2, 6:16)

Mustang Konin – AKS OSW Olsztyn 47:32 (16:8, 7:7, 15:9, 9:8).