LM.plSportWygrana jako prezent na urodziny. Julia Burzyńska i MKS MOS mają powody do radości

II liga

Piątek, piąteczek, piątunio. W ten dzień wieczorem jedni się bawią, oglądają filmy i seriale, chodzą na randki. A inni, tak jak koszykarki MKS MOS Konin, rozgrywają mecze ligowe. Do tego zwycięskie.

Po raz drugi w krótkim odstępie czasu MKS MOS Konin poradził sobie z Ostrovią Basket Ostrów Wlkp. Osiem dni temu wygrał 84:54, we wczorajszy wieczór – 80:57. Do przerwy nieznacznie (33:31) prowadzili goście. Koszykarki z Konina wolno się rozkręcały i nie mogły złapać rytmu. Nie pomagała w tym niska skuteczność i proste straty.

Znacznie lepiej było w kolejnych minutach. Największa zasługa w tym Aleksandry Oleszkiewicz, która w drugiej połowie zdobyła dziewiętnaście punktów, a łącznie 25. Pod koniec trzeciej kwarty koninianki zaczęły odjeżdżać rywalkom, które z każdą minutą gubiły się coraz bardziej. Nie można było tego nie wykorzystać i MKS MOS odniósł drugie zwycięstwo w tej fazie rozgrywek. Było ono świetnym prezentem dla Julii Burzyńskiej, która właśnie pierwszego marca obchodzi swoje urodziny.

Na koniec krótkie info o meczu rozegranym tydzień wcześniej w Poznaniu. Wówczas MKS MOS uległ MUKS-owi Poznań 47:90. Ale w tamtych okolicznościach nie miał szans na równorzędną walkę.

MKS MOS Konin – KS Ostrovia Basket Ostrów Wlkp. 80:57 (13:16, 18:17, 28:13, 21:11)

MKS MOS: Maja Bartczak 10, Lena Gulczyńska, Wiktoria Wróbel 18, Aleksandra Oleszkiewicz 25, Gabriela Ławniczak, Nikola Kurtas 3, Wiktoria Orchowska 10, Maja Olejniczak 2, Łucja Nowacka 2, Natalia Boksa, Adrianna Siuda 2, Julia Burzyńska 8