LM.plSportWysoka wygrana, która dała awans! Młodzież MKS MOS Konin zagra w finale MP!

Wysoka wygrana, która dała awans! Młodzież MKS MOS Konin zagra w finale MP!

Koszykówka

Chyba nikt się nie spodziewał, że młode koszykarki awansują do finału MP U13 już po drugim meczu. Tymczasem w hali przy ulicy Dworcowej napisała się dzisiaj nowa historia.

MKS MOS od początku narzucił mocne tempo i dzięki celnym rzutom wyszedł na wysokie prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:12, druga 15:11. Po przerwie Spartakus poprawił nieco defensywę, ale ze skutecznością było już tak sobie i to koninianki także okazały się lepsze w tej fazie meczu. Ostatnie dziesięć minut to znów pokaz siły miejscowych, których przewaga w pewnym momencie zbliżyła się do czterdziestu punktów. Goście jednak chcieli przegrać jak najmniej i w pewnym sensie im się to udało. Czwartą kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść. Ostatecznie nic to jednak nie dało i konińska młodzież już dzisiaj awansowała do finału. Wygrana oznacza także historyczny sukces młodych konińskich koszykarek, które w tej kategorii wiekowej tak daleko jeszcze nie zaszły.

Czujemy niesamowitą radość. Na początku sezonu liczyliśmy, że awansujemy do ćwierćfinałów i tak też się stało. Na tym etapie poradziłyśmy sobie bez większych problemów, a jeżeli chodzi o półfinał, to powiedzieliśmy sobie, że cokolwiek ugramy to będzie nasz sukces. I ten sukces udało się dzisiaj osiągnąć – powiedziała zaraz po spotkaniu trenerka MKS MOS U13, Magdalena Stawicka.

MKS MOS Konin – KSW Spartakus Jelenia Góra 74:50 (31:12, 15:11, 16:7, 12:20)

MKS MOS: Zuzanna Rybkowska 4, H. Jaskólska, Natalia Jędro 2, Lena Walęcka 7, Maja Szulmińska 4, M. Orchowska, Joanna Kaszkowiak 4, Maria Wróbel 26, Michalina Kuczyńska 14, Maja Olejniczak 10, Antonina Studzińska 3, Łucja Nowacka