LM.plSportWysoka wygrana Mustanga w Wałbrzychu. Dominacja koninian w drugiej połowie

Wysoka wygrana Mustanga w Wałbrzychu. Dominacja koninian w drugiej połowie

Koszykówka na wózkach

Zwycięstwo ponad 30 punktami zanotował Mustang Konin podczas wyjazdowego meczu z Górnikiem Toyotą Wałbrzych. Po 22 punkty w spotkaniu zanotowali Piotr Łuszyński i Marek Wesołowski.

W ramach szóstej kolejki koszykarze na wózkach Mustanga Konin mierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Toyotą Wałbrzych. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej pierwszej kwarty, ale już w drugiej części spotkania zaczęła zaznaczać się przewaga koninian. Decydująca dla ostatecznej wysokiej wygranej była jednak druga połowa. – Nasza obrona była już bardziej skuteczna i gospodarze nie mogli już tak łatwo zdobywać kolejnych punktów – tłumaczą taki obrót spraw na swoim profilu FB koszykarze Mustanga.

Ostatecznie koninianie odjechali gospodarzom na ponad 30 punktów, wygrywając 67:36. Kolejny mecz Mustang ma zaplanowany na weekend 5 – 6 marca. Do konina przyjedzie wtedy IKS GTM Konstancin.

Górnik Toyota Wałbrzych – Mustang Konin 36:67 (17:17, 9:16, 6:22, 4:12)

Mustang Konin: Piotr Łuszyński (22), Marek Wesołowski (22), Daniel Brzeziński (12), Kamil Kornacki (6), Przemysław Stelmasik (2), Piotr Darnikowski (2), Marek Bystrzycki (1).