LM.plSportZłoto i srebro Marceliny Poprawskiej

Złoto i srebro Marceliny Poprawskiej

Judo

W ubiegły weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie startowali w międzynarodowym turnieju Young Europe Solanin Cup.

Cykliczna impreza zgromadziła ponad 900 zawodników z Polski i Europy, m.in. z Estonii, Niemiec, Azerbejdżanu, Irlandii, Kirgistanu, Izraela czy Grecji.
Tuliszkowska sekcja judo wystawiła do startu sześcioro zawodników startujących w kategoriach wiekowych U12, U14, U16 i U18. Najlepszy start zaliczyła Marcelina Poprawska, która zdobyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej (U14). Dodatkowo startując w wyższej kategorii U16 wywalczyła srebrny medal. Bardzo dobry start zaliczył także Michał Kałuża startujący w kategorii U14 (srebrny medal).
Iga Górska zajęła 7. miejsce w U18, a Patryk Brzęcki U18 i Filip Gaj (U12) po dobrych walkach przegrali w eliminacjach.
Po turnieju zawodnicy brali udział w campie który prowadzili: Rustam Orujov, azerski judoka, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, dwukrotny wicemistrz świata oraz Orkhan Safarov, azerski judoka, brązowy medalista mistrzostw świata z Rio de Janeiro. Podczas campu skupiono się na aspektach techniczno-taktycznych oraz walkach szkoleniowych. Trenerem sekcji UKS Judo w Tuliszkowie jest Michał Gaj.