Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kto pokieruje Koninem? Redakcyjny przegląd kandydatów i komitetów

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„A gdzie tu bon ton”. Spektakl szkolnego Teatru KRESKA

„A gdzie tu bon ton”. Spektakl szkolnego Teatru KRESKA

Dodano:
„A gdzie tu bon ton”. Spektakl szkolnego Teatru KRESKA
kultura

Ponad 700 osób obejrzało spektakl przygotował działający od ponad 30-lat w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie - Teatr KRESKA.

„Deski dla Kreski” – tak nazywał się projekt, który dzięki Konkursowi Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2022 pozwolił szkolnemu teatrowi zdobyć swoją scenę. Projekt stworzyła wicedyrektor Anna Walkowiak wespół z Katarzyną Hryciuk, przy wsparciu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego EKOTECH.

- W ramach projektu zostało zaplanowane wiele działań: warsztaty teatralne, zakup sceny, przygotowanie scenografii, przygotowanie plakatów czy zaproszeń – informuje Katarzyna Hryciuk z ZSEU w Żychlinie.

Warsztaty teatralne dla uczniów szkól podstawowych przeprowadziła pani dr Ewa Matyba, wieloletnia dziennikarka, wykładowca na wyższych uczelniach, gdzie uczy emisji głosu oraz nauczycielka języka polskiego w ZSEU w Żychlinie. Wziął w nich udział również  Krzysztof Kędziora, dyrektor GOK w Brzeźnie, dramaturg, reżyser, scenarzysta, lektor filmowy i telewizyjny. Do jego twórczości możemy zaliczyć fantastyczne przedstawienia teatralne "Wykapany zięć", "Metoda na wnuczka" czy "Rubinowe gody”.

Do współpracy przy realizacji projektu zaproszono również rodziców uczniów ZSEU w Żychlinie, nauczycieli i młodzież. Podsumowaniem wszystkich działań był spektakl teatralny "A gdzie tu bon ton" w reżyserii Ewy Pietrzak, wg. scenariusza Anetty Janc. Na scenie można było zobaczyć uczniów i nauczycieli:

Helena Bronikowska – Magdalena Baranek

Rafał Ksawery Bronikowski – Piotr Rosiak

Melania Kurnatowska – Kinga Dziurdzińska

Fryderyk Chopin – Huber Witkowski

Gośka – Pola Pyzdrowska

Elka – Hanna Strzelczyk

Wojtek – Kacper NAwrot

Ewa - Julia Springel

wokal – Michał Hryciuk

pianino – Łukasz Wardeński

konsultacje - Krzysztof Kędziora

Konferansjerami byli uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Paprotni. Uczniowie technikum reklamy i spedycji ZSEU w Żychlinie byli akustykami i uwieczniali wszystkie wydarzenia na filmach oraz zdjęciach. Przez dwa dni spektakl obejrzało ponad 700 widzów, zarówno uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a  także zaproszeni goście.

 

fot. Lidia Maj - Pyzdrowska

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole