Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja ostrzega: oszuści znowu w akcji. Uważajcie na fałszywe telefony i linki. Naciągają na pieniądze różnymi sposobami. 

LM.plWiadomościAkwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?

Akwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?

Dodano:
Akwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?
kultura

Tworzą bo cenią sztukę i chcą się poprzez nią wyrażać. Złota Sztaluga to uznanie dla twórców z regionu.

W najbliższy piątek o 17.00 zostanie podsumowana 44. edycja Przeglądu Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę. To prezentacja dorobku twórców nieprofesjonalnych, wymiana doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych, ale także wiele ciekawych, inspirujących rozmów i wspólnota zainteresowań.

W tym roku komisja artystyczna zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców. Jest to malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury. Ta różnorodność jest zarówno atutem, jak i cechą charakterystyczną tego przeglądu. Artyści, którzy biorą w nim udział, są grupą również niezwykle zróżnicowaną, ale łączy ich potrzeba i odwaga wypowiadania się za pośrednictwem sztuki.

- Po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego, po prostu nieszczęśliwe – jest wiele. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny przegląd. Tym większa radość, że ich twórczość będziemy mogli zaprezentować tym, którzy docenią jej, nie tylko artystyczną, wartość – mówi Krystyna Mikołajczak z CKiS w Koninie.

W piątek uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać w CKiS przy Okólnej do 23 grudnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole