Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAkwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?

Akwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?

Dodano:
Akwarele, fotografie, rzeźby. Dla kogo Złota Sztaluga?
kultura

Tworzą bo cenią sztukę i chcą się poprzez nią wyrażać. Złota Sztaluga to uznanie dla twórców z regionu.

W najbliższy piątek o 17.00 zostanie podsumowana 44. edycja Przeglądu Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę. To prezentacja dorobku twórców nieprofesjonalnych, wymiana doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych, ale także wiele ciekawych, inspirujących rozmów i wspólnota zainteresowań.

W tym roku komisja artystyczna zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców. Jest to malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury. Ta różnorodność jest zarówno atutem, jak i cechą charakterystyczną tego przeglądu. Artyści, którzy biorą w nim udział, są grupą również niezwykle zróżnicowaną, ale łączy ich potrzeba i odwaga wypowiadania się za pośrednictwem sztuki.

- Po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego, po prostu nieszczęśliwe – jest wiele. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny przegląd. Tym większa radość, że ich twórczość będziemy mogli zaprezentować tym, którzy docenią jej, nie tylko artystyczną, wartość – mówi Krystyna Mikołajczak z CKiS w Koninie.

W piątek uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać w CKiS przy Okólnej do 23 grudnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole