Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plImprezyTworzenie to ich pasja - podsumowanie Przeglądu O ZŁOTĄ SZTALUGĘ

Tworzenie to ich pasja - podsumowanie Przeglądu O ZŁOTĄ SZTALUGĘ

Dodano:
Tworzenie to ich pasja - podsumowanie Przeglądu O ZŁOTĄ SZTALUGĘ

Gdzie: CKiS przy Okólnej 47a

Kiedy: 2 grudnia, g. 17.00

wstęp wolny

Zobaczcie prace najlepszych!

Przegląd Twórczości Plastycznej „O ZŁOTĄ SZTALUGĘ” jest wydarzeniem, które ma bogatą już ponad 43-letnią tradycję. Skupia pasjonatów z całego subregionu konińskiego, stanowi doskonałą okazję do prezentowania ich prac oraz inspiruje do wymiany doświadczeń w zakresie poszukiwań artystycznych.

W tym roku po raz kolejny możemy umocnić się w przekonaniu, że osób, które bez sztuki czułyby się niespełnione, pozbawione czegoś niezwykle cennego jest bardzo dużo. Dowodem są 152 prace nadesłane na tegoroczny Przegląd. Tym większa nasza radość, że ich twórczość będziemy mogli zaprezentować publiczności.

Kto otrzyma w tym roku nagrody i wyróżnienia, dowiemy się 2 grudnia w CKiS przy Okólnej podczas uroczystego podsumowania.
W tym roku komisja artystyczna obejrzała i zakwalifikowała do wystawy 94 prace 36 twórców. Zobaczymy m.in. malarstwo olejne, akwarele, pastele, rysunki, fotografie, rzeźby, prace abstrakcyjne, pejzaże, portrety i martwe natury. Ta różnorodność jest właśnie zarówno atutem, jak i cechą charakterystyczną tego Przeglądu.

Artyści nieprofesjonalni, którzy biorą w nim udział są grupą również niezwykle zróżnicowaną i choć różnić ich może wiele (pochodzenie, doświadczenie, czy preferencje artystyczne) to łączy niewątpliwie jedno - nieodparta potrzeba i odwaga wypowiadania się za pośrednictwem sztuki. Tworzą, ponieważ jest to sposób na życie barwniejsze i ciekawsze. W ten sposób pobudzają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i rozwijają się.

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, spotkanie z twórcami i ich różnorodną twórczością.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole