Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBezpłatna mammografia. Już w czerwcu badanie w Koninie

Bezpłatna mammografia. Już w czerwcu badanie w Koninie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Bezpłatna mammografia. Już w czerwcu badanie w Koninie
Mammografia

fot. K. Stańczak (Geneva Trust)

Zaledwie kilka minut badania, które może uratować życie. Już w czerwcu w Koninie pojawi się mammobus, w którym kobiety będą mogły za darmo wykonać badanie piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Szanse na odzyskanie zdrowia w dużym stopniu zależą od tego, kiedy uda się wykryć chorobę. Z tego powodu ważne są regularne badania mammograficzne.

Już 5 czerwca mammobus Stowarzyszenia Moja Mammografia zawita do Konina. Stanie przy ul. Spółdzielców 6. Profesjonalni elektroradiolodzy pracujący na nowoczesnym sprzęcie cyfrowym dostępni będą dla pań w wieku od 45 do 74 lat.

Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, należy jedynie wcześniej dokonać telefonicznej rejestracji pod numerem telefonu 58 767 34 44. Na miejscu trzeba mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Do dyspozycji pań jest komfortowa przebieralnia oraz poczekalnia. Badanie trwa zaledwie kilka minut.

Przed mammografią elektroradiolog przeprowadza z pacjentką krótki wywiad. Potem pomaga się jej ustawić do badania i wykonuje cztery zdjęcia – po dwa dla każdej piersi. Co ważne, w naszych mammobusach mamy nowoczesny sprzęt, który wykonuje skany wysokiej jakości – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust sp. z o.o. – Następnie zdjęcia są oceniane i opisywane przez naszych lekarzy. Rocznie przeprowadzamy około 210 tysięcy takich badań, dziennie nawet 1300. Średnio każdego dnia jedna kobieta dowiaduje się, że powinna rozpocząć leczenie. Od tego, jak szybko wykryje chorobę, zależy, jak będzie przebiegać.

Akcja przeprowadzana jest we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole