Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja ostrzega: oszuści znowu w akcji. Uważajcie na fałszywe telefony i linki. Naciągają na pieniądze różnymi sposobami. 

LM.plWiadomościBezpłatny mammobus stanie przed konińskim sanepidem. Sprawdź kiedy!

Bezpłatny mammobus stanie przed konińskim sanepidem. Sprawdź kiedy!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Bezpłatny mammobus stanie przed konińskim sanepidem. Sprawdź kiedy!
Mammografia

Kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez NFZ będą mogły przebadać się przed konińskim sanepidem. Wcześniej trzeba się zarejestrować.

Mammobus stanie na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Staszica 16 w Koninie w czwartek 11 sierpnia w godz. 9.00 – 17.00. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, są bezpłatne. Panie w wieku 35 – 49 lat będą mogły wykonać badania mammograficzne odpłatnie. Koszt badania wynosi sto złotych.

By skorzystać z badania należy się zarejestrować pod numerami telefonów: 61 855 75 28 albo 61 851 30 77. Przy rejestracji należy podać dane osobowe oraz numer PESEL. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty i ważny dokument ubezpieczenia.

Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki.

Czytaj więcej na temat:mammografia, mammobus, sanepid, badanie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole