Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBudowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca

Budowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca
Cmentarz

Miasto Konin odstąpiło od umowy z wykonawcą dokumentacji na nowy cmentarz komunalny. – Był nieterminowy, wykonywał zadania niezgodnie z umową – tłumaczył we wtorek Rafał Oblizajek z Wydziału Gospodarki Komunalnej. Oznacza to kolejne opóźnienia w budowie nowej nekropolii.

O sprawę cmentarza pytał podczas wtorkowego posiedzenia komisji Rady Miasta Konina radny Jarosław Sidor (niezrzeszony). – My nie mamy jeszcze nawet dokumentacji projektowej, nie mówiąc nawet o środkach finansowych. Rozumiem, musimy myśleć o żywych, ale nie możemy zapominać o osobach, które odejdą i nie będzie gdzie ich pochować.

Z budżetu Konina na ten rok usunięte ma być ponad 300 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Wcześniej miasto przez ponad rok szukało wykonawcy i dokładało kolejne pieniądze z budżetu, by sprostować wymaganiom finansowym chętnych firm. W lutym w końcu udało się znaleźć wykonawcę, ale niedługo później umowa z nim została rozwiązana. Jak tłumaczył we wtorek Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, był on nieterminowy i wykonywał zadania niezgodnie z umową.

Nowy przetarg ma być ogłoszony w październiku. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku podpiszemy nową umowę – mówił Rafał Oblizajek. Zapewniał również, że obecny cmentarz przy ul. Staromorzysławskiej zapełnia się w wolniejszym tempie, niż było to przewidywane.

Nowy cmentarz ma powstać obok ul. Marantowskiej w północnej części Konina na ponad 20-hektarowej działce. Jego budowa ma być przeprowadzona w dwóch etapach. Oprócz samych kwater w nekropolii mają powstać tereny zielone, parkingi na co najmniej sto miejsc, dom przedpogrzebowy, ossarium, kolumbaria i budynek spopielarni (więcej o planach miasta przeczytać można TUTAJ).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole