Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBył duszpasterzem trzeźwości. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu

Był duszpasterzem trzeźwości. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu

Dodano:
Był duszpasterzem trzeźwości. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu
Jest zarzut

Znany w Koninie ksiądz Paweł Ś. usłyszał zarzut jazdy po pijanemu. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Pijany ksiądz dachował samochodem 10 listopada minionego roku pod Brześciem Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie ostatnio pełni posługę. U kierowcy stwierdzono ok. 2,5 promila alkoholu we krwi. Prowadząca sprawę włocławska policja postawiła księdzu zarzut jazdy po pijanemu. Duchowny przyznał się do winy.

- Pięćdziesięciolatek usłyszał w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej  – poinformowała nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej policji. 

Ksiądz Paweł Ś. jest doskonale znany w Koninie, gdzie spędził kilkanaście lat jako duszpasterz. Zaczynał w parafii bł. Jerzego Matulewicza, następnie trafił do św. Wojciecha, potem do św. Maksymiliana. W czasie „konińskiej” drogi duszpasterskiej był współorganizatorem muzycznego Tryptyku Zaduszkowego w kościele św. Wojciecha, gdzie pojawiały się wielkie artystyczne nazwiska i cyklu koncertów pod hasłem „Trzeźwienie przez kulturę”. Chętnie prezentował swoje zbiory kapliczek i figur Chrystusa Frasobliwego, które często towarzyszyły koncertom.

Znany był również jako terapeuta uzależnień. W diecezji włocławskiej pełnił rolę duszpasterza trzeźwości. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu.

Fot. Archiwum LM.pl

Przeczytaj również:Ksiądz z zarzutami
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole