Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościChwile grozy dla radnej Leśniewskiej. Utrzymała mandat, ale będzie ciąg dalszy

Chwile grozy dla radnej Leśniewskiej. Utrzymała mandat, ale będzie ciąg dalszy

Dodano:
Chwile grozy dla radnej Leśniewskiej. Utrzymała mandat, ale będzie ciąg dalszy

Krystyna Leśniewska pozostaje w Radzie Miasta Konina.  

O wygaszenie mandatu z powodu wyprowadzki poza Konin wnioskował mieszkaniec, który złożył stosowne pismo w biurze Rady Miasta. Sprawa była rozpatrywana przez komisję statutową, ale nie dopatrzono się uchybień z tego tytułu. Podczas dzisiejszej sesji przewodniczący Tadeusz Wojdyński powiedział, że wnioskodawca ponownie kontaktował się w tej sprawie i apelował o skierowanie jej do komisji rewizyjnej, po czym odmówił udziału w dalszej procedurze. Uważa bowiem, że posiedzenie komisji statutowej zostało zmanipulowane i na znak protestu nie będzie brał udziału w takim "przedstawieniu". Zapowiedział jednocześnie, że ciąg dalszy nastąpi.  

Tymczasem Krystyna Leśniewska wygłosiła na sesji oświadczenie i potwierdziła, że mieszka w Koninie, a nieruchomość, którą nabyła, będzie jej służyć, gdy zakończy działalność społeczną. - Obecnie moje życie jest skoncentrowane w Koninie. Nie zachodzą jakiekolwiek podstawy, aby rada musiała wygasić mandat - powiedziała Krystyna Leśniewska, która podejrzewa, że wniosek został złożony z powodu innych pobudek. Zadeklarowała również, że wszelkie zmiany uwzględni w oświadczeniu majątkowym. Do pozostałych radnych zwróciła się z prośbą o przeanalizowanie jej wyjaśnień i zagłosowanie zgodnie z sumieniem. Na koniec podziękowała za współpracę z wiceprezydentem Pawłem Adamowem i dyrektorem ZDM Grzegorzem Pająkiem, którzy pomagają jej w pełnieniu mandatu na macierzystym osiedlu Zatorze.  

Swoje wątpliwości wyraził wówczas Bartosz Małaczek, który prosił o doprecyzowanie kilku kwestii. - Doceniam pani działalność, zaangażowanie, realizowanie interwencji na Zatorzu. To za mało wg ustawodawcy. Liczy się miejsce zamieszkania, a więc gdzie śpimy, chodzimy do sklepu, kontaktujemy się z sąsiadami. Jestem być może młodym idealistą, ale także formalistą - podkreślił radny. - Uchwała powinna być należycie uzasadniona. Rada powinna wziąć pod uwagę te dowody. Będą się kierował zasadą praworządności.  

Potwierdziła to także Barbara Musiał. - Gdybym miała postawiony taki zarzut to użyłabym różnych środków, aby udowodnić, że tutaj przebywam. Tego mi brakuje w tym postępowaniu. Potrzebuję więcej danych ze strony radnej.  

Głos zabrała Monika Kosińska, która poparła Bartosza Małaczka.  - To są sprawy, którymi nie powinniśmy się zajmować. Kiedy tracę prawo wybieralności, składam mandat. To świadczy o braku odpowiedzialności względem naszych wyborców  

Radnego Jacka Kubiaka trudno nawet w pełni zacytować. - Gościu jest psychicznie chory albo coś - mówił o mieszkańcu, który “raczył” poruszyć temat miejsca zamieszkania Krystyny Leśniewskiej. -  Komu to ma służyć? Ten pan nie ma co robić? Konin jest zniesmaczony. Tu było za dużo służb. Gdyby nowy przewodniczący był z PiS-u to by była inna rada i całe miasto.  

W głosowaniu trzynastu radnych było “za” odmową stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego, czworo było "przeciw" (Monika Kosińska, Bartosz Małaczek, Barbara Musiał, Emilia Wasielewska), troje wstrzymało się od głosu (Marek Cieślak, Urszula Maciaszek, Jarosław Sidor). 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole