Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzekolada dobra na wszystko. To będzie ciekawy dzień!

Czekolada dobra na wszystko. To będzie ciekawy dzień!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Czekolada dobra na wszystko. To będzie ciekawy dzień!
dyżur

Zapraszam Was przede wszystkim na debatę do Sompolna, ale też przypominam o kilku nietypowych świętach, w tym moim ulubionym Dniu Czekolady. Mniam!

Wyborcze emocje jeszcze chyba nie opadły, zwłaszcza tam, gdzie za niewiele ponad tydzień odbędzie się druga tura. Burmistrza wybierać będą m.in. mieszkańcy gminy Sompolno i z myślą o nich organizujemy debatę , w której zmierzą się: Roman Bednarek i Waldemar Marciniak. Kandydaci na pytania widzów i internautów odpowiadać będą dzisiaj o godz. 19:00 w Sali OSP w Sompolnie. Koniecznie tam zajrzyjcie, albo śledźcie transmisję na portalu LM.pl, YouTube i na Facebooku. Pamiętajcie, że 21 kwietnia zdecydujecie kto będzie decydował o Waszej gminie przez kolejnych kilka lat!

No dobra, nie samymi wyborami człowiek przecież żyje. Myślę, że warto osłodzić sobie piątek i bez wyrzutów sumienia zjeść kawałek czekolady. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam słodycze i chociaż od półtora miesiąca muszę jakoś bez nich żyć (w końcu kiedyś trzeba było przejść na dietę) to dzisiaj zamierzam świętować choćby kostką ulubionej białej lub mlecznej z orzechami, czy ciasteczkami. Mmmmm, już się rozmarzyłam…A Wy jaką czekoladę lubicie najbardziej?

Kalendarz świąt nietypowych mówi też, że obchodzimy dziś Dzień Czystych Okien. To bardzo dobre połączenie. Zjeść czekoladę i szybko do mycia okien, żeby spalić zbędne kalorie. Polecam to szczególnie tym, którzy (tak jak ja) nie zdążyli przed Wielkanocą, a za pomoc niech posłuży Wam poradnik, o którym na naszym portalu pisała Ania Pilarska. Waszej uwadze polecam też stary jak świat (ale jeden z moich ulubionych) film o najsłynniejszym konińskim chomiku – Komandosie. Zastanawiacie się dlaczego? Dlatego, że dziś też Dzień Chomika. Poza tym jeszcze w kalendarzu mamy: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki, Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych oraz Międzynarodowy Dzień Dzieci Ulicy.

Wracajmy na ziemię! Piątek będzie pochmurny, ale dość ciepły. Potrwa 13 godzin i 43 minuty, a to znaczy, że jest dłuższy od najkrótszego o 6 godzin i 1 minutę. Na drogach miasta i powiatu konińskiego jest spokojnie oraz bezpiecznie. Pamiętajcie tylko o omijaniu Honoratki, gdzie trwa przebudowa wiaduktu kolejowego i obowiązują objazdy. Nadal trwa też remont ul. Jana Pawła II, ale do tego zdążyliście już pewnie przywyknąć.

Mam nadzieję, że wszyscy traficie dzisiaj do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, gdzie od godz. 9:00 odbywać się będzie 29. Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Wezmą w nim udział uczniowie konińskich szkół podstawowych, którzy powalczą o wyjazd na finał do Strzałkowa. Po południu, a dokładnie od godz. 17:00 w Centrum Kultury w Kleczewie trwać będą warsztaty dla kobiet, pod hasłem „Piękno zaczyna się w Tobie”. O godz. 18:00 natomiast w Kinie Kameralnym przy ul. Okólnej w Koninie rozpocznie się święto queerowego kina - 15. LGBT+ Film Festival Poland. Do niedzieli na ekranie będzie można zobaczyć produkcje zaangażowane w sprawy dotyczące społeczności LGBT+ oraz nas wszystkich. Również o godz. 18:00 w Wieży Ciśnień wernisaż wystawy „Widma zmian”. Zaprezentowane na niej zostaną prace ośmiorga artystów. Wpadajcie i podziwiajcie!

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole