Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzłowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego

Człowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego

Materiał promocyjny

Dodano:
Człowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego
materiał promocyjny

Multimedialny artysta wizualny oraz performer Łukasz Wodyński zagości w tym tygodniu w Galerii CKiS Wieża Ciśnień. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się jego twórczości w dwojaki sposób - podczas spotkania autorskiego poświęconego wydawnictwu „POST ANTROPO SZTUKA” oraz podczas otwarcia wielowymiarowej wystawy multimedialnej „ERROR” składającej się obrazów, dźwięków, rzeźby i wideo.

Łukasz Wodyński urodził w 1985 r. w Bydgoszczy. Wywodzi się z rodu o silnych korzeniach artystycznych, w którym szczególnie zaznaczyli się: Józef Wodyński (1884-1947) – scenograf i malarz, uczeń J. Stanisławskiego, J. Fałata oraz Jan Wodyński (1903-1988) – malarz kapista, współtwórca II Komitetu Paryskiego, uczeń W. Weissa.

Łukasz Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Łączy solidne zaplecze warsztatowe z odwagą na polu eksperymentów estetycznych. Jego działania bywają uznawane za kontrowersyjne ze względu na sposób obrazowania. W swojej twórczości płynnie przemieszcza się między szerokim spektrum technik i materiałów, naprzemiennie pracując zarówno w rysunku, malarstwie, rzeźbie, jak i technikach nowych mediów, live act czy instalacji.

Jego prace oscylują wokół tematów związanych z psychologicznym a także egzystencjalnym aspektem człowieka, jego naturą, emocjami oraz relacjami z otoczeniem.

Na spotkanie autorskie, rozmowy i dyskusje poświęcone manifestowi artystycznemu „POST ANTROPO SZTUKA” zapraszamy 16 listopada o g. 18.00.

To publikacja ważna nie tylko ze względu na poruszany zakres teorii sztuki. To przede wszystkim wnikliwa analiza poprzez aspekty ludzkiego tworzenia, definiująca na nowo zarówno artystę, jak i dzieło w dobie wypłukiwanego z przekazów kulturowych postantropocentrycznego świata, zagrażającego ludzkiej tożsamości, emocjonalności i duchowości. Autor wyznacza radykalną drogę celem przywrócenia aktu fizycznej emanacji myśli w postaci dzieła, tworzącego unikalność ludzkiej jednostki i formującego obraz wyjątkowości świata.

Manifest w szczególności dedykowany jest edukatorom, artystom oraz ludziom kultury.

Natomiast 18 listopada o g. 18.00 nastąpi otwarcie wystawy multimedialnej „ERROR”.

Projekt ten opowiada o utopijnych ideałach cywilizacji zachodu tworzących model pogrążonego w letargu społeczeństwa szybkiej gratyfikacji. Artysta sięga po temat wszechogarniającej „cyfrozy”, infantylizacji i upraszczania świata. Egocentryczne eksponowanie swojego życia w przestrzeni cyfrowej wykrzywia realne więzi ze światem, generując marazm i stan zawieszenia analogiczny do błędu cyfrowego, a sam człowiek podlega powolnej kasacji, tracąc swoją tożsamość. Ekspozycja „ERROR” to krzyk i ostrzeżenie wobec poważnego zagrożenia dla dalszego istnienia. To także istotne pytanie o alternatywę dla dalszego rozwoju cywilizacji, ocalenia uczuć, emocji oraz odzyskania więzi i połączenia ze sobą.

Wstęp na wernisaż bezpłatny. Pozostałe dni zwiedzania (wt.-pt.) 5 zł. W soboty na wystawy wstęp wolny. Ekspozycję można oglądać do 8 grudnia 2022 r.

Człowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego
Człowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego
Człowiek - dramatyczny bohater współczesności. Ekspresyjna sztuka Łukasza Wodyńskiego
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole