Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDla tych, co lubią chodzić i jeść. Chyba lepiej zmienić kolejność

Dla tych, co lubią chodzić i jeść. Chyba lepiej zmienić kolejność

Dodano:
Dla tych, co lubią chodzić i jeść. Chyba lepiej zmienić kolejność
dyżur

Zapowiada się piękny majowy dzień, który mogą zakłócić zjawiska pogodowe. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Lokalnie grad. Tak przewidują meteorolodzy. Lepiej zadbać wtedy o bezpieczne miejsce. 

Dzień Hamburgera – czas na ucztę. Chociaż nie każdy jest fanem tego dania, to okazja, aby celebrować ten dzień w ulubionym stylu. 

Dzień Amnesty International. 28 maja to ważna data dla obrońców praw człowieka, gdyż w 1961 roku Peter Berenson zainspirowany artykułem o aresztowaniu dwóch studentek w Portugalii, założył Amnesty International. Organizacja ta od dekad walczy o prawa człowieka i na całym świecie inspiruje do działania. Dziś, w rocznicę jej powstania, zachęcamy do promowania idei praw człowieka wśród znajomych i społeczności.

Wystawa „Na szkle”. Zapraszamy na niezwykłą ekspozycję „Na szkle” z kolekcji Włodzimierza Kubackiego. Otwarcie zaplanowano o godzinie 17:30 w konińskiej bibliotece (ul. Dworcowa 13). Wstęp wolny. Wystawa będzie dostępna do 30 czerwca. 

Chodzę bo lubię. Zapraszamy na cykliczne spotkania miłośników Nordic Walking. Zajęcia odbywają się co wtorek o godzinie 19:00 na stadionie Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Prowadzą je certyfikowani instruktorzy. To świetna okazja, aby aktywnie spędzić czas i zadbać o swoje zdrowie, zwłaszcza po sytym hamburgerze. 

Wybory w toku. Po wizytach ważnych osób, pozostajemy w przedwyborczych klimatach bowiem trwa wyścig kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na dzisiaj zapowiedzieli się w Koninie: Ewa Kopacz i Bartłomiej Wróblewski. W ciągu dnia znajdziecie relacje z tych spotkań. 

Kontakt. Masz pytania, interwencję, stoisz w korku? Skontaktuj się z nami przez WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole