Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDyrektor konińskiego szpitala przechodzi do Urzędu Marszałkowskiego

Dyrektor konińskiego szpitala przechodzi do Urzędu Marszałkowskiego

Dodano:
Dyrektor konińskiego szpitala przechodzi do Urzędu Marszałkowskiego

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie opuszcza placówkę. Leszek Sobieski obejmie stanowisko dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Oto oświadczenie. 

Dobiega końca moja praca na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. Dziękując za ponad pięć lat wspólnej pracy na rzecz jednego z największych szpitali w Wielkopolsce cieszę się, że przez ten czas było i jest możliwe utrzymanie funkcjonowania każdego z oddziałów Szpitala, rozwinięcie jego potencjału diagnostycznego i zabiegowego. Stałe odnawianie i rozwijanie potencjału Szpitala, którego wybranymi przykładami jest sukcesywna informatyzacja, instalacja poczty pneumatycznej, stworzenie dwóch pracowni angiografii, zakup najnowszego w Wielkopolsce tomografu komputerowego, pełne odnowienie bazy leczenia uzależnień, a przede wszystkim odnowienie akredytacji i zorganizowanie struktur do leczenia Covid-19, wskazują na dużą dynamikę zmian i możliwości adaptacyjne Szpitala.

Szpital w ciągu minionych pięciu lat stawił czoła przeciwnościom, których skala nie była możliwa do przewidzenia. Tym bardziej doceniam personel naszego Szpitala, który w trudnych chwilach zawsze był gotowy swoją pracą, radą i zaangażowaniem wspierać moją pracę. W ciągu minionych pięciu lat Szpital dołożył starań by każda grupa zawodowa odczuła poprawę warunków swojej pracy. Osobne podziękowania kieruję do tej grupy samorządowców, przedsiębiorców, środowisk politycznych, które pozostawały solidarne z naszym Szpitalem przez ten okres, wspierały nas i dały szansę na rozwój i utrzymanie działania Szpitala, zwłaszcza w szczególnym roku 2020.

Zawodowo nadal pozostaję związany z ochroną zdrowia podejmując po raz drugi wyzwanie jakim jest nadzorowanie podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego przez objęcie stanowiska dyrektora Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Obowiązki dyrektora przejmuje czasowo od dnia 13 września 2021 r. pani Krystyna Brzezińska. Jestem przekonany, że zarządzanie Szpitalem obejmuje osoba z dużym doświadczeniu związanym z ochroną zdrowia, potrafiąca w sposób obiektywny i rzeczowy rozpoznać oraz ocenić potrzeby i możliwości konińskiego Szpitala.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole