Skocz do zawartości
LM.plWiadomościEsperal Katowice – zaszyj się i żyj w trzeźwości

Esperal Katowice – zaszyj się i żyj w trzeźwości

Materiał promocyjny

Dodano:
Esperal Katowice – zaszyj się i żyj w trzeźwości
materiał promocyjny

Choroba alkoholowa jest schorzeniem złożonym, które obejmuje zarówno sferę zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Długotrwałe spożywanie etanolu wywołuje szereg objawów psychosomatycznych, uszkadza narządy wewnętrzne i upośledza ich prawidłowe funkcjonowanie. Przerwanie ciągu alkoholowego to niełatwe zadanie. Dla wielu uzależnionych Esperal stanowi ostatnią deskę ratunku. W tej metodzie chorzy pokładają wielkie nadzieje – warto jednak pamiętać, że samo zaszycie nie gwarantuje trzeźwości alkoholika. By osiągnąć najwyższy poziom skuteczności tej metody, konieczne jest jej równoległe stosowanie z innymi elementami kompleksowej terapii alkoholizmu (głównie psychoterapią). Gdzie otrzymać Esperal w Katowicach i gdzie bezpiecznie wykonać zabieg? 

Esperal w Katowicach można znaleźć w większości aptek pod nazwą Disulfiram WZF. Tę substancję leczniczą produkują Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne. Jest ona zatem środkiem całkowicie legalnym i dopuszczonym do sprzedaży farmaceutycznej w Polsce. Sięgając po sprawdzony lek, pacjent zyskuje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Stosuje się go wspomagająco w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Pomaga utrzymać wstrzemięźliwość od etanolu, wzbudzając awersję, czyli wstręt do jego spożywania. Jest on wynikiem strachu o własne zdrowie i życie oraz konsekwencji, jakie mogą występować u chorych po połączeniu etanolu z Esperalem. Podstawowym zaleceniem lekarskim podczas stosowania wszywki jest bowiem powstrzymanie się od spożywania etanolu w jakiejkolwiek dawce i postaci.

Esperal w Katowicach – dostępność leku i substancja czynna

Pacjentom, którzy chcą wszyć Esperal w Katowicach, proponuje się wybrane placówki medyczne. Miejscem, w którym można bezpiecznie i skutecznie wykonać zabieg jest Centrum Medyczne Galmedic – więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem https://katowice.galmedic.pl/uslugi/esperal/. Odpowiednia dawka leku jest tu wyliczana indywidualnie dla każdego pacjenta podczas jego pierwszej wizyty. Substancja lecznicza dostępna jest na miejscu w placówce i korzysta z niej chirurg podczas zabiegu. Pacjent nie musi zatem posiadać skierowania na wykonanie „zaszycia”, recepty, ani samodzielnie kupować leku. Dzięki temu zapewnia się pacjentowi komfort i oszczędza jego cenny czas.

Substancją czynną Esperalu jest disulfiram – organiczny związek chemiczny, ograniczający możliwość prawidłowego trawienia alkoholu etylowego w wątrobie. Jego obecność w organizmie blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. Jej brak wpływa na zaburzenie szlaku metabolicznego etanolu. W fizjologicznych warunkach jest on trawiony do nieszkodliwej postaci kwasu octowego, by ostatecznie przekształcić się w dwutlenek węgla i wodę. Bez wymienionego enzymu proces ten zostaje zakłócony. Na jakiś czas zatrzymuje się na etapie trawienia alkoholu do postaci aldehydu octowego. Jest to substancja szkodliwa, której nadmiar w organizmie prowadzi do wystąpienia objawów niebezpiecznej reakcji disulfiramowej.

Esperal w Katowicach – jak wspomaga trzeźwość?

Zaszycie wszywki alkoholowej wewnątrz organizmu alkoholika nie tylko umożliwia przerwanie ciągu alkoholowego, ale również wspomaga jego wytrwałość w abstynencji. Leki awersyjne gwałtownie reagują z alkoholem i wywołują objawy zatrucia organizmu. Do najczęstszych objawów reakcji disulfiramowej, czyli zatrucia aldehydem octowym znajdującym się w krwiobiegu „zaszytego” alkoholika w nadmiernym stężeniu, należą: bóle głowy, nudności, wymioty, tachykardia, zaburzenia wartości ciśnienia tętniczego krwi, ataki drgawek. Jeżeli chory zostanie pozbawiony opieki specjalistów, symptomy te przybierają na sile. Trwając nawet kilka godzin, mogą przekształcić się w stany groźne dla życia alkoholika.

Esperal wspomaga trzeźwość alkoholika, wywołując jego obawę przed konsekwencjami próby przepicia wszywki w postaci wspomnianych objawów. Lekarz informuje o nich chorego już podczas wizyty kwalifikującej go do zabiegu. Korzystanie z możliwości, jakie daje wszywka alkoholowa, zaleca się wyłącznie współpracującym pacjentom, dla których Esperal będzie dodatkową motywacją zewnętrzną do utrzymania abstynencji i kontynuacji leczenia. Zwykle chorzy wybierają bowiem wszywkę alkoholową jako terapeutyczny element uzupełniający. Samodzielne jej zastosowanie nie ma działania uzdrawiającego z choroby alkoholowej.

Wskazania i przeciwwskazania

Pacjenci często włączają do leczenia alkoholizmu metody awersyjne, gdy nie są zadowoleni z efektów aktualnie odbywanych terapii. Dzięki temu wzmacniają swoją motywację do dalszej walki z nałogiem. Osoba uzależniona może skorzystać z „zaszycia” również w celu przerwania ciągu alkoholowego czy rozpoczęcia procesu odtruwania organizmu z toksyn poalkoholowych.

Wszywki alkoholowej nie powinny stosować osoby pozostające pod wpływem alkoholu etylowego. By zostać zakwalifikowanym do zabiegu, należy zatem przerwać ciąg alkoholowy. Wielu pacjentów nie jest w stanie wykonać tego procesu samodzielnie. Zaleca się im skorzystanie z profesjonalnego odtrucia alkoholowego, które stanowi jeden z elementów kompleksowej terapii uzależnienia. Wstrzemięźliwość przed zabiegiem „zaszycia” powinna trwać przynajmniej 24 godziny. Wszycie Esperalu jest niewskazane również dla tych pacjentów, u których stwierdzono nadwrażliwość zarówno na substancję czynną (disulfiram), jak i inne składniki leku. W przypadku zaburzeń krążeniowo-oddechowych konieczne stają się zwykle dodatkowe konsultacje specjalistyczne z kardiologami, które pozwalają rozwiać wątpliwości związane z bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu. Metody tej nie stosuje się u chorych po próbach samobójczych, ze złożonymi zaburzeniami psychicznymi.

Przebieg zabiegu zaszycia

Esperal ma formę implantu, który wszywa się podskórnie do wnętrza organizmu pacjenta. W związku z tym w celu jego implementacji konieczne jest wykonanie mało inwazyjnego zabiegu i przerwania ciągłości tkanek. Wykonuje go chirurg w znieczuleniu miejscowym pacjenta i po uprzednim przygotowaniu jego skóry do zabiegu. Procedura ta polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia tuż nad mięśniem pośladkowym chorego. Choć ma ono długość sięgającą zaledwie kilku centymetrów, jest stosunkowo głębokie. Operator prowadzi bowiem cięcie w głąb tkanek, by dotrzeć do obszaru podpowięziowego mięśnia. Tam wypreparowuje specjalną kieszonkę, w  której umieszcza wcześniej przygotowaną dawkę leku.

Powstałą ranę zaszywa się dzięki wykorzystaniu nici chirurgicznych. Lekarz najczęściej stosuje szwy nierozpuszczalne, co skutkuje koniecznością odbycia wizyty kontrolnej po upływie 10-14 dni od daty zabiegu. Podczas niej ściąga się szwy i kontroluje proces gojenia rany. Esperal stopniowo uwalnia się do wnętrza organizmu pacjenta nawet przez okres od 8 do 12 miesięcy.

Esperal Katowice – zaszyj się i żyj w trzeźwości
Esperal Katowice – zaszyj się i żyj w trzeźwości
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole