Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFreak fight — czym są?

Freak fight — czym są?

Materiał promocyjny

Dodano:
Freak fight — czym są?
Materiał promocyjny

Freak fight to nazwa coraz częściej pojawiająca się w przestrzeni publicznej. Nazwa w wolnym tłumaczeniu nawiązuje do walk “dziwaków”, “wybryków” czy “ekscentryków”, a co naprawdę oznacza?

Jeśli chcecie się dowiedzieć, trafiliście we właściwe miejsce. 

Z tego artykułu dowiecie się, czym są freak fighty i na jakich zasadach funkcjonują. Jeśli jesteście zaintrygowani, czytajcie dalej. 

Freak fight — walki na zasadach MMA

Gale freak fight wywodzą się z pomysłu przekształcenia profesjonalnych walk na zasadach MMA w widowiska, w których biorą udział osoby, na co dzień nie zajmujące się sztukami walki. 

MMA są jednym z rodzajów sztuk walki. Mixed martial arts to, tłumaczą z języka angielskiego, mieszane sztuki walki. Jest to znana już od ubiegłego wieku dyscyplina sportowa, która polega na dopuszczeniu w walce dowolnych technik walki. Zakres jest właściwie nieograniczony - wykorzystywane są wszystkie sporty walki, w których nie jest wykorzystywana broń. 

MMA powstało głównie w celu zapewnienia widowiska sportowego. Początkowo w takich walkach brali udział wyłącznie sportowcy albo profesjonalni wojownicy sztuk walki. Zmieniło się to w momencie, kiedy zamiast profesjonalistów zaczęto ustawiać walki między celebrytami czy influencerami. 

Freak fight w Polsce i na świecie 

Formuła walk freak fight nie zrodziła się w Polsce. Walki na zasadach MMA mają długą historię za granicą i są wciąż bardzo popularne za oceanem oraz w Azji. 

Przeczytaj więcej o celebrytach z Fame MMA na: https://tofakty24.pl/kategoria/celebryci/

Za granicą początkowo organizowane były walki, w których przeciwników parowano na zasadzie “technika vs. rozmiar”. Potocznie takie walki nazywane były “Dawid vs. Goliat”, ponieważ zapraszano do nich dwóch profesjonalnych sportowców, tyle że z różnych dziedzin. W wyniku tego mogliśmy oglądać np. walkę ogromnego zapaśnika oraz mniejszego, ale posiadającego lepszą technikę zawodnika jiu-jitsu. 

Walki między celebrytami również nie są obce zagranicznym galom. Jedną z najgłośniejszych była walka zorganizowana między youtuberami KSI i Loganem Paulem. 

W Polsce freak fighty opierające się na walce niedoświadczonych i na co dzień zajmujących się zupełnie czymś innym osób stały się najchętniej oglądanym rodzajem MMA. Co wyróżnia nas na tle międzynarodowym, to organizacja powołana do życia specjalnie do organizowania walk celebrytów i influencerów — FAME MMA.

Gale freak fight — kontrowersje

Gale freak fight u podstaw swojego stworzenia, miały za zadanie dostarczać ludziom rozrywkę w postaci współczesnych “walk gladiatorów”. Współcześnie walki MMA wzbudzają ambiwalentne odczucia w oglądających. Publika dzieli się na pozytywnie i negatywnie nastawionych odbiorców. 

Głównym zarzutem kierowanym pod adresem gal freak fightowych to angażowanie w walki osób, które niekoniecznie powinny otrzymywać jeszcze więcej uwagi z mediów. Jednym z przykładów, który przypiął walkom freak fight łatkę “patologicznych”, była walka z udziałem Daniela Magicala. Zaproszenie patologicznego streamera nie tylko zapewniło mu większy rozgłos, ale dało mu również fundusze do kontynuowania swojej szkodliwej działalności w internecie. 

Przykładem leżącym po przeciwnej stronie barykady jest angaż w walki Marty Linkiewicz, która swoją karierę w internecie rozpoczęła w bardzo kontrowersyjny sposób. Walki MMA dały jej jednak motywację do treningów i obecnie jest ona bardzo zaangażowaną zawodniczką, która daje dobry przykład młodszym pokoleniom. Z osoby nadużywającej narkotyki i alkohol, stała się wysportowaną i zdrową kobietą, która otwarcie mówi o niszczących efektach swojego dawnego stylu życia.

Kontrowersyjny charakter freak fightów będzie im zapewne towarzyszył już zawsze, ale to od organizatorów walk zależy, jakie osoby zdecydują się promować na swoich galach. 

Co sądzicie o freak fightach? Czy jest to tylko brutalna rozrywka, czy może widzicie w niej pozytywne strony? Podzielcie się opiniami w komentarzach!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole