Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGrają w największej orkiestrze. Każdy może dołączyć!

Grają w największej orkiestrze. Każdy może dołączyć!

Dodano:
Grają w największej orkiestrze. Każdy może dołączyć!
Koło

Koło, jak co roku, zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Finał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Kolski sztab WOŚP działa przy komendzie Hufca ZHP (ul. Blizna 45), a przewodniczy mu Lech Brzeziński. Osoby zainteresowane kwestowaniem mogą zgłaszać się do siedziby od 2 do 9 grudnia (od poniedziałku do piątku) w godz. 16.00 – 18.00, po odbiór ankiet dla wolontariuszy. W tym roku przewidziano 175 miejsc dla ochotników. A podmioty zainteresowane sztabowymi puszkami stacjonarnymi proszone są o kontakt pod nr tel. 506 184 133.

Ostatni finał związany był z okulistyką dziecięcą. Nadchodzący ma na celu wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy. To zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy dochodzi do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania choroby i podania skutecznego antybiotyku zwiększa ryzyko zgonu. Dlatego WOŚP tej problematyce chce poświęcić 31. Finał.

 

 

 

Czytaj więcej na temat:WOŚP , Koło , ZHP Koło
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole