Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRekordowa zbiórka w Skulsku: 83 tysiące zł dzięki lokalnej solidarności

Rekordowa zbiórka w Skulsku: 83 tysiące zł dzięki lokalnej solidarności

Dodano:
Rekordowa zbiórka w Skulsku: 83 tysiące zł dzięki lokalnej solidarności
Skulsk

Organizatorzy 32. Finału WOŚP w Skulsku chcieliby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rekordowej zbiórki - 83 666,18 zł. 

Wyrazy wdzięczności należą się: wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom, strażakom, orkiestrze dętej, szkole w Wandowie i Skulsku, występującym dzieciom, morsom, bibliotece, ośrodkowi kultury, parafii w Skulsku, klubowi sportowemu Orion, kołom gospodyń wiejskich i mieszkańcom gminy, którzy tłumnie uczestniczyli w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas licznych wydarzeń tego dnia, udało się uzyskać rekordowy wynik i zebrano 83 666,18 zł. To efekt ciężkiej pracy organizacyjnej Stowarzyszenia „Morsy” ze Skulska, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, wolontariuszy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej Gminy Skulsk, Dziennego Domu Pomocy Społecznej Senior WIGOR, Parafii pw. NNMP w Skulsku, Klubu Sportowego „Orion” Skulsk, Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej w Skulsku, Szkoły Podstawowej w Wandowie, Ogniska Muzycznego Oliwii Stefańskiej, chóru szkolnego „Pasja” Danuty Pietrzak oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Łuszczewa, Skulska, Mniszek, Buszkowa i Kobylanek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała przed kościołem parafialnym w Skulsku, nad jeziorem, na skulskim Orliku, w remizie strażackiej i w Szkole Podstawowej w Wandowie. Każda lokalizacja powiązana była z szeregiem atrakcji przygotowanych dla uczestników akcji, jak np.: strażacki armagedon, rodzinny mecz piłki nożnej, ognisko, wspólne granie i śpiewanie z Gminną Orkiestrą Dętą ze Skulska, zbiorowe morsowanie, aukcje i licytacje przedmiotów i usług przeznaczonych na WOŚP, fotobudka, sauna, warsztaty plastyczne, występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Skulsku oraz pyszne jedzenie przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

W remizie odbyła się także rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Całość tego szczytnego przedsięwzięcia zakończyła się tradycyjnym światełkiem do nieba przy OSP w Skulsku. Przez cały dzień pieniądze do puszek wytrwale zbierali wolontariusze z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - 33 666,18 zł. Pozostała kwota - 50 000 zł. pochodzi ze zbiórki internetowej poprzez licytacje i wpłaty do e-Skarbonki, które to działanie koordynowało Stowarzyszenie „Morsy” ze Skulska. To wszystko obrazują zdjęcia przekazane przez Urząd Gminy w Skulsku. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole