Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKolski sztab WOŚP informuje: zebraliśmy ponad 150 tysięcy złotych

Kolski sztab WOŚP informuje: zebraliśmy ponad 150 tysięcy złotych

Dodano:
Kolski sztab WOŚP informuje: zebraliśmy ponad 150 tysięcy złotych
Koło

W minioną niedzielę, serca mieszkańców Koła biły w rytmie dobroczynności podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plac przed starostwem zamienił się w centrum radości i pomocy, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyczynić się do szczytnego celu.

Od rana, aromatyczne zapachy wypełniały powietrze – Hufiec ZHP Koło serwował kiełbaski, OSP Koło Nad Wartą kusiło grochówką, a Kolskie Stowarzyszenie Motocyklistów zapewniało porcję gulaszowej. Miłośnicy dwóch kółek mogli podziwiać motocykle wystawione przez motocyklistów. KP PSP Koło przygotowało stoisko edukacyjne, gdzie każdy mógł nauczyć się resuscytacji i zasad udzielania pierwszej pomocy.

W programie nie zabrakło również aktywności fizycznej – bieg „Policz się z cukrzycą” przyciągnął licznych uczestników, a ulice Koła wypełniły się wolontariuszami zbierającymi datki. Dla miłośników adrenaliny, Komenda Powiatowa Policji w Kole zaprezentowała swoje radiowozy i motocykl, dając możliwość wsiadania do nich, włączania sygnałów, a nawet zrobienia zdjęcia z policyjnym psem. Miłośnicy jeździectwa mogli skorzystać z atrakcji przygotowanej przez Ośrodek Edukacji Jeździeckiej w Czołowie, oferującego przejażdżki konne.

Dzieci bawiły się przy stoiskach z zabawkami, a na scenie odbywała się licytacja gadżetów i różnorodne występy. Całość zabezpieczały służby: Pogotowie Ratunkowe w Kole, KP PSP Koło, OSP Koło Nad Wartą oraz Oddział Rejonowy PCK w Kole.

Kolski sztab WOŚP poinformował, że udało się zebrać 152 676,11 złotych, co stanowi znaczący wkład w ogólnopolską zbiórkę WOŚP.

Źródło: Miasto Koło, Sztab WOŚP Koło 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole