Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21327) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Nie zrozumieli idei? Szafa bez książek w centrum miasta?!

Alert czytelnika

Dodano: 8.07.2015 10:59
Źródło: LM.pl

Otwarta z wielką pompą kilka tygodni temu szafa na książki w centrum miasta, świeci pustkami. Na alert LM.pl dostaliśmy sygnał od mieszkanki Konina.

Konińska szafa z książkami została otwarta z wielką pompa trzy tygodnie temu. „Bookcrossing Konin” to nazwa jednego z projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 6000 złotych. O problemie z pustą szafą poinformowała nas mieszkanka Konina, wysyłając zdjęcia na alert LM.pl.

- Wybrałam się ostatnio z córka na spacer. Bardzo spodobał mi się pomysł szafy z książkami. I to na skwerku przy KDK. Postanowiłam mojej córce poczytać którąś z pozycji. Niestety, w środku było zaledwie dziesięć książek. Półki robiły wrażenie pustych. Mam wrażenie, że mieszkańcy Konina nie zrozumieli idei: zabieram książkę – daję inną w zamian.

Postawieniem szafy na skwerku przed KDK zajmował się Wydział Kultury, Sportu i Turystyki w konińskim magistracie. - Staramy się dowozić regularnie książki – mówi Zena Sroczyńska, kierownik wydziału i  dodaje: – Ja i mój zespół kilkakrotnie dowoziliśmy tam książki ze swoich prywatnych zbiorów. Niestety ludzie biorą i nie donoszą – podsumowuje.

Projekt KBO „Bookcrossing Konin” obejmował tylko postawienie szafy i nie przewidywał zakupu książek. Pomysł nie sprawdził się również w konińskim szpitalu. Wydaje się, że mieszkańcy nie zrozumieli jego idei.  Czy kolorowa szafa na książki pozostanie pusta? Czas pokaże. 

  • 11692989_899831806751472_58935503_n
  • 11693063_899831863418133_598947940_n
  • 11716058_899831860084800_1698543459_n
  • ALERT LM: Szafa bez książek w centrum miasta?!
  • 11655554_899831836751469_266957925_n
  • 194179_img_8643_714
  • 194168_img_8594_714

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

6 tyś. za szafkę z castoramy wartą max 200 zł ....
Dodano: 8.07.2015 11:20    Przez: ~crisscross
Mieszkańcy uczą sie od naszych polityków!!! Zabieramy i nic nie dajemy w zamian!!! Proste!
Dodano: 8.07.2015 11:31    Przez: ~Czarny lud
To nie mogło się udać.Z mentalnością typu "skoro za darmo to biorę i jest moje" i w dodatku "należy mi się" nie ma szans na takie akcje.Szkoda tych 6tyś. Jak widać koninianie nie są gotowi na takie pomysły.
Dodano: 8.07.2015 12:07    Przez: ~k-n
Czerwone miasto, czerwoni mieszkańcy to i idei nie potrafią zrozumieć. Byle zabrać .
Dodano: 8.07.2015 11:18    Przez: ~arol
Pewnych zachowań nie da się wykorzenić. Jeśli ktoś w domu od dziecka był uczony, że oszustwo, kradzież, kłamstwo to życiowa zaradność to nie można oczekiwać, że nagle się to zmieni.Widać, że wielu mieszkańców Konina wyniosło z domu takie idee. Ot, robotniczo chłopska mentalność :)
Dodano: 8.07.2015 11:41    Przez: ~True

KOMENTARZE

Czerwone miasto, czerwoni mieszkańcy to i idei nie potrafią zrozumieć. Byle zabrać .
Dodano: 08.07.2015 11:18    Przez: ~arol
a nie mówiłem nowe książki podarowali na wymianę a jakiś śmiałek juz je na allegro sprzedał naiwni byli skoro wierzyli ze ktoś im odda nowe książki na kolejnym głosowaniu KBO we wrześniu mieszkańcy niech wybierają mądrze bo jak widac to była strata naszej kasy
Dodano: 08.07.2015 16:47    Przez: ~glap
Jedynie książki Palikota nikt nie chciał :D
Dodano: 08.07.2015 17:13    Przez: ~gasipies
przypiąć łańcuszkiem pieczątkę, każdą książkę ostęplować i przynajmniej już jej nikt nie sprzeda :D
Dodano: 08.07.2015 17:29    Przez: ~:D
a i jeszcze jedno a te super ultra HD kamery na skarpie to po co tam sa?
Dodano: 08.07.2015 18:00    Przez: ~czarek
To chyba nie w Polsce. W Poznaniu też bydło zabiera książki do domu a w zamian zostawiają ulotki i inne śmieci... :/
Dodano: 08.07.2015 22:54    Przez: ~Cebulak
A ja swoje prywatne książki zanoszę do szkolnej biblioteki - bo tam bieda.Nie ma na książki pieniędzy.
Dodano: 11.07.2015 17:36    Przez: ~bibliotekarz
Mój komentarz został usunięty, jednak napiszę go jeszcze raz. Konińskie bydło i tyle! W poważnych miastach potrafią dbać o kulturę i wiedzą o co chodzi. Wstyd!
Dodano: 12.07.2015 15:54    Przez: ~onn
6 tyś. za szafkę z castoramy wartą max 200 zł ....
Dodano: 08.07.2015 11:20    Przez: ~crisscross
przeciez u nas to normalne a glupi ludzie dalej pracuja za 1300 i sie nie szanuja
Dodano: 08.07.2015 12:12    Przez: ~pan
200 to przesada , podobna znalazłem na allegro za 1100 zł , co nie zmienia faktu że to i tak niezły przekręt
Dodano: 08.07.2015 12:26    Przez: ~dociekliwy
wał w biały dzień 6000zł tyle kosztuje prawie 3 tony stali brutto ....
Dodano: 08.07.2015 13:13    Przez: ~pn
to 6 tyś to z pozwoleniami z zabudowa architektonicznymi z firma która zrobiła fundament itd... ale wam sie wydaje ze sama szafa tylko 6tys kosztowała znawcy z was tacy a nawet domu nie budowaliście i nigdy nie wybudujecie bo się na tym nie znacie
Dodano: 08.07.2015 22:55    Przez: ~hehehehehe
To jest cena kilku szaf, a nie jednej!
Dodano: 09.07.2015 08:05    Przez: ~ania
A ja znalazłem ze 990zł na swistaku. Ale trzeba było doliczyć inne koszta i może Józkowi taka kwota wyszła. A moze redaktor LM przesadził. Najlepiej zadzwonić Do Urzędu Miasta.
Dodano: 09.07.2015 12:47    Przez: ~swistak
~crisscross trzeba było startowac w projekcie skoro za 200zł bys postawił szafe z fundametami i pozwoleniami oraz robocizna no zobacz ile bys na tym zarobił
Dodano: 09.07.2015 13:47    Przez: ~hehehehehe
Mieszkańcy uczą sie od naszych polityków!!! Zabieramy i nic nie dajemy w zamian!!! Proste!
Dodano: 08.07.2015 11:31    Przez: ~Czarny lud
Pewnych zachowań nie da się wykorzenić. Jeśli ktoś w domu od dziecka był uczony, że oszustwo, kradzież, kłamstwo to życiowa zaradność to nie można oczekiwać, że nagle się to zmieni.Widać, że wielu mieszkańców Konina wyniosło z domu takie idee. Ot, robotniczo chłopska mentalność :)
Dodano: 08.07.2015 11:41    Przez: ~True
A czemuż to robotniczo-chłopska?Rzekłbym, iż inteligencka bardziej.Mam na myśli polską inteligencję.Zawinę do rękawa jak najwięcej, bo mogę to myśl przewodnia naszej "elyty".
Dodano: 13.07.2015 09:07    Przez: ~szaraczek
Cytuję "Niestety ludzie biorą i nie donoszą" – mówi Zena Sroczyńska. Ludzie po prostu robią to co Wy! Bierzecie nie małą kasę na państwowych stołkach a od siebie tylko: przyjechać, pokazać się, pobić brawo, kilka fotek z dziećmi, szeroki uśmiech, itd... WIĘC NIE DZIWOTA ŻE MIESZKAŃCY TAK SIĘ ZACHOWUJĄ, SAMI DAJECIE PRZYKŁAD! "nachapać się tylko dla siebie" true story...
Dodano: 08.07.2015 11:42    Przez: ~mieszkaniec
6000 za projekt? bo to bylo tak 3000 dla komisji przetargowej, 1300 dla podwykonawcy. i 1700 dla zwyciezcy przetargu, to jest Polska,
Dodano: 08.07.2015 11:56    Przez: ~CBA
To nie mogło się udać.Z mentalnością typu "skoro za darmo to biorę i jest moje" i w dodatku "należy mi się" nie ma szans na takie akcje.Szkoda tych 6tyś. Jak widać koninianie nie są gotowi na takie pomysły.
Dodano: 08.07.2015 12:07    Przez: ~k-n
szkoda ze nie wiedziałem to bym stare ksiażki z podstawówki wywalił bo POkichana władza zmienia je co rok i sie tylko na podpałkę nadają
Dodano: 08.07.2015 12:11    Przez: ~gumiś
Niech krewa z Leonem przyniosą przewodniki po Watykanie ha ha ha ha
Dodano: 08.07.2015 12:14    Przez: ~Licheń
albo natretne szarpi klamki straznice tam wsadza
Dodano: 08.07.2015 16:56    Przez: ~nie lubie domokrazców
"To jest szafa na miarę naszych możliwości. My tą szafą otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza szafa, przez nas zrobiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo!" kto oglądał ten wie ;)
Dodano: 08.07.2015 12:22    Przez: ~Miś, miś....
1 z 4
1234>>