Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRozwiń Skrzydła dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Rozwiń Skrzydła dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Dodano:
Rozwiń Skrzydła dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Marzenia o lataniu pomogła spełnić Fundacja Podaj Dalej.  

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Marzenia o lataniu pomogła spełnić Fundacja Podaj Dalej.  

Można już oglądać film, którego bohaterami są uczestnicy pierwszego w Polsce aeroprojektu skierowanego do osób z niepełnosprawnością ruchową. Trudno opisać emocje, które towarzyszyły 32 osobom biorącym udział w projekcie „Rozwiń Skrzydła”. Jeszcze na ziemi niepewność i strach, w chmurach nieopisana radość i poczucie nieograniczonej wolności, a po wylądowaniu fascynacja i chęć kolejnego wzbicia się w powietrze!

Projekt powstał z pasji i inspiracji dwóch pilotów: Adama Czeladzkiego i Jędrzeja Jaxa-Rożena, którzy prowadzili zajęcia wspólnie z Dariuszem Łukawskim i Pawłem Trzęsowskim. Marzenia o lataniu pomogła spełnić Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej - realizator projektu, która od 2004 roku przygotowuje osoby z niepełnosprawnością do samodzielnego i aktywnego życia. Nieocenioną pracę wykonali jej wolontariusze. Wspierali uczestników szkoleń, wyprowadzali z hangaru szybowce, pomagali w przesiadaniu się do maszyny, ciągnęli specjalne wózki, na których paralotniarze uczyli się stawiać skrzydło... Byli niezastąpieni!

Film "Rozwiń Skrzydła", pokazuje niepełnosprawnym, że mimo wózka mogą osiągnąć naprawdę wiele. Pełnosprawnym będzie trudno uwierzyć w to, co zobaczą

Czytaj więcej na temat:fundacja Podaj Dalej, rozwiń skrzydła,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole