Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPomóż spełnić marzenia Małych Odkrywców. Razem dla dzieci

Pomóż spełnić marzenia Małych Odkrywców. Razem dla dzieci

Dodano:
Pomóż spełnić marzenia Małych Odkrywców. Razem dla dzieci
Podaj Dalej

Wolontariuszy w niebieskich koszulkach możecie spotkać w wielu miejscach. Pomóżcie spełnić marzenia Małych Odkrywców z Fundacji Podaj Dalej. 

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim rok szkolny tradycyjnie zakończył się akcją charytatywną na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, które przyjeżdżają na kolonie Mali Odkrywcy. Od blisko 10 lat organizuje je Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej z Konina. Aby zrealizować ten cel, potrzebuje wsparcia. 

Apel o wsparcie

Jak co roku, fundacja zwraca się do swoich przyjaciół z wielką prośbą o wsparcie finansowe kolonii Małych Odkrywców. Dzieci z niepełnosprawnościami, podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, pragną przeżyć niesamowite przygody, poznać nowych przyjaciół, kąpać się w jeziorze, uczestniczyć w olimpiadach sportowych... Udział w koloniach jest bezpłatny, aby finanse nie stanowiły bariery dla rodziców. Fundacja już zebrała 117 tys. zł od zaprzyjaźnionych firm, ale potrzebnych jest jeszcze około 23 tys. zł!

- To ogromne wyzwanie, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować bez wsparcia Przyjaciół, stąd nasza serdeczna prośba o pomoc – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezeska Fundacji Podaj Dalej.

Kolonie 2024

W tym roku na kolonie przyjedzie 65 dzieci z niepełnosprawnościami. Kolonie odbywają się w dwóch terminach. Kolonie artystyczne w lipcu dla 20 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w Osadzie Janaszkowo. Dzieci będą rozwijać swoje talenty podczas zajęć plastycznych, muzycznych i teatralnych, a także brać udział w aktywnościach fizycznych na świeżym powietrzu i uczyć się samodzielności.

Kolonie sportowe w sierpniu w ośrodku w Mikorzynie dla 45 dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Stawiamy na sport jako doskonałe uzupełnienie codziennej rehabilitacji. Koszykarze na wózkach będą trenowali dwa razy dziennie pod okiem Mistrzów Polski z KSS Mustang Konin. Dzieci będą mogły cieszyć się wieloma wodnymi atrakcjami, w tym kąpielami w jeziorze i kajakami, a także uczestniczyć w zajęciach sportowych i grach zespołowych.

Jak można pomóc?

Co roku do akcji chętnie włączają się mieszkańcy Konina. Zbiórka funduszy odbywa się podczas Dni Konina, gdzie wolontariuszy Fundacji Podaj Dalej łatwo rozpoznać po uśmiechu i niebieskich koszulkach. Akcją dowodzi niezawodna Joanna Maciejewska, zwana Maciejką.

Zapraszamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy! Dzieci z niepełnosprawnościami zasługują na wspaniałe wakacje pełne radości, przyjaźni i niezapomnianych przygód. Razem możemy sprawić, że ich marzenia staną się rzeczywistością. Do pomocy można włączyć się również TUTAJ.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole