Dzisiaj jest wtorek 18 lutego 2020, imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20675) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 4oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie by ... (1)„Sztuka nas szuka”, czyli intrygujące prace Wojcie ... (0)

Oni znajdą zatrudnienie

Materiał promocyjny

Dodano: 12.09.2016 13:18

Niezdana matura czy nawet nie posiadanie jej w ogóle nie jest powodem do wstydu ani tym bardziej nie jest życiową porażką kogokolwiek.

W każdym wieku i bez matury możesz mieć realny wpływ na osobisty rozwój jak rozwój kariery zawodowej.

Sprawdź jakie zawody przydadzą Ci się w życiu i kogo poszukuje rynek pracy.

Opiekun medyczny

Pomimo, iż wydłużenie życia człowieka jest pozytywnym zjawiskiem, to należy pamiętać, że starzenie się społeczeństwa będzie dla nas dużym wyzwaniem. Szacunki Eurostatu dla Polski mówią, iż w 2060 roku odsetek osób wieku powyżej 65 lat sięgnie 33% społeczeństwa polskiego ( dla porównania w 2013 rok odsetek ten wynosił 14,5%). Ze względu na postępujące starzenie się społeczeństwa, osoby które ukończą edukację na kierunku Opiekun medyczny nie powinny mieć problemów ze znalezieniem pracy, czy to w państwowych czy w prywatnych placówkach opiekuńczych.

By zostać zawodowym opiekunem medycznym, z dyplomem uprawniającym do pracy i w Polsce i w Unii Europejskiej, nie trzeba kończyć studiów ani posiadać matury. W Koninie, bezpłatne kształcenie w zawodzie opiekun medyczny odbywa się w Policealnej Szkole Cosinus i trwa 1 rok.

Florysta

Florysta to artysta, który potrafi wyczarować piękny bukiet z kilku niepozornych roślin, ozdabia wnętrza, domy, biura, sale bankietowe. Florysta to już nie tylko kwiaciarka u której można kupić 3 róże,  to specjalista w kreowaniu piękna, który może się specjalizować w kilku dziedzinach np. florystyka pogrzebowa, aranżacje wnętrz czy dekoracje ślubne.

W zwodzie florysty można się kształcić  w dwojaki sposób. Po pierwsze można wybrać różnego rodzaju kursy bukieciarskie czy florystyczne, których ceny wahają się od 400 do 5 tysięcy złotych lub też można skorzystać z edukacyjnej oferty szkół. Policealna Szkoła Cosinus proponuje swoim słuchaczom nie tylko bezpłatną edukację ale i bezpłatnie niezbędne materiały do ćwiczeń jak kwiaty, wstążki, ozdoby czy dodatki do kompozycji kwiatowych.

Kosmetyczka

W ostatnich latach obserwujemy wzrost zapotrzebowania na usługi kosmetyczne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, jest to związane między innymi ze wzrostem świadomości dbania o własny wygląd. Na co dzień chcemy wyglądać ładniej  a młody wygląd zachować jak najdłużej. Dlatego nie dziwi fakt rozkwitu branży kosmetycznej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Niektóre salony kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów kompleksowo obsługując klienta inne wyspecjalizowały się w konkretnych zabiegach czy partiach ciała, np. zabiegi i pielęgnacja dłoni i stóp, makijaż i wizaż, pielęgnacja twarzy itp. Usługi kosmetyczne i SPA przestały być luksusem dla wybranych a oferty i cenniki dostępne są dla coraz szerszego grona potencjalnych klientów.

Kosmetyczka to zawód, który nie wymaga wyższego wykształcenia ani zdanego egzaminu maturalnego. Edukację w zawodzie kosmetyczki można rozpocząć od płatnych kursów lub od bezpłatnej Policealnej Szkoły Cosinus w Koninie. Poza bezpłatną edukacją ta szkoła zapewnia także bezpłatnie materiały, kosmetyki oraz urządzenia niezbędne do nauki zawodu kosmetyczki.

Pracownik ochrony

Pracownik ochrony, popularnie nazywany ochroniarzem świadczy usługi ochrony osób i mienia może pracować w  agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej czy w instytucjach, gdzie jest niezbędna ochrona. Może także zajmować się konwojowaniem pieniędzy, towarów i osób jak i zabezpieczeniem imprez masowych.

Kandydat na pracownika ochrony musi mieć dobry stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy. Pomocna przy znalezieniu pracy może okazać się znajomość samoobrony i technik interwencyjnych  jak i umiejętność obsługiwania się bronią - tego między innymi możesz nauczyć bezpłatnie w Policealnej Szkole Cosinus.

Po zakończeniu edukacji w Policealnej Szkole Cosinus możesz ubiegać się o  uzyskanie wpisu do rejestru Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej. Wpis do rejestru pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technika ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony, lub ubiegania się o koncesję na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu Ochrony Osób i Mienia.

Urzędnik/Administracja

W administracji państwowej i unijnej pracują tysiące polskich urzędników. Co prawda polskie samorządy nie oferują “kokosów” ale za to praca jest stabilna, najczęściej w ramach umowy o pracę z normowanym czasem pracy. By zostać urzędnikiem trzeba spełniać wiele warunków, np. urzędnik samorządowy musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać obywatelstwo polskie, nie może być prawomocnie karany i powinien mieć odpowiednie kwalifikacje. Niezbędną wiedzę możesz nabyć w bezpłatnej Policealnej Szkole Cosinus na kierunku Administracja.

Na zajęciach nauczysz się między innymi prowadzenia postępowań administracyjnych, prowadzenia podstawowej dokumentacji księgowej, nadzorowania wewnętrznej koordynacji działalności jednostek organizacyjnych czy sporządzania sprawozdań i protokołów.

Informatyk

Skomputeryzowane są już praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki od produkcji i usług, po administrację i sektor finansowy, dlatego praca dla informatyka jest praktycznie wszędzie, nie tylko w kraju ale i za granicą. W niemalże każdym domu jest sieć internetowa a urządzenia gospodarstwa domowego to w coraz większym stopniu zautomatyzowane roboty. Typowe stanowiska pracy proponowane technikom informatykom to: administrator, projektant, programista, wiedza informatyczna przydaje się także wielu  innych zawodach czy też na co dzień w pracy i w domu. Powstają nowe zawody łączące zawód informatyka z np. medycyną (informatyka medyczna) czy też innowacjami (robotyka).

Opiekun środowiskowy

Opiekunka środowiskowa współpracuje i udziela pomocy podopiecznym  w jego środowisku. Pomaga  odnaleźć swoje miejsce w życiu. Ta praca wymaga  dużej wiedzy m. in. psychologii, medycyny, prawa czy nawet zarządzania. Opiekunowie środowiskowi poszukiwani są najczęściej przez zakłady opiekuńcze (te publiczne i te prywatne), ośrodki pomocy społecznej,  fundacje, stowarzyszenia.

Bezpłatne Szkoły Cosinus zapraszają do zapoznania się z pełną ofertą programową na stronie www.cosinus.pl/konin, gdzie poznasz zagadnienia programowe i dowiesz się między innymi kto może uczyć się bezpłatnie jak to czy szkoła wydaje bezpłatne  zaświadczenia do ZUS, KRUS.

Bezpłatne Szkoły Cosinus
Al. 1 Maja 13, piętro 9 (Hotel Konin)
62-510 Konin
tel. 63 249 71 13
www.cosinus.pl/konin
Facebook : Cosinus.Konin

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:cosinus,   bezpłatna szkoła,   szkoła,   edukacja,   praca,   florysta,   ochrona,   opiekun medyczny,   bezrobocie,   kosmetyka,   urzędnik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.