Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18926) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Utrzymanie i… co dalej? Górnik będzie wybierał swoje władze

Dodano: 21.06.2017 15:11
Źródło: LM.pl

Na przełomie czerwca i lipca zaplanowane są wybory do władz Górnika Konin. Kadencja ustępującego zarządu upłynęła pod znakiem sukcesów sportowych i problemów finansowo-organizacyjnych.

Zima 2013 roku. Z Górnika Konin zwolniony zostaje po zaledwie pół roku trener Damian Łukasik. Za szkoleniowcem murem stają zawodnicy, odmawiając treningów. Część z nich później odejdzie do ościennych klubów. Na kilka tygodni zarząd funkcję trenera powierza Krzysztofowi Adamczykowi. Skonfliktowani z prezesem Bajerskim są również kibice, a pomysł weryfikacji władz klubu popiera Józef Nowicki. Podczas walnego zebrania członków Górnika, łamiąc statut klubu, zarząd dostaje absolutorium. Cztery miesiące później władzę w Górniku, przy aprobacie władz miasta i kibiców, przejmują nowi ludzie - Mateusz Michalski, Waldemar Łaskawski, Adrian Rapeła i Leszek Kułakowski. Prezesem zostaje Piotr Rybiński.

W takich okolicznościach swoją kadencję rozpoczynały ustępujące dziś władze Górnika Konin. Cztery lata później sytuacja w klubie jest już inna. Przede wszystkim, drużyna seniorów powróciła do III ligi, co przez cały ten czas było głównym celem klubu. - Przychodziliśmy w trudnym momencie, nie tylko finansowym, ale i sportowym. Udało się wrócić do III ligi, dwukrotnie zdobyliśmy okręgowy Puchar Polski. Były sukcesy w grupach młodzieżowych – juniorzy młodsi w Lidze Makroregionalnej, odbudowaliśmy juniora starszego – wymienia jednym tchem sportowe sukcesy Górnika za jego kadencji prezes Piotr Rybiński.

I rzeczywiście – trudno odmówić mu w tym aspekcie racji. O ile powrót do III ligi jest tak naprawdę przywróceniem statusu sprzed czterech lat (choć obecna III liga po reformie jest już silniejsza, niż ta z roku 2013), o tyle pozostałe triumfy wcześniej normą nie były. Górnik w rozgrywkach pucharowych odpadał zazwyczaj przed finałami na szczeblu okręgowym, Liga Makroregionalna juniorów młodszych również była historycznym wydarzeniem.

Co było kluczowe? Według prezesa Piotra Rybińskiego – poprawa atmosfery w i wokół klubu. - Na pierwszym miejscu trzeba wymienić stabilizację w klubie. Za nią poszła opinia, że Górnik wychodzi na prostą, że można nam ufać. Oczywiście nie ma El Dorado – zawsze w takiej organizacji potknięcia będą się zdarzały. Czasem zaiskrzyło, zawsze jednak rozwiązywaliśmy problemy na bieżąco. Są ludzie, którzy pracują dla tego klubu społecznie i muszę im podziękować, bo sam bym sobie z tym nie poradził – ocenia prezes Górnika.

O ile w aspekcie sportowym Górnik postawił krok do przodu, o tyle sfera finansowo-organizacyjna wciąż pozostaje kulą u nogi konińskiego klubu. Górnik na bieżąco radził sobie z zaległościami po poprzednich władzach, nie zbudował jednak solidnej podstawy finansowej dla jego działalności. - Nie udało nam się zbudować stabilności na rok, dwa, trzy do przodu. Radzimy sobie, ale na bieżąco. Nie można patrzeć w przyszłość za daleko, nie mamy sponsorów na lata – przyznaje prezes Rybiński.

następna
strona 1/2

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   wybory,   zarząd,   prezes,   Piotr Rybiński,   Mateusz Michalski

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie pseudo prezesie- związkowcu chcę nadmienić , że KS GÓRNIK KONIN jest klubem miejskim ,a nie jak pan se myśli , zapleczem związkowców (mizernych) z ZE PAK Pątnów ."Związkowcy " swoje li........je mogą organizować w Agro turystyce np. a nie na terenie klubu, poza tym nie sprawdził się pan w roli prezesa 4 x na meczu w 4 letniej kadencji 1 x miesięcznie w klubie i to nie zawsze .... gadane to pan miał zawsze ,ale organizacyjnie mizerota ...grunt się pali panu w pracy i nie tylko bo w klubie też.........i tak się chwalisz osiągnięciami klubu jak by była TO twoją zasługą , żeby nie osoba niejaka MM to by ten klub po trzech miesiącach ogłosił plaj de itd .itp.
Dodano: 21.06.2017 16:19    Przez: ~obiektywny
Ciężko znaleźć tu idealnego człowieka do rządzenia klubem. Swego czasu ganiono Bajerskiego, ze bieda w klubie, brak sponsorów itp., a czy za kadencji jeszcze obecnego zarządu jest z tym lepiej? Nie, dotacja z miasta jest większa, poza tym nadal nie ma sponsora, który by zapewniał wpływ do Górnika lepszej kasy. I pogodzmy się z tym, ze nie ma szans na raj, bo wczesniejsi hojni sponsorzy - huta, elektrownia i kopalnia już nigdy nam dobrobytu nie zapewnia ani nawet najmniejszych pieniędzy, o powodach przecież pisać nie muszę, bo każdy je dobrze zna. Boli mnie to, ze taki Konimpex nawet złotówki tu nie zostawia, mimo swych ogromnych dochodów.
Dodano: 21.06.2017 20:08    Przez: ~Lm
grupa silna bo tylko Gornik sie z beniaminkow utrzymal i to swoimi grajkami
Dodano: 21.06.2017 16:44    Przez: ~zadowolony
już wiem czemu na" prezesa " wołają prezes widmo ???????????????........ Jednak p. Bajerski to był zżyty z klubem szacunek z perspektywy czasu to widać ...........
Dodano: 21.06.2017 19:04    Przez: ~sympatyk klubu
Jeszcze więcej pieniędzy płaćcie asystentowi trener to na pewno będziecie mieć kasa caly okręg się z tego smieje
Dodano: 21.06.2017 22:00    Przez: ~trener

KOMENTARZE

Żeby Górnik funkcjonował prawidłowo to zarządca musi być człowiek biznesmen taki bizmesmen który wiąże biznes z pasia do piłki . W Koninie takich ludzi jest sporo ale mają gdzieś koniński sport wola kasę miliony zostawiać w birdelu a nie budować dumę Konina.
Dodano: 21.06.2017 21:47    Przez: ~cala prawda
Jeszcze więcej pieniędzy płaćcie asystentowi trener to na pewno będziecie mieć kasa caly okręg się z tego smieje
Dodano: 21.06.2017 22:00    Przez: ~trener
Panie redaktorze. Proszę o ustalenie dokładnego terminu wyborów. Jako członek chciałbym wziąć udział, a wiadomo jak jest z przepływem informacji w klubie.
Dodano: 21.06.2017 22:32    Przez: ~RHCP
Robocza wersja to 30 czerwca. Po weekendzie powinna być znana ostateczna data, poinformuję.
Dodano: 22.06.2017 01:12    Przez: B.Skonieczny
Wybory 30 czerwca, godz. 17.00 w siedzibie klubu przy ul. Dmowskiego.
Dodano: 28.06.2017 13:11    Przez: B.Skonieczny
A może prezesem ten z popiołków? Nikt wam tyle nie obieca co lech.
Dodano: 22.06.2017 07:41    Przez: ~sd
Bocian i Wasik zainteresowani przejęciem Górnika.
Dodano: 22.06.2017 09:44    Przez: ~oficjalny
Z kad klub ma miec pieniadze jak co chwile musi placic za race odpalane przez tych kretynow co niby kochaja swoj klub a podkladaja tylko klody pod nogi.
Dodano: 22.06.2017 10:25    Przez: ~Prezio
Ty się znasz hehe.
Dodano: 22.06.2017 23:54    Przez: ~ksg
Jakie długi zostawił Bajerski? to były chyba grosiki bo ja nie pamiętam a byłem dość blisko finansów klubu,to tylko media (jak te hieny) wykorzystały konflikt rodzinny Pana Bajerskiego a synalek zwerbował kolegów i się posypsło. Nasze media w całym kraju już dawno sięgneły dna.
Dodano: 22.06.2017 11:43    Przez: ~beton
Ponad 60 tys. zł według informacji podanych podczas wyborów w 2013 r.
Dodano: 22.06.2017 13:10    Przez: B.Skonieczny
Panie beton, czule w punkt, szczególnie z tą drugą kwestią.
Dodano: 22.06.2017 17:19    Przez: ~Mcrjmcdhnvfg
zostawil dlugi i spuscil klub z 3 ligi z hukiem przez swoje nieudane wizje z panem piaseckim i transfery rodem z Brazylii wiec juz tak nie chwalcie tego bajera bo sie facet na sam koniec pogubil
Dodano: 22.06.2017 17:58    Przez: ~ksg kibic
a kto chwali bajera? tu chodzi o fakt ze sponsorow w klubie jak nie bylo słabe za jego czasów tak teraz też niema i tyle, ot co... i przynajmniej byl w klubie dzien w dzien a nie jak rybinski. sciagal brazylijczykow bo kim miał grać jak towarzystwo wzajemnej adoracji przegrywalo co chciało a potem poodchodzili i zostawili klub na dnie..
Dodano: 22.06.2017 21:37    Przez: ~Basog
Zobaczcie co zrobił Pan Michał W. W kleczewie takich ludzi z charyzmą i zaangażowaniem który poświęcał swój czas dla sportu to ze świeczka szukać Brawo
Dodano: 22.06.2017 13:54    Przez: ~Kibic
kibic pajacu dostał z gminy 600 tysięcy i co miał nie zrobić już co tak nie chwal teraz gminna kase obcina to Wasiak ucieka już szuka wrażeń w Koninie
Dodano: 22.06.2017 17:04    Przez: ~ksg
Dokładnie prezesem może być każdy kto dostanie taką kasę z miasta ciekawe jakim by był prezesem jakby miał 300 tys do dyspozycji co by wtedy zrobił.
Dodano: 22.06.2017 18:32    Przez: ~ksg
i własnie kasa się w Kleczewie zmniejszyła i co zrobił prezes Wasik własnie odszedł (info z dzisiaj). Nowym prezesem i z nowym zarządem Grzywacz i Cichos. PS. Majewski odchodzi do Kleczewa bo Wasik załatwił mu pracę w Rolplanie
Dodano: 22.06.2017 21:17    Przez: ~KSG
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.