Dzisiaj jest poniedziałek 11 listopada 2019, imieniny: Bartłomieja, Marcina, Prota WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18877) SPORT FORUM FIRMY (5409) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 4oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
6 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To był świetny finał! SKP Słupca wygrał strefowy P ... (0)Patriotyczna parada motocyklowa przejechała ulicam ... (2)

Wielkopolska. Ćwierć miliona wniosków w ramach "500 plus” 

Dodano: 3.10.2017 09:22

W Wielkopolsce złożono już ćwierć miliona wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy rozpoczęło się 1 sierpnia br. Złożono już ponad 230 tys. wniosków. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwraca się do samorządów, by zintensyfikowały prace nad procesem rozpatrywania wniosków i wydawania decyzji w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy mogą złożyć zarówno rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”, jak i te, które są zainteresowane kontynuowaniem korzystania z otrzymywanego wsparcia. W województwie wielkopolskim od 1 sierpnia br., w którym rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o świadczenia wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, złożono już 233.400 wniosków, w tym 54.191 w formie elektronicznej.

 - Program „Rodzina 500 plus” to realna zmiana w podejściu państwa do polskich rodzin. Dlatego musimy bardzo mocno pilnować wysokich standardów, które wypracowaliśmy w ubiegłym roku, i trzymać się terminów. Pozwoli nam to na płynne przejście w nowy okres świadczeniowy, dlatego zwracam się do samorządów o zachowanie ustawowych terminów realizacji wniosków. Na szczególne słowa uznania zasługują te gminy, które jednocześnie radzą sobie, zarówno z programem „Rodzina 500 plus”, jak i wypłacaniem środków związanych z sierpniowymi nawałnicami - dodaje Zbigniew Hoffmann.

Obecnie 39,49% wniosków zostało już rozpatrzonych (stan na 26 września br). To oznacza, że do tej pory wydano 92.170 decyzji. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub on-line. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:500 plus,   Wielkpolska 500 plus,   wojewoda,   Zbigniew Hoffmann,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

żeby się do roboty wzięli jak po zasiłki lecą...
Dodano: 03.10.2017 09:38    Przez: ~qaz
Wiekszosc ludzi którzy biara te pieniadze pracuja jak chcesz wiedzieć fanie tuska
Dodano: 03.10.2017 10:04    Przez: ~Pisak
Panie chamie moze sam się wez do roboty
Dodano: 03.10.2017 10:04    Przez: ~Ko
i jeszcze nie jesteś w pracy?
Dodano: 03.10.2017 10:44    Przez: ~qaz
W Polsce rude się nie przyjęło
Dodano: 03.10.2017 22:40    Przez: ~Ani ati
Ot i świat pisowskiej aberracji. Zamiast wspomagać tworzenie miejsca pracy, budowy żłobków i przedszkoli po to by wspomagać młode małżeństwa tzw. dobra zmiana woli rozdawać za darmo kasę która to dla wielkiej liczbie nierobów i lewusów pozwala żyć za pomocą robienia dzieci.
Dodano: 03.10.2017 09:38    Przez: ~Zdzich@
Pewnie zszdroscisz bo sam nie potrafisz zrobić
Dodano: 03.10.2017 10:06    Przez: ~Tuo
Społeczeństwa krajów europejskich wymierają, a te 500 zł są motywacją aby się rodziło więcej Polek i Polaków, nazywanie rodziny, która ma kilkoro dzieci lewusami czy nierobami jest bardzo obrażliwe, nasi dziadkowie mieli po 10-cioro dzieci i czy to była patologia ?
Dodano: 03.10.2017 10:09    Przez: ~Symp. PiS
To rozdawanie pieniędzy ma na celu przede wszystkim przekupić ludzi (qrstwo polityczne ale także skłócić naród. Nic więcej. Zwykła prostytucjavpolityczna w wydaniu pissuarow.
Dodano: 03.10.2017 10:26    Przez: ~Pn
Tak Tuo toz to wielka sztuka za pozno wyjsc...Albo olac gumki i inne formy antykoncepcji....
Dodano: 03.10.2017 21:29    Przez: ~do Tuo
Zdzich po co ci nowe żłobki i przedszkola jak nie ma przyrostu?????? Hę???? Psy będziesz tam prowadzal????
Dodano: 03.10.2017 22:25    Przez: ~Al
Pamiętam jak Tusek będąc premierem nawolywal Polaków do powrotu z emigracji a sam wyemigrował hahahahah
Dodano: 03.10.2017 22:42    Przez: ~Oj oj oj
500 na topie bedac w kole czy konine przy ladnej pogodzie masa wozkow mamusiek jak grzyby po deszczu wychodza , najgozej jak zabiora wtedy bol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 03.10.2017 09:57    Przez: ~****kaaaaaaaa
Ból bo nie wiesz do czego ci służy i jak go obsługiwać
Dodano: 03.10.2017 22:26    Przez: ~Al
"- Program „Rodzina 500 plus” to realna zmiana w podejściu państwa do polskich rodzin (...)" ==> Ten pseudoprogram to patologia a nie podejście państwa do polskich rodzin.
Dodano: 03.10.2017 10:24    Przez: ~Pn
Wyciągaj z majtek jak masz co też się zalapiesz na 500 a nie biadolisz
Dodano: 03.10.2017 22:42    Przez: ~PZU
PO jednej złotówki nie dało na dziecko, PiS miesiąc w miesiąc daje po 500 zł, wiek emerytalny został obniżony, szczególnie na tym skorzystały kobiety, bo aż 7 lat, uszczelnia podatek wat, poprzez walkę z mafiami paliwowymi i dlatego są pieniądze w budżecie państwa na te cele. A więc doceńmy to co dla społeczeństwa robi rząd PiS-u.
Dodano: 03.10.2017 11:12    Przez: ~Dobra Zmiana
Pissuary daja ale nie zw swojego! Co do krotszego wieku enerytalnego... dlaczego nie pokazujesz drugiej strony medalu, ze te kobiety beda mialy GŁODOWE emerytury (czytaj grosze)??
Dodano: 03.10.2017 11:24    Przez: ~Pn
Te pięć lat krócej za bardzo nie zmieni ci emerytury idź do ZUS i sprawdź zamiast pisać bzdury a poza tym każdy sam sobie rzepke skrobie. Jak się całe życie nic nie chciało to na starość się nie nadrobi
Dodano: 03.10.2017 22:36    Przez: ~Qweryy
Dokładnie 500 powinno byc dla rodzin którzy pracują albo chociaż jeden z rodziców, a nie dla bezrobotnych tacy nigdy do pracy nie pójdą.
Dodano: 03.10.2017 16:31    Przez: ~mamom
Jak już chcieli zwiększyć liczbę urodzeń to mogli dawać 500 ale tylko tym, którzy naprawdę urodzą dziecko a nie tym, ktorzy już mają np 2 czy 3 (powiedzmy we wieku 6-10 lat) i więcej mieć nie chcą. Kasa tylko dla nowonarodzonych dzieci. Wtedy miałoby to sens.
Dodano: 03.10.2017 18:36    Przez: ~Pn
Bez przesady ci co urodzą maja juz 1000 świadczenia rodzicielskiego becikowe 2500 rodzinne ile jeszcze nie narzekajmy bo rząd daje teraz naprawdę ładne pieniadze idzie wyżyć z tych zasiłków obecnie spokojnie
Dodano: 03.10.2017 18:57    Przez: ~Jajaja
Ty powyżej, a bogaci lub dobrze sytuowani maja te kasę? He? Bo 500 tacy biorą...
Dodano: 03.10.2017 20:27    Przez: ~Pn
Pn ty też bierz na co czekasz a nie zazdrościsz. Oszalejesz chopie z tej zazdrosci
Dodano: 03.10.2017 22:32    Przez: ~Ser
Widze , ze p. Pilarska juz cenzuruje. Trafny komentarz sie nie spodobal Pani redaktor? Czy wolnosc slowa jest Pani obca? 500 propaguje nierobstwo i pasozytnictwo.. .Cwierc miliona niezdolnych do pracy ludzikow w Koninie mamy???
Dodano: 03.10.2017 20:17    Przez: ~Zenada
Ja biorę 500 plus. Pracuje i moja żona też pracuje
Dodano: 03.10.2017 22:33    Przez: ~Ottona
Dlaczego Polacy pracujący w Niemczech Francji czy Holandii dostają od tamtejszych rządów pomoc w wysokości nawet tysiąc euro a w Polsce polak jeszcze parę lat temu nie mógł liczyć na pomoc swojego państwa??
Dodano: 03.10.2017 22:31    Przez: ~Rudzielcy
Prawda jest taka że mamy 500 emeryturze szybciej w szkołach podręczniki darmo a Tusk wszystko na zachód wyprowadzal dlatego niech se tam siedzi. A wy rudzielce wam tylko teraz gul skacze bo naród was w du. E kopnął za złodziejstwo i sprzedawczykowanie :)
Dodano: 03.10.2017 22:39    Przez: ~Ajajaj
przydatne informacje o 500 plus znalazłem w