Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18524) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Konin. Radni powiatowi piszą do premiera w sprawie Ościsłowa

Dodano: 25.01.2018 18:06
Źródło: LM.pl

Radni Powiatu Konińskiego wypracowali stanowisko w spawie braku decyzji środowiskowej dla budowy odkrywki Ościsłowo.

Grudniowa decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o ponownym rozpatrzeniu sprawy nowej odkrywki PAK KWB „Konin” przed Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu, spędza sen z powiek nie tylko związkowców i pracowników, ale również samorządowców. Ostatnio z apelem do nich zwrócił się poseł PO – Tomasz Nowak. Dziś radni powiatowi wypracowali stanowisko w tej sprawie, choć jak podkreśla starosta Stanisław Bielik, nie miało to związku z apelem parlamentarzysty.

- Rada jest samodzielna i nie musi wysłuchiwać podpowiedzi. Dyskutowaliśmy o tym na zarządzie i komisji. Robimy to samodzielnie i za to odpowiadamy – mówi Stanisław Bielik.

Radni w stanowisku, które zostanie skierowane m.in. do rządu, byli jednomyślni. Poniżej stanowisko samorządu powiatu:  

„Rada Powiatu Konińskiego zwraca się do Prezesa Rady Ministrów, Rządu RP oraz Parlamentarzystów RP z apelem o podjęcie niezbędnych działań i decyzji politycznych związanych z uruchomieniem przedsięwzięcia pn. „Wydobycie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z odkrywki Ościsłowo przez PAK KWB Konin S.A.” lub opracowania i przyjęcia programu gospodarczo-kompensacyjnego dla całego obszaru Wielkopolski wschodniej.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie o stabilność gospodarczo-społeczną powiatu konińskiego w najbliższej przyszłości. Od przeszło dwóch lat wstrzymywane są rządowe decyzje odnośnie zezwolenia na uruchomienie wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Ościsłowo przez PAK Kopalnię Węgla Brunatnego Konin S.A. To zaniechanie stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość konińskiej energetyki, a co za tym idzie, utrzymanie produkcji energii elektrycznej w skali kraju. Bezpośrednio zagraża regionowi lawinowym wzrostem bezrobocia i kryzysem społeczno-gospodarczym.

Pierwszą barierą dla powstania odkrywki Ościsłowo był brak zgody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze na rzecz budowy tej odkrywki. Wnioski w tej sprawie złożyli władze gmin, na obszarze których odkrywka ma powstać, co zostało poparte przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Z apelem do Rządu RP odnośnie odrolnienia ziem wystąpiła również Rada Miasta Konina wraz z Prezydentem Konina. Po przeszło rocznym oczekiwaniu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał decyzję zezwalającą na przeznaczenie niezbędnych ziem na cele nierolnicze.

Kolejnym problemem, który nadal blokuje powstanie nowej odkrywki, jest kryzys decyzyjny między Ministrem Energii a Ministrem Środowiska dotyczący decyzji środowiskowej. Jednym z warunków koniecznych dla produkcji energii elektrycznej z węgla brunatnego jest zapewnienie ze strony producenta odpowiednich procesów kompensacyjnych na rzecz środowiska naturalnego. Inwestor, zgodnie z zaleceniami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, jest gotowy do dalszego podejmowania tego typu przedsięwzięć. Obecnie jednym z takich działań jest zatłoczenie wody do Jeziora Wilczyńskiego. Kopalnia wyraża gotowość do realizacji, jednakże bez uruchomienia odkrywki Ościsłowo będzie to niemożliwe.

Odkrywkę buduje się kilka lat, a przy braku decyzji rządowych, po 2020 roku w regionie zabraknie paliwa dla ZE PAK S.A. Stąd, równoważąc sprawy przyrodniczo-środowiskowe z potrzebami przemysłu, niezbędna jest błyskawiczna decyzja – czy dalej produkujemy energię elektryczną w ZE PAK S.A. i neutralizujemy straty środowiskowe, czy rezygnujemy z produkcji z ryzykiem poniesienia zarówno strat społeczno-gospodarczych, jak i środowiskowych.

Powiat koniński i cały region potrzebuje około 15 lat na przeprowadzenie transformacji gospodarczej. Przemysł węglowy w dłuższej perspektywie nie będzie siłą napędową zmian i rozwoju. Jednakże, dokonywanie zmian społeczno-gospodarczych nie powinno odbywać się kosztem ludzi. W tym przypadku istnieje szansa na zmianę bez zapaści społeczno-gospodarczej i wzrostu bezrobocia, ale wiąże się to z utrzymaniem przez następne kilkanaście lat dobrze funkcjonującego przemysłu energetycznego. Opłaca się to zarówno Aglomeracji Konińskiej, Wielkopolsce, jak i Polsce ze względu na bezpieczeństwo energetyczne.

Apelując o decyzję Rządu RP w sprawie odkrywki Ościsłowo mamy świadomość, że czasu jest bardzo mało i mogą wystąpić poważne problemy z zaspokojeniem potrzeb paliwowych Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. Obawiamy się ponadto, że decyzja może okazać się negatywna, a wówczas dojdzie do likwidacji znacznej części przemysłu energetycznego. W takim przypadku domagamy się podjęcia zintensyfikowanych działań w kierunku opracowania oraz przyjęcia programu gospodarczo-kompensacyjnego dla tej części Wielkopolski, na podobnych warunkach, jakie przyjęto dla ratowania gospodarki na Śląsku.

Miasto Konin i powiat koniński był przez lata oparty na przemyśle ciężkim i zapłacił za to wysoką cenę społeczną i środowiskową. Czerpano z tego regionu to, co najlepsze i zabezpieczano dzięki temu bezpieczeństwo energetyczne kraju. Teraz, kiedy zmiana gospodarcza dotyka całą Aglomerację Konińską, mieszkańcy tej części kraju nie mogę być pozostawieni bez silnego wsparcia Rządu RP.

W naszej opinii negatywne decyzje dla przemysłu energetycznego powinny zobowiązać Rząd do udzielenia odpowiedniej pomocy. Dlatego też, Rada Powiatu Konińskiego apeluje do Prezesa Rady Ministrów, Rządu RP i Parlamentarzystów RP o niezwłoczne podjęcie pozytywnej decyzji odnośnie przyszłości przemysłu energetycznego w subregionie konińskim. W przypadku decyzji negatywnej, domagamy się od Rządu RP przystąpienia do przyspieszonych prac nad programem kompensacyjnym dla tej części Wielkopolski, w celu zapobieżenia kryzysowi społeczno-gospodarczemu w regionie.”

  • Konin. Radni powiatowi piszą do premiera w sprawie Ościsłowa
  • Konin. Radni powiatowi piszą do premiera w sprawie Ościsłowa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"ENERGETYCZNY" poseł przez 8 lat rządów jego ekipy wykazał odPOwiednio dużo inicjatywy w kierunku niszczenia Polski !
Dodano: 25.01.2018 19:17    Przez: ~prywatyzacja-SOLORZ
A kto zadbał o rekompensaty dla pracowników firm konińskich które PADŁY w ostatnich latach ?
Dodano: 25.01.2018 18:47    Przez: ~Może Józef?
"AGLOMERACJA" konińska umiera dzięki nieudacznym rządom leśnych,zielonych dziadków w powiecie i czerwonych aparatczyków mieście POsPOłu z popaprańcami z PO !!!
Dodano: 25.01.2018 19:09    Przez: ~TAKA PRAWDA
To pewnie ci sami radni którzy nic nie zrobili jak solorzowi kolega Tusk sprzedawał KWB i pak.
Dodano: 25.01.2018 20:17    Przez: ~Echhhh
Sprawa jest jasna - Kopalnia nie przedstawiła dotychczas programu kompensacji przyrodniczej. Wielokrotnie ten dokument dopominał się RDOŚ. Co to znaczy, że Inwestor jest "gotowy do dalszego podejmowania tego typu przedsięwzięć"?. To są tylko puste słowa. Dolewanie byle jakiej wody do jeziora nie jest kompensacją przyrodniczą. Jezioro, to nie wanna z wodą. Rada powiatu żyje chyba w minionej epoce. Minęły czasy, kiedy bardziej od obowiązującego prawa liczyła się wola polityczna. Kopalnia od dawna wie ca ma zrobić, ale nie jest w stanie wypracować merytorycznego programu kompensacji. Gdyby to było możliwe, to już dawno by to zrobiła.
Dodano: 25.01.2018 19:54    Przez: ~Leśnik

KOMENTARZE

W przypadku decyzji negatywnej dla kopalni w pierwszej kolejnosci to wrecz trzeba zadbac o porzadne rekompensaty finansowe dla pracownikow a nie znowu kopnac w 4 litery.
Dodano: 25.01.2018 18:38    Przez: ~xxx
A kto zadbał o rekompensaty dla pracowników firm konińskich które PADŁY w ostatnich latach ?
Dodano: 25.01.2018 18:47    Przez: ~Może Józef?
NA1 MIEJSCU TRZEBA WYPŁACIC ZWIĄZKOWCĄ TYM CO UCIEKLI NA ODKRYWKĘ
Dodano: 25.01.2018 18:51    Przez: ~śmiech
Za darmo związkowcy nie uciekili przystali na to że górniką wszystko zabrali co zarząd chciał zabrać a teraz ogon podkulony
Dodano: 25.01.2018 18:58    Przez: ~acze
"AGLOMERACJA" konińska umiera dzięki nieudacznym rządom leśnych,zielonych dziadków w powiecie i czerwonych aparatczyków mieście POsPOłu z popaprańcami z PO !!!
Dodano: 25.01.2018 19:09    Przez: ~TAKA PRAWDA
To pewnie ci sami radni którzy nic nie zrobili jak solorzowi kolega Tusk sprzedawał KWB i pak.
Dodano: 25.01.2018 20:17    Przez: ~Echhhh
oj oj oj jak ta prawica rwie sie do wladzy ale konin to nie miasto dla orlich gniazd
Dodano: 25.01.2018 20:48    Przez: ~anty
Prawda jest taka jeśli będzie odkrywka to będzie stagnacja tak jak do tej pory nic się nie zmieni młodzi będą uciekać bo tu pracy dla nich nie ma w kopalni młodzi na 2 grupach zarabiają po 2 tysie przy rozbijaniu kraznikow dziadostwo i jeszcze wielcy panowie w bialych kaskach co najlepiej im wychodzi pokazywanie palcem ich ganiaja zal no ale nic lepszego dla nich w tej dziurze nie ma ale jeśli odkrywki nie będzie to współczuję powiatowi już teraz mamy największe bezrobocie a co jeśli największy pracodawca zostanie zlikwidowany to tak jakby z wrześni woldzwagena zlikwidować będzie bida aż piszczy najgorszy region w centralnej Polsce się szykuje ale bądźmy dobrej myśli
Dodano: 25.01.2018 21:18    Przez: ~Viking
U nas tylko ta kopalnia,bez niej region to bedzie skansen,we Wrzesnii jest oprocz VW duzo innych firm,obecnie powstaje nowa,blisko VW,kopalnia predzej czy pozniej sie skonczy,a to miasto nic nie potrafi i tu jest problem
Dodano: 25.01.2018 22:06    Przez: ~Xzv
Radni Powiatowi po 3 latach kiedy są Radnymi piszą do Premiera w sprawie Odkrywki Ościsłowa kiedy za niecały Rok Wybory Samorządowe. Czemu prędzej nie napisali takiego pisma???
Dodano: 26.01.2018 00:41    Przez: ~Czemu dopiero teraz?
Jeśli ktoś uważa, że upadek największego zakładu we wschodniej Wielkopolsce, największego płatnika podatków byłaby korzystna to powinien się udać do specjalisty. Bardzo dobra inicjatywa radnych! Brawo! może do kogoś dotrze w W-wie, że ich polityczne gierki nas-ludzi z tego regionu, nie interesują.
Dodano: 26.01.2018 07:22    Przez: ~Koniniak
Jeśli ktoś myśli logicznie to nie życzy źle własnemu regionowi i dlatego to krok w dobrą stronę. Dziwią mnie ludzie, którzy chcieliby by w Koninie likwidować miejsca pracy.
Dodano: 26.01.2018 07:31    Przez: ~rewa
Już po wszystkimu, nie będzie niczego!
Dodano: 26.01.2018 09:22    Przez: ~Kononowicz
Szkoda że Ci radni nie robią nic żeby kopalnia naprawiła szkody,które wyrządziła mieszkańcom terenów przyległych do odkrywek.Przecież tam jest zniszczone wszystko.Węgla to kopalnia ma dość,wystarczy że przewioza go z Adamowa ciężarówkami ,tak jak transportuja go z Tomisławic,niszcząc drogi i zagrażając bezpieczeństwu życia i zdrowia wszystkim użytkownikom dróg jak również jej mieszkańcom.
Dodano: 27.01.2018 14:32    Przez: ~koninianin.
oszczednośći na pracownikach dołowych a dozór premie a związkowcy niech się pochwalą ?
Dodano: 25.01.2018 19:01    Przez: ~boczek
WPISZCIE NA GOOGLE "POLSKIE DETROIT KONIN" WYSKOCZY FAJNA STRONA O UPADKU MIASTA
Dodano: 26.01.2018 10:02    Przez: ~DFB
wpisz konin wygaszanie miasta
Dodano: 26.01.2018 10:29    Przez: ~BS
piszą barany w te i nazad, osły zebania organizują a przemysł paliwowy jest dmany równo od kilkunastu lat, ile miliardów stąd wyprowadzili cwaniaki ? kto dostał w łapę to dostał, koryto sie kończy to tera protesty
Dodano: 25.01.2018 19:03    Przez: ~won nieroby
Dopóki kopalnia tu będzie to Konin będzie zaduoiem bo władze Konina też rodem z PRL maja gdzieś rozwój miasta. Zresztą oni nawet nie wiedzą co oznacza pojęcie rozwój. Wiedza co to zastój
Dodano: 25.01.2018 20:20    Przez: ~Pn
Konin to jak pisano tu miasto XXX PRL,teraz na mieliznie sie znajduje,bez perspektyw,wszystko pada niestety
Dodano: 25.01.2018 20:36    Przez: ~Henio
Za PRL , w Koninie bylo dobrze,zapytaj starszych
Dodano: 25.01.2018 20:41    Przez: ~do PN
Oczywiście w PRLu w Koninie było dobrze, to było miasto rozwoju.. miasto gwałtownie przebudzone i lawinowego rozwoju. Przekroczono naturalną barierę - rzekę, powstała kopalnia, za nią elektrownie, potem huta aluminium, kombinat budowalny, Energoblok, Elektrobudowa, Energomantaż, FUGO, Poltegor, Winkon, ZPOW Wieruszew, rozbudowano POLMOS.. Powstawały osiedla.. I, II, III,IV, V, Zatorze,Sikorskiego, Chorzeń, Swierczewskiego, Glinka się rozbudowała itd itd Powstały hotele FUGO, Huty Aluminium, Górnik, Sonata, Konin, Kombinatu Budowalnego.. Domy Kultury Oskard, KDK ( wtedy DKZK ), Hutnik, Energetyk, kino Górnik.. Dwa szpitale, jeden do dziś nie skończony ( nie ukończone dwa oddziały ), rozpoczęto budowę wieżowca PKO, drugiego hotelu FUGO przy Sonacie, Wybudowano prawie 40 przedszkoli, 20 szkół podstawowych, wiele szkół zakładowych i ponadpodstawowych.. A po 89, co wybudowano ? Ravzej należy zapytać co się ostało z powyższego..
Dodano: 26.01.2018 09:36    Przez: ~Takbylowkomunie
W tym mieście obecnie nic się nie dzieje,tylko praca i spać po 18 miasto praktycznie już śpi,dawniej były kawiarnie,jakieś ciekawe imprezy,ludzie się spotykali,nawet Górnik grał w czołówce drugiej ligii,było całkiem fajnie,teraz młodzi uciekają,już ubyło ponad 12.000 ludzi z blisko 85.000 do jak podawano obecnie nieco ponad 72.000,z jakiego miasta tej wielkości tyle ubyło,tylko z tego
Dodano: 26.01.2018 20:44    Przez: ~prawda
A To nie jest z iniaciatywy P Osła Nowaka Bo niewiem komu przypisać tą zasługę
Dodano: 25.01.2018 19:09    Przez: ~nie aktor
"ENERGETYCZNY" poseł przez 8 lat rządów jego ekipy wykazał odPOwiednio dużo inicjatywy w kierunku niszczenia Polski !
Dodano: 25.01.2018 19:17    Przez: ~prywatyzacja-SOLORZ
Ten region sie konczy,szkoda,ze nie pomyslano duzo wczesniej,a teraz moze kraj ma dokladac na nasz region,a bezrobocie i tak jest najwieksze w wielkopolsce,a bedzie gigantyczne,duzo ludzi sie wyprowadza,a jeszcze duzo wiecej sie wyprowadzi i zrobi sie miasteczko emerytow tak raczej bedzie
Dodano: 25.01.2018 19:40    Przez: ~Nana
SIPOWIEC ZAŁATWI WAM WSZYSTKO
Dodano: 25.01.2018 19:41    Przez: ~pinokio
Sprawa jest jasna - Kopalnia nie przedstawiła dotychczas programu kompensacji przyrodniczej. Wielokrotnie ten dokument dopominał się RDOŚ. Co to znaczy, że Inwestor jest "gotowy do dalszego podejmowania tego typu przedsięwzięć"?. To są tylko puste słowa. Dolewanie byle jakiej wody do jeziora nie jest kompensacją przyrodniczą. Jezioro, to nie wanna z wodą. Rada powiatu żyje chyba w minionej epoce. Minęły czasy, kiedy bardziej od obowiązującego prawa liczyła się wola polityczna. Kopalnia od dawna wie ca ma zrobić, ale nie jest w stanie wypracować merytorycznego programu kompensacji. Gdyby to było możliwe, to już dawno by to zrobiła.
Dodano: 25.01.2018 19:54    Przez: ~Leśnik
Gdyby stosować obowiązujące prawo to pozytywna decyzja powinna być już dawno wydana i to na podstawie tych propozycji, które leżą na stole. Odwołaj się do logiki - po co byłyby starania o odkrywke skoro nie byłoby planu kompensacji? To urzędnicy wiją się w tłumaczeniach, że czegoś nie ma. Jednocześnie przedłużając postępowanie.
Dodano: 26.01.2018 07:29    Przez: ~kol
Ucho prezesa jak nie puknie pięścią w stół i powie magiczne słowa to odkrywki nie będzie. Chyba że Solorz przeniesie się z telewizją do innego kraju i tam będzie świadczył usługi.Chyba żeby Polsat przyjęło narzucona cezure. J jeszcze kilka poprawek względem Partii Rządzącej .....i będzie odkrywka i to nie jedna.
Dodano: 26.01.2018 14:34    Przez: ~Pelagia
Praca jest , ale bez emerytury w wieku 50 lat. Acha i pić w zakładzie nie pozwalają....
Dodano: 25.01.2018 20:01    Przez: ~Lipka
Ale po pracy dużo busów na stację paliwowe wjeżdża i setka i 2 piwka i zabawa na calego
Dodano: 25.01.2018 21:24    Przez: ~Kgvb
Po pracy robię co chcę to mi wolno
Dodano: 25.01.2018 21:59    Przez: ~Kary
Lipka jak ci karzą pić to pij, i w wieku nawet 45 lat na emeryt odejdź , jak służby mundurowe.Tak to jest panie Lipka jakby młodość nie głupiala toby starość nie płakała.
Dodano: 27.01.2018 12:41    Przez: ~enty
A PiSolidarnosc coś robi czy zajmuje się tylko popieraniem działań rządu ?
Dodano: 25.01.2018 20:12    Przez: ~Q
Wycieczka będzie w góry organizowana dla jest 6 wolnych miejsc bo 20 już jest zaklepanych jak zwykle
Dodano: 25.01.2018 21:25    Przez: ~Bbnn
Wg PiS Solidarnosci wszystko jest ok. Oni nie widza problemu. Gdyby rządziło PO to by dsrli ry ja. Ale ze rzadzi PIS to ry je stulone...
Dodano: 26.01.2018 12:05    Przez: ~Pn
Co dobrego dla naszego regionu zrobił PiS? Rządzą już przecież ponad 2 lata. Może mi ktoś uświadomi ?
Dodano: 25.01.2018 21:29    Przez: ~mieszkaniec
500 plus jedynie jak chcą wygrać wybory w koninie to muszą odkrywkę otworzyć inaczej będą w jednym rzadku z peło i sld
Dodano: 25.01.2018 21:51    Przez: ~O
Ta ja zarabiam 2402 zł i się nią łapie na 500 plus ą kolega 2375 i już dostaje i gdzie tu sprawiedliwość szef ma 3 dzieci 10 tysie na rękę i też dostaje
Dodano: 26.01.2018 04:27    Przez: ~Bbi
a co dobrego dla regionu zrobil poprzedni rzad? a.. sprzedal najwieksze firmy i zadbal by nowi wlasciciele mogli z nich wydusic ile sie da.. pewna grupa tam pracuje i wsadza swoje rodzinki a REGION i tak biede klepie i tyle.. zamkna odkrywki to moze cwaniacy co kupili stary konin wreszcie wydebia kase od rzadu na te termy co im sie snia po nocach gdy po bulwarach i w ich pustych kamienicach hula wiatr :P ...idac przykladem cen pradu i bliskosci elektrowni i kopalni.. jak uruchomia termy to ciepla woda w koninie tez zdrozeje :P i tyle ma zawsze nasz region okradany wciaz przez tych samych ludkow. a nowy rzad robi czystki w duzych miastach, do konina dojda za 5-10 lat, to mala wioska badzmy realni.
Dodano: 26.01.2018 04:43    Przez: ~kom2
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.