Dzisiaj jest wtorek 22 stycznia 2019, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21430) SPORT FORUM FIRMY (5279) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -4oC
Jutropogoda
-4 / -6oC
Pojutrzepogoda
-4 / -6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent w odwiedzinach u pierwszego koninianina ...Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (21)

Kempingi w Wielkopolsce zapraszają

Materiał promocyjny

Dodano: 22.02.2018 14:34
  • Kempingi w Wielkopolsce zapraszają

W Wielkopolsce wiele jest pięknych miejsc, których nie znają nawet mieszkańcy tego regionu. Może warto zwiedzić je w czasie najbliższego długiego weekendu lub wakacji – na przykład wybierając się tam kamperem? Jak się do takiej wyprawy przygotować?

W Polsce jest zarejestrowanych zaledwie około stu tysięcy samochodów kempingowych, czyli tzw. kamperów. To niewiele w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, które są ojczyzną karawaningu, jak nazywa się ten sposób podróżowania, czy krajami Europy Zachodniej, gdzie wycieczki samochodami kempingowymi mają dłuższą tradycję i większą rzeszę miłośników. W Niemczech na przykład zarejestrowanych jest około 450 tys. kamperów, na Wyspach Brytyjskich – ponad 600 tys. Nazwa „kamper” pochodzi z języka angielskiego – od słowa „camp”, czyli „obóz”.

Relaks na wakacjach

Aby wakacje w kamperze były czasem wypoczynku i zapewniły nam upragniony relaks, musimy wybrać taki samochód, który zaspokoi nasze potrzeby. Przede wszystkim musi być na tyle obszerny, aby spokojnie zmieścili się w nim wszyscy pasażerowie i mogli podróżować wygodnie. Trzeba zadbać o to, aby w samochodzie była odpowiednia liczba miejsc do spania. Ważna jest także możliwość przygotowywania posiłków oraz dbania o higienę. Kamper, podobnie jak hotel czy pensjonat, opuszczamy najczęściej po to, by pójść na plażę czy pozwiedzać. Nie zawsze jednak mamy możliwość pozostawienia pojazdu na strzeżonym parkingu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie samochodu kempingowego. Oprócz obowiązkowego OC, wykupmy również polisę na wypadek kradzieży, stłuczki czy włamania. W Wielkiej Brytanii działają firmy specjalizujące się w motorhome insurance UK, czyli ubezpieczeniach samochodów kempingowych; jedną z takich firm jest Motorhome Protect. Może niektórzy polscy ubezpieczyciele również wprowadzą podobne oferty?

Gdzie znaleźć kamper?

Wóz kempingowy można oczywiście kupić. Ale to spory wydatek, bo średniej klasy kamper kosztuje około 100 tysięcy złotych. Na szczęście coraz więcej mamy w kraju firm, które zajmują się wypożyczaniem tego typu samochodów – trzeba za to zapłacić 180–800 zł za dobę. Cena jest uzależniona od wielkości oraz klasy kampera. Kwota taka może się wydawać na pierwszy rzut oka duża, ale to przecież i tak mniej niż musielibyśmy zapłacić za pobyt w średniej klasy hotelu dla kilkuosobowej rodziny.

Dlatego przy najbliższej nadarzającej się okazji warto wybrać się w podróż kamperem. Może połkniemy bakcyla karawaningu i nie będziemy sobie już wyobrażać wakacji innych niż podróż samochodem kempingowym?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:turystyka,   kamping,   wielkopolska

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.