Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18527) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Rozpoczyna się 25. Jazz Festiwal Jazzonalia

Materiał promocyjny

Dodano: 23.05.2018 12:11

Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia dla młodzieży szkół muzycznych rozpocznie 25. edycję Festiwalu Jazzonalia.

Dziś to największy taki festiwal w Wielkopolsce Wschodniej, podczas którego na scenie goszczą najlepsze jazzowe nazwiska z całej Polski i Europy. Miłośnicy jazzu mogą posłuchać muzyki nie tylko w wykonaniu wybitnych artystów, ale i mają szansę odkryć nowe pokolenie jazzmanów.

Tradycyjnie już festiwal  rozpocznie dziś Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej.  To  czwarta edycja i jedyny tego typu konkurs w Polsce. W jury zasiądą Katarzyna Stroińska-Sierant z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Jerzy Główczewski z Akademii Muzycznej w Katowicach i Paweł Zielak z PSM I i II stopnia w Koninie. Warsztaty obejmować będą różne aspekty  improwizacji jazzowej. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się praktycy, wybitni soliści i pedagodzy. 24 maja w CKiS-DK Oskard odbędzie się Jazzowa Bitwa Szkół Konin meets Herne. W koncercie wystąpią muzycy z partnerskiej szkoły muzycznej z Niemiec i muzycy z Konina, zespoły złożone z pedagogów oraz młodzieży uczącej się w obu szkołach.

Podczas jubileuszowej edycji Jazz Festiwal Jazzonalia w CKiS- DK Oskard, w piątek publiczność usłyszy Beatę Przybytek, Trio Marcina Wasilewskiego z gościnnym udziałem  Nilsa Pettera Molværa, a w sobotę Q YA VY oraz  Grzecha Piotrowskiego & Alchemik Orchestra. W niedzielę  w towarzystwie Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie na scenie pojawi się Zbigniew Namysłowski

Współorganizatorem 25. Jazz Festiwal Jazzonalia jest Miasto Konin. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i  Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

  • Rozpoczyna się 25. Jazz Festiwal Jazzonalia

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   ckis,   oskard,   koncert,   jazz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

sensowne
Dodano: 23.05.2018 20:01    Przez: ~myśliciel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.