Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19428) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Rozpoczyna się 25. Jazz Festiwal Jazzonalia

Materiał promocyjny

Dodano: 23.05.2018 12:11

Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia dla młodzieży szkół muzycznych rozpocznie 25. edycję Festiwalu Jazzonalia.

Dziś to największy taki festiwal w Wielkopolsce Wschodniej, podczas którego na scenie goszczą najlepsze jazzowe nazwiska z całej Polski i Europy. Miłośnicy jazzu mogą posłuchać muzyki nie tylko w wykonaniu wybitnych artystów, ale i mają szansę odkryć nowe pokolenie jazzmanów.

Tradycyjnie już festiwal  rozpocznie dziś Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej.  To  czwarta edycja i jedyny tego typu konkurs w Polsce. W jury zasiądą Katarzyna Stroińska-Sierant z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Jerzy Główczewski z Akademii Muzycznej w Katowicach i Paweł Zielak z PSM I i II stopnia w Koninie. Warsztaty obejmować będą różne aspekty  improwizacji jazzowej. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się praktycy, wybitni soliści i pedagodzy. 24 maja w CKiS-DK Oskard odbędzie się Jazzowa Bitwa Szkół Konin meets Herne. W koncercie wystąpią muzycy z partnerskiej szkoły muzycznej z Niemiec i muzycy z Konina, zespoły złożone z pedagogów oraz młodzieży uczącej się w obu szkołach.

Podczas jubileuszowej edycji Jazz Festiwal Jazzonalia w CKiS- DK Oskard, w piątek publiczność usłyszy Beatę Przybytek, Trio Marcina Wasilewskiego z gościnnym udziałem  Nilsa Pettera Molværa, a w sobotę Q YA VY oraz  Grzecha Piotrowskiego & Alchemik Orchestra. W niedzielę  w towarzystwie Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie na scenie pojawi się Zbigniew Namysłowski

Współorganizatorem 25. Jazz Festiwal Jazzonalia jest Miasto Konin. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i  Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

  • Rozpoczyna się 25. Jazz Festiwal Jazzonalia

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   ckis,   oskard,   koncert,   jazz

KOMENTARZE

sensowne
Dodano: 23.05.2018 20:01    Przez: ~myśliciel

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.