Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18058) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć nim weźmiesz kredyt gotówkowy

Materiał promocyjny

Dodano: 30.06.2018 09:58
  • 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć nim weźmiesz kredyt gotówkowy

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego jest znacznie łatwiejsze niż wzięcie kredytu hipotecznego na kilkadziesiąt lat. Mimo to nie warto być pochopnym, sięgając po pierwszą lepszą, w zasadzie przypadkową ofertę banku. Poznaj 5 kwestii, o których należy pamiętać podczas zaciągania kredytu gotówkowego, żeby nie żałować swojego wyboru.

1. Kredyt to nie pożyczka

Kredyty i pożyczki, choć kojarzą się tak samo, nie są identyczne w rozumieniu prawa. Odnoszą się do zupełnie różnych ustaw i przepisów. Kredyt gotówkowy otrzymasz w banku, z kolei pożyczkę – również w firmie pozabankowej. Różnice są bardziej subtelne, na przykład pożyczki-chwilówki otrzymuje się zazwyczaj szybciej i po wypełnieniu mniejszej liczby wymogów formalnych, stąd ich popularność także wśród osób o niezbyt dobrej kondycji finansowej. Warto poznać więcej istotnych różnic, czytając takie strony WWW jak np. kredytowo.org. Jeśli nie ma się praktyki i wykształcenia finansowego, łatwo się pogubić we wszystkich branżowych niuansach, pojęciach, faktach. Aby je uporządkować, trzeba trzymać rękę na pulsie. I wiedzieć, że jeśli kredyt, to tylko w banku.

2. Każdy ma inną zdolność kredytową

Nie jest tak, że ktoś znajomy powie Ci: „potrzebujesz pieniędzy? Idź do banku X, na pewno dostaniesz”, a tak się stanie. Każdy klient jest oceniany indywidualnie, m.in. pod kątem zdolności do spłaty zobowiązania. Im wyższa kwota, o którą się wnioskuje, tym bardziej bank jest zainteresowany, czy spłata jest faktycznie prawdopodobna. Gdy mówimy o sumach rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych, trudno mieć w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości i zastrzeżenia. Jak zwiększyć swoją szansę na kredyt? Jest kilka sposobów. Przede wszystkim trzeba mieć uregulowaną sytuację względem poprzednich zobowiązań, warto też przemyśleć korzystne ustawienie liczby i wysokości rat. Oczywiście, im stabilniejsze zatrudnienie na dobrych warunkach, tym lepsza ocena ze strony banku.

3. Warto porównywać, nie warto przepłacać

Choć ocena zdolności kredytowej to zadanie dla banku, od Ciebie zależy, do którego się zwrócisz. Niektóre mają lepsze, inne gorsze warunki. Czasami obowiązują bardzo korzystne promocje, w innych przypadkach mówimy o zaskakująco niskim oprocentowaniu. Tak czy inaczej warto przejrzeć aktualne zestawienia i zwrócić się tam, gdzie najtaniej i najkorzystniej. Gdy słyszysz hasła w rodzaju „sprawdź ranking kredytów za 20 000 zł”, zaufaj dobrym radom!

4. Pilnuj terminów

Jeżeli:

  • nie chcesz otrzymać regulaminowych kar finansowych,
  • wpaść w ręce komornika,
  • znaleźć się na liście dłużników,
  • narazić się na spiralę zadłużenia;

spłacaj raty w terminie. Tylko tyle i aż tyle. Dlatego warto przemyśleć decyzję o kredycie zawczasu.

5. Kredyt gotówkowy jest na dowolny cel

Gdy bierzesz kredyt samochodowy, bank opłaca go praktycznie „nad Tobą”, podobnie w przypadku hipoteki. Kredyt gotówkowy jest natomiast na dowolny cel. Robisz z pieniędzmi dokładnie to, co chcesz.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   biznes,   pieniądze

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Lm wam tylko Kredyty w głowie,znowu podejmujecię ten temat,chyba dorosły człowiek sam wie co robi.
Dodano: 30.06.2018 10:38    Przez: ~Ha
Tak proszę nie podpuszczać, abyśmy brali kredyty, jak najdalej od firm, które udzielają pożyczek, gdyż mogą nas pożyczkobiorców te firmy puścić w przysłowiowych skarpetkach.
Dodano: 30.06.2018 16:22    Przez: ~K-n
ja wizełam kredyt ale żeby mnie nikt nie oszukał to pośrednik kredytowy z galerii finansowej mnie wspomógł. Jak ktoś się zna na rzeczy to zupełnie inaczej jest
Dodano: 02.07.2018 16:49    Przez: ~Anna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.