Dzisiaj jest wtorek 18 września 2018, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21580) SPORT FORUM FIRMY (5218) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy start Pieczyńskiego w nowym klubie, pierw ... (0)Kamil Gardzielik i Igor Jakubowski na jednej gali. ... (7)

Więcej miejsca do wypoczynku. Plaża w Ślesinie będzie się zmieniać

Dodano: 18.08.2018 09:22
Źródło: LM.pl

Dłuższa plaża, tężnie i wodny plac zabaw. Takie są plany na zwiększenie atrakcyjności Ślesina.

Być może już w przyszłym roku ślesińska plaża zmieni się nie do poznania. Władze gminy planują przedłużyć plażę o 200 metrów, a w miejscu obecnej wybudować wodny plac zabaw.

- Jesienią chcemy już zacząć prace związane z wycinką drzew pod nową plażę – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. - Gdyby były środki zewnętrzne to wodny plac zabaw chcielibyśmy zrobić sami, ale jeśli nie to udostępnimy teren. Nie widzę problemu, żeby to robił ktoś prywatny. Miejsce na plac jest atrakcyjne – dodaje.

Powstanie wodnego placu zabaw zaplanowane jest na lata 2019-2023. Taki sam termin realizacji jest dla wakeparku i zagospodarowania oczka wodnego. Natomiast do przyszłego roku powinno powstać nowe pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna, a także tężnie.

- Planujemy teraz cztery tężnie, a docelowo osiem. Złożyliśmy wspólnie z Lokalną Grupą Działania do marszałka wniosek o dofinansowanie. To byłoby 330 tys. zł, a w budżecie mamy na ten cel zarezerowane 650 tys. zł – mówi Mariusz Zaborowski.

A co z budynkiem przy plaży, który kiedyś służył jako hotel? Burmistrz Ślesina podkreśla, że jest on nadal własnością spółki Termy Ślesińskie i w trakcie sezonu wykorzystywany jest jako zaplecze do imprez (swoje miejsce mają tam między innymi służby techniczne). Docelowo natomiast obiekt ma zostać rozebrany, ale dopiero kiedy znajdzie się inwestor na budowę w tej okolicy nowego hotelu SPA.

fot. UM Ślesin

  • Więcej miejsca do wypoczynku. Plaża w Ślesinie będzie się zmieniać
  • Więcej miejsca do wypoczynku. Plaża w Ślesinie będzie się zmieniać

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A w Koninie co? Już nie ma nic!!! Nowicki za nic się nie bierze wymienia tylko dobre chodniki?! Śmieszne wszystkie place zabaw nie zadbane! Dzieci nie mają gdzie się bawić i spędzać czasu!!! Wszystko zniszczone przez młodzież! Nic nie umie zorganizować żadnych imprez! Konin już się robi stary żadnych atrakcji wstyd już ludzia że tu mieszkają!!! Nowicki bierz się do roboty i dbaj o Konin albo znikaj z tego stanowiska!!!!!!!!!!!
Dodano: 18.08.2018 09:40    Przez: ~Asus
Niech wszystkie drzewa wytna bo motorówki nie mają gdzie parkowac
Dodano: 18.08.2018 09:49    Przez: ~G
W roku wyborczym ciągle słyszymy o nowych chodnikach i plaży w Ślesinie. A czy burmistrz był na tej promenadzie zbudowanej zaledwie kilka lat temu? Widział siatkę na skateparku? Widział pomosty do konserwacji? Widział chwasty wrastające w chdnik? Widział brzeg jeziora już bez kamieni? Może kiedyś coś wyrementujecie za drobna kwotę zamiast za kilka lat budować wszystko od nowa? Wali wam się wszystko, brudne i syfiaste robi bo źal wam paru zlotych na remonty i sprzatanie. Wstyd Ślesin i burmistrz.
Dodano: 18.08.2018 10:11    Przez: ~Turysta ze Slesina
I to mi sie podoba Slesin idzie do przodu rozwja sie bardzo dobry pomysl z rozszerzeniem plazy i innymi atrakcjami Konin niestety stoi w miejscu mielismy kiedys wspanialy odkryty basen mozna tez bylo zrobic cos wspanialego przynajmniej bysmy mogli tez miec male co nieco gratulacje dla Slesina
Dodano: 18.08.2018 09:40    Przez: ~Bonita
8 lat temu miała być geotermia i 500 miejsc pracy oraz wizje rysunkowe jak obecnie-JEST ZERO. W tym roku miało być 500 fotowoltaik- JEST ZERO. Od 8 lat wspólnie z strażakiem Rogowskim prowadzicie firmę leśnych ludków wycinających las gminny z pieniędzy podatników Gminy Ślesin za wiedzą radnych, ciekawe co się stało z wyciętymi drzewami-100% SUKCESU. OBECNE ZADŁUŻENIE GMINY WYNOSI 21 931 150 ZŁ. 8 LAT TEMU BYŁO 7 000 000 ZŁ-100% SUKCESU. JESTEŚ CIENKIM GOSPODARZEM PRYWATNIE I W URZĘDZIE GMINY O CZYM ŚWIADCZĄ TWOJE OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE. PINOKIO, może w końcu Wyborcy Gminy Ślesin ciebie rozliczą.
Dodano: 18.08.2018 14:19    Przez: ~wielbiciel pinokia

KOMENTARZE

A w Koninie co? Już nie ma nic!!! Nowicki za nic się nie bierze wymienia tylko dobre chodniki?! Śmieszne wszystkie place zabaw nie zadbane! Dzieci nie mają gdzie się bawić i spędzać czasu!!! Wszystko zniszczone przez młodzież! Nic nie umie zorganizować żadnych imprez! Konin już się robi stary żadnych atrakcji wstyd już ludzia że tu mieszkają!!! Nowicki bierz się do roboty i dbaj o Konin albo znikaj z tego stanowiska!!!!!!!!!!!
Dodano: 18.08.2018 09:40    Przez: ~Asus
Ja tam widzę Józefa biegającego w gatkach po plaży ze swoimi rówieśnikami. Młodzi kierunek Poznań lub Warszawa.
Dodano: 18.08.2018 11:08    Przez: ~Elektron
No i sprzedała jego partia SLD elektrownie a jego koalicjant peło kopalnie brawo
Dodano: 18.08.2018 12:21    Przez: ~Ghhh
Jeżeli jest jakiś chętny idiota w stylu Anty Pn ,Symp.Pis itp czyli bydło z PiS ,który chciałby dostać w ramach ćwiczeń WOT po ryju z pięści lub z buta to zapraszam do kontaktu .Dojazd późniejszy do szpitala we własnym zakresie ,pleban i katecheta na miejscu.
Dodano: 18.08.2018 13:35    Przez: ~mjr WOT
A my w Koninie mamy piekne kwiatki :)
Dodano: 18.08.2018 15:16    Przez: ~KONIN.PL
Wot o co ci chodzi?
Dodano: 18.08.2018 22:41    Przez: ~Ddx
Będzie więcej yopielcow
Dodano: 20.08.2018 10:21    Przez: ~F
I to mi sie podoba Slesin idzie do przodu rozwja sie bardzo dobry pomysl z rozszerzeniem plazy i innymi atrakcjami Konin niestety stoi w miejscu mielismy kiedys wspanialy odkryty basen mozna tez bylo zrobic cos wspanialego przynajmniej bysmy mogli tez miec male co nieco gratulacje dla Slesina
Dodano: 18.08.2018 09:40    Przez: ~Bonita
Tak jak z sciezka rowerowa w kierunku Kleczewa. Skopany projekt a pozniej mowi ze wyknawca zszedl na inna robote. Wstyd Panie Burmistrzu.... zle przygotowana inwestycja
Dodano: 18.08.2018 14:03    Przez: ~Mieszkaniec
Pomyśl. Właśnie na Twoich oczach robi sie zastępcza plaża bo ta obecna będzie sprzedana z OSiR-em pod hotel. Także wyprzedaż a nie rozwój się szykuje. Nowy inwestor chce kupić ale działke tylko z plaża bo to pół wartości działki i nie chce miejskiej plaży, tłumu i syfu przed hotelem. Tyle plaż było od Gosławic do Ślesina i kolejna zostanie sprywatyzowana, zamknięta dla ludzi.
Dodano: 18.08.2018 16:08    Przez: ~Lo
przecież tam nie idzie odpocząć, to się zrobił ośrodek dla właścicieli skuterów wodnych i motorówek, hałas, hałas i jeszcze raz hałas....strach do wody wejść by cie nie rozjechali, kopalniany Gwarek już pada bo nikt tam nie chce na plaży wysłuchiwać warkotu zdezelowanych pojazdów wodnych co zasmaradzają całe otoczenie
Dodano: 19.08.2018 13:53    Przez: ~pp
Niech wszystkie drzewa wytna bo motorówki nie mają gdzie parkowac
Dodano: 18.08.2018 09:49    Przez: ~G
No i się o nie rozbijają😕
Dodano: 18.08.2018 10:26    Przez: ~Tom
ogołocą Ślesin z drzew, lasy wytną i wpuszcza hordy motorówek i skuterów, rewelacja
Dodano: 19.08.2018 14:04    Przez: ~ola
W roku wyborczym ciągle słyszymy o nowych chodnikach i plaży w Ślesinie. A czy burmistrz był na tej promenadzie zbudowanej zaledwie kilka lat temu? Widział siatkę na skateparku? Widział pomosty do konserwacji? Widział chwasty wrastające w chdnik? Widział brzeg jeziora już bez kamieni? Może kiedyś coś wyrementujecie za drobna kwotę zamiast za kilka lat budować wszystko od nowa? Wali wam się wszystko, brudne i syfiaste robi bo źal wam paru zlotych na remonty i sprzatanie. Wstyd Ślesin i burmistrz.
Dodano: 18.08.2018 10:11    Przez: ~Turysta ze Slesina
święte słowa , nic nie odnowione, naprawione , z koszy nie raz kipi smieciami anty reklama slesina, ale nie ważne w urzedzie jest klimatyzacja i fotowoltaika , kiedy ktoś z pracowników urzędu był na bulwarze ? jako urzędnik nie turysta?
Dodano: 18.08.2018 10:31    Przez: ~rusz 4 litery
Ślesin to tylko propaganda sukcesu. To kompletna demolka, bałagan, syf i rudery. Kto tam chce jeździć w dzisiejszych czasach.
Dodano: 18.08.2018 11:40    Przez: ~Nap
Panie Rusz 4 litery - kosze na śmieci przy plaży to już nawet pominąłem. Już kolejne lata po 14.00 śmieci na plaży w Ślesinie wyrzucam obok kosza bo jest pełny. I to w tygodniu. W weekend ten problem jest wcześniej. Wstyd by ktoś koło plaży tych koszy częściej nie wymieniał. Dodam od siebie, że obecna lokalizacja plaż, oczka wodnego itd jest nam turystą świetnie znana bo jesy tam chodnik a wzdłuż niego jedno wielkie g... dosłownie kupa na kupie i smród. To jest obecnie kibel dla połowy plaży. Może jskieś lepszy kibel tam postawcie?
Dodano: 18.08.2018 11:47    Przez: ~Turysta
8 lat temu miała być geotermia i 500 miejsc pracy oraz wizje rysunkowe jak obecnie-JEST ZERO. W tym roku miało być 500 fotowoltaik- JEST ZERO. Od 8 lat wspólnie z strażakiem Rogowskim prowadzicie firmę leśnych ludków wycinających las gminny z pieniędzy podatników Gminy Ślesin za wiedzą radnych, ciekawe co się stało z wyciętymi drzewami-100% SUKCESU. OBECNE ZADŁUŻENIE GMINY WYNOSI 21 931 150 ZŁ. 8 LAT TEMU BYŁO 7 000 000 ZŁ-100% SUKCESU. JESTEŚ CIENKIM GOSPODARZEM PRYWATNIE I W URZĘDZIE GMINY O CZYM ŚWIADCZĄ TWOJE OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE. PINOKIO, może w końcu Wyborcy Gminy Ślesin ciebie rozliczą.
Dodano: 18.08.2018 14:19    Przez: ~wielbiciel pinokia
Bardzo dobry pomysł rozbiórki OSiR i poprzednio mola i pomostu na koszt mieszkańców Gminy Ślesin płacących podatki. Kolega burmistrza nie poniesie kosztów rozbiórki OSIR, kupi za bezcen goły teren, wybuduje piękny ogrodzony do jeziora obiekt na który mieszańcy gminy Ślesin nie będą mieli wstępu. Należy to uznać jako przyszły sukces Pana Zaborowskiego.
Dodano: 18.08.2018 14:30    Przez: ~jedna z 500
Zaborowski pochwał się ile Naszych podatków poszło na twoją reklamę i promocję w mediach , gazetach, internecie itp. przez osiem lat twoich rządów, oraz ile kosztowało Nas twoje kształcenie w tumanieniu Mieszkańców jakim to jesteś wspaniałym gospodarzem i człowiekiem. Może komisja rewizyjna wystąpi z takim pytaniem, chyba się zagalopowałem, na radnych nie ma co liczyć.
Dodano: 18.08.2018 14:42    Przez: ~podatnik i świadomy wyborca
Kolejny kredyt weźmie? Nie chcemy tak zadurzonej gminy lepiej zapytajcie ile gmina ma długu czas na zmiany
Dodano: 18.08.2018 10:13    Przez: ~Wyborca Ślesin
ooo przed wyborami szmery bajery , zamiast term które miały być juz dawno bedzie oczko wodne ;-) , można dołożyć 500 miejsc pracy jeszcze ,gazociąg inne tak jak 4lata temu "KOMPLEKS BOISK SPORTOWYCH"..... i pytamy gdzie te boiska? narazie to za osirem na parkingu nie ma kto posprzątac smieci... liski lisice narazie to pomost zrobiliscie a było fajne kultowe molo (pomost) ,a teraz 3 ławeczki na krzyz
Dodano: 18.08.2018 10:19    Przez: ~bajer wyborczy
Będzie gdzie parawany rozstawiac
Dodano: 18.08.2018 10:20    Przez: ~Plage
"wycinka drzew pod nową plażę" - to brzmi dumnie :(
Dodano: 18.08.2018 10:25    Przez: ~miłośnik cienia
Przynajmniej tam nie beda oddawać mocz i kał pijane turysty z konina
Dodano: 18.08.2018 11:41    Przez: ~Posen
A gdzie ta obiecana DROGA w Honoratce P.Burmistrzu do perfekcji pan opanował granie na nosie kolejnym radnym z Honoratki.
Dodano: 18.08.2018 10:30    Przez: ~Xmen
honoratka ma radnych ?:d