Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20114) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
28 / 19oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (12)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (9)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

trzymam kciuki za Panią Ewę. Pani Jola swego czasu była dobrym dyrektorem i pedagogiem ale chyba wypaliła się zawodowo. Pora przekazać kierowanie szkołą innej osobie i nawet dobrze, że z poza terenu szkoły
Dodano: 31.08.2018 11:06    Przez: ~golinianka
CHYBA się wypaliła. Domysły i przypuszczenia! Głupie bezpodstawne pisanie! Mimo przykrej sytuacji, nagonki przez cały rok szkolny Pani Jola robiła, co do niej należało. Nawet więcej. Nie podobało się, że ma pomysły na zaniedbaną część gimnazjalną i działa. Znalazła sponsorów, utrzymała wysoki poziom nauczania, aktywność w konkursach........................ Na szczęście ma lojalnych pracowników, którzy ją wspierają i pracują razem z nią. Reszta się nie liczy. Ja na miejscu Pani Joli poszłabym na zwolnienie, na cały rok. Ale pewnie panowie z urzędu nie mieliby okazji przekonać się, jak szkoła działa bez Pani Kruckiej, bo jest mnóstwo super pracowników, którzy są wspaniali, aktywni, pracowici i znają swoje obowiązki. Z całym szacunkiem dla pani Ewy - to kolejna osoba, która nie pogodziła się ze stanowiskiem wicedyrektora.
Dodano: 31.08.2018 12:26    Przez: ~Ania
Od razu widać, ze osoba, która to napisała nie lubiła chodzić do szkoły i uczyć sie.
Dodano: 31.08.2018 12:59    Przez: ~Ala
Ja chcę być - umie liczyć do dziesięciu, chodzę do kościoła, głosuję na Pisuary, potrafię odróżnić drzewa liściaste od iglastych - i to nawet na podstawie zdjęć, sam się czeszę - no i słucham Radia Maryja. Wymagania małe 15 000 brutto.
Dodano: 31.08.2018 16:11    Przez: ~Misiewiczowy kómpel
Pani EK - zawód dyrektor, była dyr gimnazjum 5 w Koninie więc musi być dyrektorem w Golinie. Golinianka ŻM serdeczna jej koleżanka i prawie burmistrz. To właśnie jest ten człowiek z "zewnątrz" i "zbawienie"
Dodano: 31.08.2018 23:00    Przez: ~Ada
Takiej władzy dziękujemy!!!! czas na zmianę panie burmistrz!!!
Dodano: 31.08.2018 11:12    Przez: ~janek
Rozumiem, że na zmianę burmistrza? Jestem za...
Dodano: 31.08.2018 12:40    Przez: ~niejanek
Oczywiscie ze burmistrza!!! To przeciez wladza!
Dodano: 01.09.2018 10:01    Przez: ~Janek
This is golinaaaaaaaaaaaaaa
Dodano: 31.08.2018 11:12    Przez: ~Fccc
Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Amen
Dodano: 31.08.2018 13:21    Przez: ~ab
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb
Burmistrz doprowadził do tego co chcieli jego klakierzy.
Dodano: 31.08.2018 12:05    Przez: ~aaa
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Od początku było wiadomo że była już dyrektor będzie trzymać się stołka do końca. W Gminie jednak gratulują odwagi Burmistrzowi.
Dodano: 04.09.2018 18:19    Przez: ~Młody student
W.ANTONIUK
Dodano: 31.08.2018 11:28    Przez: ~ghjiu
Niestety chyba tak
Dodano: 31.08.2018 13:34    Przez: ~ciotka
Pani Kruckiej czas podziekowac.Ta osoba nie nadaje sie na stanowisko.Jak sama kiedys stwierdzila ze w jej rodzinie Dyrektorstwo ciagnie sie z pokolenia na pokolenie .Czas to zmienic.Moze w koncu nastanie ład i porzadek w tej szkole.A swoja zlosc i agresje niech zostawia w domu a nie przynosi do szkoly.
Dodano: 31.08.2018 12:11    Przez: ~Ktos
w złym humorze mogą byc wszyscy oprócz dyrektora? A kto z rodziny państwa Kruckich był dyrektorem, oprócz Pani Joli? W gimnazjum to dopiero był ład i porządek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 31.08.2018 12:32    Przez: ~JK
Broń Boże opieprzyc pracownika, który zaniedbuje swoje obowiązki!!!!!!!!!
Dodano: 31.08.2018 12:38    Przez: ~AK
burmistrz pojedzie w tych wyborach na taczce razem z gnojem
Dodano: 31.08.2018 17:00    Przez: ~Ira
Ktos pomylił rodzinę DOKTORÓW KRUCKICH(5) z dyrektorami,pani Krucka jest JEDYNYM dyrektorem w tej rodzinie
Dodano: 31.08.2018 23:05    Przez: ~uczona
Burmistrzu to ty?
Dodano: 01.09.2018 01:00    Przez: ~Eeee
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
jak jest glupi jak but no to robi tylko to co mu każą. Marionetka i idiota
Dodano: 31.08.2018 17:18    Przez: ~wacek
Dlaczego piszecie ze bie wiadomo kto bedzie dyrektorem jak pracownice gminy dzwonia do swoich kolezanek i nowia ze dr zostala pani Ewa Kutnik.
Dodano: 31.08.2018 13:48    Przez: ~cisza
Czknie się burmistrzowi ten wybór. Szybciej niż myśli
Dodano: 31.08.2018 16:02    Przez: ~ab
Cala soba pidpisuje sie pod pismem Rady Ridzicow.
Dodano: 31.08.2018 14:57    Przez: ~mmmmm
Ja też się podpisuję