Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19504) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Skoro był konkurs, to wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Zawsze będą niezadowoleni. Jeżeli był remis, to oznacza, że nie ma osób niezastąpionych. Kandydatów było 4 i każdy, kto spełniał warunki udziału w konkursie mógł złożyć swoją ofertę. Nie ma jednej takiej samej osoby. Dyrektorem się bywa. To nie są stanowiska do emerytury, a zmiany są potrzebne, jak w każdej organizacji.
Dodano: 03.09.2018 12:00    Przez: ~Ambrozja
Święta prawda. TYLKO dlaczego za pomocą pomówień, bo niczego nie udowodniono, audytem przy "użyciu" firmy bez uprawnień, artykułami na zamówienie w PK, pielgrzymkami do kuratorium do Poznania, anonimami, które pisali radni, starano się "wykopać " p. Krucką? Bo miała duże szanse, żeby konkurs wygrać!!!!!!!!! Konkurs zgodny z prawem? Z członkami komisji, którzy te wszystkie oszczerstwa preparowali? Nie o wynik konkursu tylko chodzi, o świństwa, których dopuszczali się urzędnicy. ŻENUJĄCE, takiego cyrku nie było nigdzie indziej. Świadczy o tym, jakich prostych ludzi tam macie. Ci, którzy tacy nie są, sami o tym wiedzą. Tych przepraszam, nie bierzcie tego do siebie.
Dodano: 03.09.2018 12:53    Przez: ~AK
Szanowna Koleżanko. Wydaje się, że ktoś bardzo manipuluje opinią publiczną. Konkurs jest konkursem, jeżeli ktoś chce wytłumaczyć, że ktoś przegrał konkurs bo coś spreparowano bądź nie to czy to nie jest tak, że dla dobra szkoły taka osoba sama powinna zrezygnować, a nie zaogniać sytuacji. Przyjdzie nowy dyrektor i szkoła nadal będzie funkcjonować, być może lepiej. Jeżeli ktoś twardo trzyma się krzesła, to zrobi wszystko, żeby się go utrzymać. Taki jest ciąg historii. Kto ma władzę, ten chce ją utrzymać, jest tylko problem, że niektóre osoby potrafią zrozumieć, że ich czas się skończył. Skończył się czas walki o stołek. Jeżeli ktoś boi się zmian to nawet super kandydat na dyrektora szkoły znajdzie oponentów i nie zadowoli reszty, bo ktoś będzie jątrzył i nadal będzie źle. W zakresie preparowania to nie słyszałam o tym, żeby ktokolwiek coś preparował. Jeżeli jest audyt dlaczego go nie upubliczniono? Niech wszyscy się d ...
Dodano: 03.09.2018 13:20    Przez: ~Ambrozja
I co? to jest ta neutralna osoba z zewnątrz? i nie jest to trzymanie stołka? ta co ma łagodzić napięcia? i teraz rodzice z podstawówki powinni podkładać im świnie!!! ale mam nadzieję, ze maja więcej rozumu niż tamci!!!
Dodano: 03.09.2018 13:26    Przez: ~z
Owszem, ale zmiany na lepsze. Nowy burmistrz jakoś lepszy nie jest, dyrektor tez na pewno nie będzie, sprawa oczywista. Obiektywnie patrząc, i porównując ostatnie lata pracy jednej i drugiej szkoły, chyba różnice są znaczące. No właśnie, dyrektorem się bywa. To nie są stanowiska do emerytury, tym bardziej dla kogoś, kto już dawno nabył prawa do tej EMERYTURY. Nie chodziło tu o zmiany na lepsze, ale o zmianę na kolegę.
Dodano: 03.09.2018 13:28    Przez: ~AB
Nowo wybrany Dyrektor zgodnie z prawem czeka za powołaniem, uzyskał akceptację organu nadzoru. Kadencja Pani Dyrektor się skończyła w związku z tym Burmistrz nie miał wyboru zgodnie z ustawą musiał powołać jedną osobę ze szkoły. Zgodnie z ustawą drugą osobą pełniącą obowiązki vce dyrektora był Pan Kasprzak - był dyrektorem Gimnazjum, a zatem posiadał odpowiednie doświadczenie i był pierwszym v ce dyrektorem. Stąd wyszło jak wyszło nie ma w tym żadnych podtekstów. Jak wszyscy wiedzą Pan Kasprzak nie kandydował na dyrektora szkoły i chyba sam nie spodziewał się, że zostanie nagle dyrektorem. Po prostu w konkursie nie wybrano dyrektora, a od września ktoś nim musiał zostać, żeby kierować szkołą do czasu powołania nowego dyrektora. To są fakty, a nie mity.
Dodano: 03.09.2018 13:56    Przez: ~Była
dyrektorem Kasprzak emeryt, który nabył prawa do emerytury w2007. Panie burmistrzu co pan na to? Pan nie chce emerytów. Co za wyjątki!!!!
Dodano: 03.09.2018 13:11    Przez: ~aaaaaa
Odpowiadam aaaaaa..... Nowo wybrany Dyrektor zgodnie z prawem czeka za powołaniem, uzyskał akceptację organu nadzoru. Kadencja Pani Dyrektor się skończyła w związku z tym Burmistrz nie miał wyboru zgodnie z ustawą musiał powołać jedną osobę ze szkoły. Zgodnie z ustawą drugą osobą pełniącą obowiązki vce dyrektora był Pan Kasprzak - był dyrektorem Gimnazjum, a zatem posiadał odpowiednie doświadczenie i był pierwszym v ce dyrektorem. Stąd wyszło jak wyszło nie ma w tym żadnych podtekstów. Jak wszyscy wiedzą Pan Kasprzak nie kandydował na dyrektora szkoły i chyba sam nie spodziewał się, że zostanie nagle dyrektorem. Po prostu w konkursie nie wybrano dyrektora, a od września ktoś nim musiał zostać, żeby kierować szkołą do czasu powołania nowego dyrektora. To są fakty, a nie mity.
Dodano: 03.09.2018 13:30    Przez: ~Była
Kto wprowadza w błąd opinię publiczną, że Pan Kasprzak nie jest emerytem, nie ma jeszcze praw do emerytury. Sprawdzajcie informacje, a nie piszcie nieprawdę.
Dodano: 03.09.2018 14:21    Przez: ~ffff
Była - nie ma nigdzie równiez w oświacie - pierwszego wicedyrektora drugiego wicedyrrektora itd itp. Wszyscy są równi w świetle prawa. Jeśli juz musiał mógł wybrać z 3 vice - a wybrał tego, o którym od wiosny się mówiło; że ma urażone ambicje i przeżyć obecnego stanu nie może..... rozumiem to tylko zbieg okoliczności.....
Dodano: 03.09.2018 20:28    Przez: ~Były
spodziewał sie spodziewał.
Dodano: 03.09.2018 13:39    Przez: ~jo
Oczywiście, że spodziewał , było to celem jego I żony. Dlaczego burmistrz nie powołał p. Smuszkiewicz? Bo jej maż nie jest radnym z komitetu burmistrza jak żona kasprzaka. No oczywiście wszystko jest zgodne z prawem, ale gdzie moralność etyka i zwykła uczciwość????
Dodano: 03.09.2018 22:25    Przez: ~uc
stołka to sie trzyma właśnie były dyrektor. jakoś parcia na ten stołek u pani Kruckiej nie widzieliśmy. Raczej obrone prze atakami
Dodano: 03.09.2018 13:42    Przez: ~ko
Parcia nie było? A gdzież to pewnej osoby nie widziano. Obrona przed atakami? Tylko kto tu atakował? Kto był imperium, a kto republiką? kto księżniczką, a kto lordem Vaderem?
Dodano: 03.09.2018 14:19    Przez: ~ddd
Czy to znów ty, Yoda? Nie odpowiedziałeś na wcześniejsze pytanie. Wydaje ci się, że skąd przybywasz?
Dodano: 03.09.2018 15:54    Przez: ~?
uzyskał akceptację organu nadzoru!!!!!!? Przecież było wiadomo ,że jego powołają. Na układy nie ma rady. Cały rok 2017/ 2018 nie mógł się pogodzić, że pełni funkcję wicedyrektora.
Dodano: 03.09.2018 13:52    Przez: ~bbbbbb
Czytajcie uważnie. Zgodnie z ustawą drugą osobą pełniącą obowiązki vce dyrektora był Pan Kasprzak - był dyrektorem Gimnazjum, a zatem posiadał odpowiednie doświadczenie i był pierwszym v ce dyrektorem. Stąd wyszło jak wyszło nie ma w tym żadnych podtekstów. Jak wszyscy wiedzą Pan Kasprzak nie kandydował na dyrektora szkoły i chyba sam nie spodziewał się, że zostanie nagle dyrektorem. Po prostu w konkursie nie wybrano dyrektora, a od września ktoś nim musiał zostać, żeby kierować szkołą do czasu powołania nowego dyrektora. To są fakty, a nie mity. Od powiedźcie sobie na pytanie, czy na liście kandydatów do konkursu jest Pan Kasprzak? Z tego co wiem, to Pan Kasprzak nie chciał być dyrektorem i dlatego nie startował. Gdyby miał taki zamysł, to startowałby w konkursie. Czy przewidzieliście, że w konkursie nikt nie wygra? Nikt tego nie przewidział i stąd pewnie i sam Pan Kasprzak jest zaskoczony. Jak była Pani dyrektor nie miała parcia, to dl ...
Dodano: 03.09.2018 14:02    Przez: ~Była
była p***ru p***ru wszystko było juz ustalone w zaciszu gabinetu wicie rozumicie
Dodano: 03.09.2018 14:10    Przez: ~sas
Kto się trzyma układu, to już kwestia względna, wydaje się, że ci co tak piszą nie wiedzą, tak naprawdę i nie dopuszczają do siebie myśli, że nastąpiła zmiana i tego się nie spodziewali, że układ zostanie rozbity. Układ? To zadam pytanie? Kto tworzył układ? To, kto kiedy i gdzie będzie w układzie? Z kim, w jakim, po co do czego i jaki układ? Czy chodzi o ten układ, czy o tamten, a może jeszcze o inny? Czy chodzi o układ nowy, stary, ten co będzie, czy był poprzednio, czy tego, którego już nie ma, a może o ten którego jeszcze nie ma??
Dodano: 03.09.2018 14:12    Przez: ~Była
krucka była straszna człowiek się jej bał
Dodano: 03.09.2018 14:09    Przez: ~ja
Gratuluję odwagi.
Dodano: 03.09.2018 14:14    Przez: ~Ambrozja
No to teraz nikt nie będzie sie bał, ani uczniowie ani pracownicy. Pełen luz. Kazdy bedzie chodził tak jak będzie chciał. Juz się cieszą ci, którzy bali sie kruckiej bo bedzie luz blus. Zadnych wymagan, szybko wam to wyjdzie bokiem. tak naprawdę- co to znaczy? albo tak albo naprawdę
Dodano: 03.09.2018 14:29    Przez: ~niebyła
Obecny powołany to czarny koń wyborów .....sle o jakuch my wyborach mówimy .....wstyd żenada brak słów zresztą dr to tylko Krucka
Dodano: 03.09.2018 14:30    Przez: ~Oj
niebyła .... posłuchaj szkoła to miejsce pracy nauczyciela. Jak ktoś ma zamiar podpuszczać i pisać takie rzeczy w obronie "..." to absolutnie żaden argument. Co to za tekst teraz będzie luz? Dyrektor powinien wzbudzać szacunek. To że ktoś nie będzie dyrektorem, to co oznacza, że nauczyciele nie mają obowiązku zgodnie z prawem i Kartą Nauczyciela wykonywać swojej pracy zgodnie z powierzonymi zadaniami? Ktoś twierdzi, że nowy dyrektor będzie wprowadzał luz? To argument bez racji bytu jakiegoś dziwnego układu.
Dodano: 03.09.2018 14:36    Przez: ~Anakonda
Ten, kto robi co do niego należy nie boi się, nie ma czego. Albo się jest dyrektorem albo koleżanką. Nigdy nie da się tego pogodzić. Wierzcie mi, lepszy jest ten dyrektor, do którego czujemy respekt. Innego lekceważymy i wykorzystujemy to, że nie wymaga. Nie ten jest dobry, kto głaszcze po plecach, ale ten, który dba żebyśmy mieli miejsca pracy, podnosi prestiż zakładu pracy . Pracownicy o tym nie myślą, bo to nie ich problem. Chcą pracować, być milutko traktowani. Sami zostańcie dyrektorami. Chciałabym zobaczyć jakimi szefami byście byli. Nie taką Krucka, której się boją? Wy pozwolilibyśmy na zupełny luz i jeszcze płacili po kilka tysięcy pensji? Już to widzę! O jakiej odwadze ambrozja piszesz?
Dodano: 03.09.2018 18:29    Przez: ~ok
Skoro jest audyt niech go opublikują. Niech wszyscy się dowiemy jaka jest prawda.
Dodano: 03.09.2018 14:29    Przez: ~Lajkonik
nie moga bo sie nie liczy, firma nie miała potrzebnych uprawnien
Dodano: 03.09.2018 15:16    Przez: ~jk
Audyt to wielka lipa.
Dodano: 03.09.2018 16:06    Przez: ~s
Jk skąd to wiesz pytanie na czym polega audyt. Ta firma wykonuje audyty w wielu podmiotach w tym w instytucjach rządowych kolejna bzdura
Dodano: 03.09.2018 17:27    Przez: ~Hdgd
jk jakich uprawnień? - taki audyt możesz sam zrobić jako pracodawca - nie musisz mieć żadnych uprawnień to nie systemy ISO itp.
Dodano: 03.09.2018 20:31    Przez: ~kj
HDGd - w jakich instytucjach rządowych - chętnie poznam
Dodano: 03.09.2018 20:32    Przez: ~kj
Tak miało być , a burmistrza macie super gratulacje tylko pozazdrościć
Dodano: 03.09.2018 15:07    Przez: ~jam
Drogi użytkowniku Jan , jaka tęsknota? Poprostu na tym stanowisku powinna być osoba z doświadczeniem i z chęcią , a nie osoba co stwarza same konflikty w gminie , coraz to mlodszy nieobeznnany burmistrz to będzie gorzej , i niech mi tu pan nie mówi ze pan Nowicki nic nie zrobil w Golinie może pan jest nie widomy , niech pan wystartuje zobaczymy ile panu uda się zrobić , napewno wielkie gówno i podobnie jak ten emeryt kopalniany same konflikty będą , powodzenia
Dodano: 03.09.2018 15:21    Przez: ~adam
Stary układ wraca..... Wolę już obecny.
Dodano: 03.09.2018 18:29    Przez: ~Hdyd
Niewidomy - sprawdź czy to się pisze razem czy oddzielnie. Pomogę - pisze się razem. Jeżeli jesteś z komitetu Nowickiego, to ja powrotu tego Pana nie chcę.
Dodano: 04.09.2018 08:50    Przez: ~uczeń
Ciekawe. Za Nowickiego rada gminy go nie popierała. Nowicki nie miał większości w Gminie bo robił co chciał.
Dodano: 04.09.2018 18:37    Przez: ~Hshd
Jak młody burmistrz to głosujemy na Piotra Mielczarka bo startuje , ups ale on tez jest emerytowany Policjant
Dodano: 03.09.2018 15:23    Przez: ~Golinianin
Ale popieranym przez PIS
Dodano: 03.09.2018 15:26    Przez: ~pis
A na v ce Burmistrza weźmie sobie Pazerę? Świetny ten nowy układ. Nic dodać, nic ująć. Tylko to są ciągle ci sami ludzie. Oni nie wzięli się znikąd. Mielczarek zna Durczyńskiego, Durczyński zna Mielczarka, toć to nic nowego:)
Dodano: 04.09.2018 08:30    Przez: ~Genek
10 z 22
<<1...56789101112131415...22>>