Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18712) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Drogi burmistrzu mieszkańcy sołectw mówią papapa!
Dodano: 03.09.2018 22:40    Przez: ~motywacja
Chyba sołectwa Przyjma
Dodano: 03.09.2018 22:44    Przez: ~Miriam
Widzę, że obecny burmistrz i radni rozpoczęli kampanię wyborczą pełną parą! I ta akcja dzisiaj w szkole. Miało być tak pięknie w ich wykonaniu, a wyszło jak zwykle...
Dodano: 03.09.2018 23:00    Przez: ~r
Mów za siebie. Akurat. Mieszkańcy sołectwa są za Durczyńskim.
Dodano: 04.09.2018 16:33    Przez: ~Sołectwo
Obecny Pan Burmistrz zrobił więcej przez 4 lata niż poprzedni przez 20 Brawo panie MD
Dodano: 03.09.2018 23:13    Przez: ~br
Ktoś zaczął od hejtów na obecnego burmistrza więc chyba to przeciwnicy dobrej zmiany jaka się w gminie dokonała zaczęli kampanię.
Dodano: 03.09.2018 23:16    Przez: ~Nowicjusz
Wybierzecie rolnika będziecie mieli 100 projektów ,100 razy przeprojektowywanych( za grube pieniądze ) a zero inwestycji
Dodano: 03.09.2018 23:20    Przez: ~pam
Ja też zagłosuje na obecnego Burmistrza. Jego kadencja jest bardzo udana. Konsekwentnie realizował planowane inwestycje. Jest najlepszym Burmistrzem Goliny. Jak zwykle dobra zmiana nie podoba się poprzedniej ale taki mamy klimat...
Dodano: 03.09.2018 23:30    Przez: ~Rolnik
A kogo to obchodzi, na kogo zagłosujesz. Zwykła kampania wyborcza i tyle.
Dodano: 03.09.2018 23:41    Przez: ~nr
Wybiorę Durczyńskiego bo wybudował nam chodnik na wsi:)
Dodano: 04.09.2018 00:08    Przez: ~Rolnik
Nie musi być Durczyński , nie musi być Nowicki. Wytypujcie kogos innego. Kto powiedział, ze tylko któryś z nich?
Dodano: 04.09.2018 10:43    Przez: ~ok
Czytam te wpisy i nie wierzę. Ktoś przyjdzie i wymieni ludzi Nowickiego których on sam powstawiał. Tym kimś ma być Nowicki. Ciekawe kogo Nowicki powsadza na stołki na miejsce ludzi których sam wprowadził? Czy to jakiś absurd?
Dodano: 03.09.2018 23:41    Przez: ~Afera
A kogo wstawił i gdzie? To ciekawe? Powiedz coś więcej.
Dodano: 03.09.2018 23:43    Przez: ~ zainteresowany
A kierowników w Gminie to kto powołał? GOK Biblioteka?
Dodano: 03.09.2018 23:54    Przez: ~Ggggg
W takim razie ma ich poparcie w wyborach i pewnie dlatego wraca.
Dodano: 04.09.2018 00:09    Przez: ~zz
Wrócić to on wróci ze starostwa na gospodarkę. Jak się w starostwie zmieni układ to powrót będzie szybki. Bo tam ten stary układ też się zmieni. Nadchodzi dobra zmiana.
Dodano: 04.09.2018 06:11    Przez: ~Gs
Ten były senator z PO - pan N. Wróci?
Dodano: 04.09.2018 06:24    Przez: ~cha!cha!
No tak Nowickiego popierała PO no i co tu komentować. Wystarczy jego 20 lat.
Dodano: 04.09.2018 07:00    Przez: ~Arek
Nowicki poparcie to ma ale w starostwie.
Dodano: 04.09.2018 17:44    Przez: ~Przyjmiak
O jo sie wyprowadzam z Goliny bo tu jest patola , co będzie to będzie co kogo obchodzi na kogo wy glosujecie , bedzie obecny czy nowy burmistrz tak czy tak przez 3 lata nje będzie sie nic działo po wyborach
Dodano: 04.09.2018 07:21    Przez: ~Golinianin
Wyjeżdżaj. Wolny kraj. Powodzenia.
Dodano: 04.09.2018 07:45    Przez: ~Radek
Jak wystarczy Nowickiego 20 lat to musiałby być jeszcze jedną kadencje , bo był 4 kadencje to razem 16 lat ale ktos nie wie to gada wypisuje głupoty , jak niby nic nie robił to czemu wybieracie go przez 4 kadencjje ? Jesteście teraz zwolennikami Durczynskiego a tamtemu byście weszli w dupe jakby na nowo został burmistrzem , za Nowickim nie jest tylko Przyjma ale najlepiej tylko oczerniac , Durciu jest z Goliny i co tez niby będzie cała Golina ? Nie , wieksze szanse będzie miał pan Mielczarek , ktoś nowy , obecny burmistrz do wymiany
Dodano: 04.09.2018 07:30    Przez: ~okolice goliny
Mielczarek? A kto to?
Dodano: 04.09.2018 07:47    Przez: ~Fdt
20 licząc że jego układ w gminie rządził na początku obecnej kadencji. Nowicki przychodził do gminy dopijać kawę, przez parę miesięcy po wyborach.
Dodano: 04.09.2018 07:49    Przez: ~Arek
wolno myśli ten P M to i działał będzie wolno , a kadencja szybko zleci
Dodano: 04.09.2018 16:22    Przez: ~br
Mielczarek próbuje swoich sił na lm-ie. Ale do Mirosława Durczyńskiego daleka droga. Wybory wygra obecny Burmistrz bo to są najlepsze 4 lata osoby pełniącej tą funkcję w Golinie od początku istnienia samorządu.
Dodano: 04.09.2018 17:48    Przez: ~Maja
Drogi Arku , skąd to wiesz ? Robilles mu tą kawe czy co ? Poprosze dowody
Dodano: 04.09.2018 07:55    Przez: ~antek
Oczywiście że chodził.
Dodano: 04.09.2018 16:35    Przez: ~Mieszkanka
Mielczarek cichy emerytowany Policjant , mieszkaniec Goliny nie daleki sąsiad Ż.M , co tydzień , co święto widać go w kościele , startuje z pisu
Dodano: 04.09.2018 07:57    Przez: ~golina
A na v ce Burmistrza weźmie sobie Pazerę? Świetny ten nowy układ. Nic dodać, nic ująć. Tylko to są ciągle ci sami ludzie. Oni nie wzięli się znikąd. Mielczarek zna Durczyńskiego, Durczyński zna Mielczarka, toć to nic nowego:)
Dodano: 04.09.2018 08:20    Przez: ~Aśka
Emerytowany policjant, a co się stało, że tak szybko odszedł z Policji? Teraz innej władzy mu się zachciało?
Dodano: 04.09.2018 09:32    Przez: ~gt
Mielczarek cichy emerytowany Policjant. Dużo informacji o nim. Jest cichy. Ciekawe co to znaczy. Wolę Mirka Durczyńskiego.
Dodano: 04.09.2018 17:51    Przez: ~Aśka
A coś więcej wiecie o tym Mielczarku? Pierwsze slysze o nim
Dodano: 04.09.2018 22:44    Przez: ~Xxx
Ludzie przyjdą wybory będzie czas ....ale tu chodzi o dyrektor Krucka co dalej z tym zrobimy przecież tak nie może być to jest właściwa osoba by dalej kierować szkołą podstawowa by dalej była na najwyższym poziomie.
Dodano: 04.09.2018 08:03    Przez: ~Q
Dyrektor Krucka, oj tam oj tam weźcie się do pracy, rok szkolny się zaczął. Dyrektor Krucka, ale to już było....
Dodano: 04.09.2018 08:21    Przez: ~Przyjmiak
Krucka też startuje na Burmistrza?
Dodano: 04.09.2018 21:20    Przez: ~Darek
Nie wiecie co zrobić , sprawę dla reportera wezwać lub uwage interweniować puki jeszcze pieczywo ciepłe , bo później sobie odpuścicie , pani kruckiej nie bedzie , a będzie na stołku pan M.D i będzie jeszcze gorsze świństwa robił i przekręty.
Dodano: 04.09.2018 08:39    Przez: ~talizman
Temat Pani Kruckiej jest już nudny. Mnie interesuje kto będzie radnym z mojej wioski.
Dodano: 04.09.2018 08:52    Przez: ~Patrycja
Jakie świństwa dowody konkrety proszę.
Dodano: 04.09.2018 16:41    Przez: ~Yordanka
13 z 22
<<1...89101112131415161718...22>>