Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

za lm: O konkursie na dyrektora I LO mówiło się głośno w konińskich kuluarach od kilkunastu tygodni. Wiadomo było tylko, że kontrkandydatem obecnej dyrektor Jolanty Fabisiak będzie wicedyrektor szkoły - Renata Lasota. Atmosfera w szkole nie była wesoła, ponieważ każda z kandydatek ubiegała się o poparcie swojej kandydatury przez radę pedagogiczną. ,.........Niektórzy nauczyciele z I LO odetchnęli z ulgą, kiedy się dowiedzieli, że stanowisko na dyrektora wygrała osoba z zewnątrz bo ostatnio rywalizacja między paniami dyrektorkami była niezręczna....... Bez komentarza, nie tylko w Golinie są takie problemy
Dodano: 07.09.2018 14:43    Przez: ~dekuyyuiilll
Z tą różnicą, że Kasprzak nie jest z zewnątrz. Nie lubię odgrzewanych kotletów. Nikt mi nie wmówi, ze wasz wspaniały burmistrz podjął słuszną decyzję w tej sprawie. Może jest dobrym gospodarzem gminy, nie umiem tego ocenić, ale trzymanie z Kasprzakami nie jest dobrym pomysłem, szczególnie dla szkoły
Dodano: 07.09.2018 15:36    Przez: ~abc
Pan Kasprzak tylko pełni obowiązki dyr. na czas kiedy zostanie powołany dyrektor . Jak mi wiadomo nie ubiegał sie o to stanowisko Pozdrawiam Pana Kasprzaka to fajny człowiek
Dodano: 08.09.2018 11:21    Przez: ~pop
dobrze ,że JK został dyrektorem!!!!!! bo jego żona w końcu będzie miała więcej pieniędzy!!!!.Bardzo przeżywała , że jej mąż tak mało zarabia.
Dodano: 07.09.2018 15:47    Przez: ~bli
Może urządzimy dla nich kwestę? To jest właśnie poziom Kasprzakowej. Od roku na to patrzymy
Dodano: 07.09.2018 17:58    Przez: ~BBcc
Ale rozpacz przez kogoś przemawia.Rozumię jej(jego) rozgoryczenie
Dodano: 08.09.2018 11:24    Przez: ~wrrrrrrrrrrrrrr
kwestę to ty zrób dla byłych dyrektorek podstawówki .One to dopiero stracą kasy
Dodano: 08.09.2018 16:00    Przez: ~zmartw
Do "wrrrrrrrrrrrrr": Piszemy "rozumiem", a nie "rozumię". Nie kompromituj się na tym forum.
Dodano: 09.09.2018 04:20    Przez: ~antywrrrrrrrrrrrrrr
Panie Profesorze, czy to znaczy, że gorszy z dyrektorów i z....... nauczycielami teraz, kiedy mają możliwość pracować z tymi lepszymi, będzie miał samych świetnych pracowników, a co za tym idzie rewelacyjne wyniki? Ze słownika języka polskiego PWN powinni skorzystać ci, którzy pierwsi zastosowali tu słowo świta. Co mieli na myśli używając go to sam Pan Bóg wie. Pozdrawiam
Dodano: 07.09.2018 18:08    Przez: ~Ola
Olu z pewnością nie o to chodzi.
Dodano: 07.09.2018 20:58    Przez: ~Profesor
nie mieszaj w to Pana Boga Zastanów się trochę co piszesz
Dodano: 08.09.2018 11:35    Przez: ~loj
wspaniały pomysł, chętnie się przyłączę!
Dodano: 07.09.2018 18:18    Przez: ~aei
chętnie się przyłączę do zbiórki pieniędzy dla Kasprzakowej
Dodano: 07.09.2018 18:30    Przez: ~aei
I co lepiej się teraz czujesz ulżyło ci?
Dodano: 08.09.2018 11:40    Przez: ~xyz
a może dla żyda będziemy kwestować To dopiero biedni ludzie
Dodano: 08.09.2018 13:40    Przez: ~wolontariusz
Do "Młodej": Bierz się w takim razie "Młoda" do roboty. Samo "bycie" w szkole i robienie z siebie gwiazdy, to trochę za mało. Co robisz? Jakie zadania realizujesz? W co się zaangażowałaś? Po prostu jesteś i tyle!
Dodano: 07.09.2018 19:40    Przez: ~Obserwator
Ta " Młoda" to ta wredna na zastępstwie, tak?
Dodano: 07.09.2018 22:25    Przez: ~ok
To prawda, że wredna!
Dodano: 08.09.2018 07:33    Przez: ~Ob
myślę że jak się nie angażuje w te bzdury które w obronie Jolanty wypisujecie to więcej czasu poświęca naszym dzieciom
Dodano: 12.09.2018 14:25    Przez: ~rod
Na wybory do obory pójdą z Goliny Dyrektory :D
Dodano: 08.09.2018 07:36    Przez: ~mamtu
????????
Dodano: 08.09.2018 09:35    Przez: ~?
Poloniści przez lata byli zaangażowani w szereg zadań dodatkowych, ale ty "Młoda" nic na ten temat nie wiesz! Bierz się do uczciwej, solidnej pracy i nie rób "smrodu" w szkole.
Dodano: 08.09.2018 07:40    Przez: ~nnn
Tak jest !
Dodano: 08.09.2018 09:23    Przez: ~jfsrh
Jestesciie gniojami i smierdzielami czepiacie sie uczciwych ludzi świta kruckirj leczcie sie na nogi bo na głowy juz za późno!!!!!
Dodano: 08.09.2018 12:06    Przez: ~Ddd
Kim ty jesteś? Piszesz, że masz dzieci. A one wiedzą, co ich mama tutaj wypisuje?
Dodano: 08.09.2018 14:35    Przez: ~?
No uczciwy to ty nie jesteś, raczej bezczelny i prosty. Taki burak
Dodano: 08.09.2018 19:24    Przez: ~Bb
tak się składa że była dyrektorka nie zatrudniła (tak jak kasprzak) swojej siostrzenicy, kilku sióstr swoich nauczycielek, żony nauczyciela, synowej wicedyrektorki, córki ówczesnego wiceburmistrza ww itp. i dlatego dla burmistrza i jego świty jest niewygodna. Ludzie którzy dbają o dobro szkoły się nie liczą LICZĄ SIĘ TYLKO UKŁADY
Dodano: 08.09.2018 22:10    Przez: ~rozżalona
Gnojem to jesteś ty i wszyscy tobie podobni aż żal koło ciebie przechodzić bo śmierdzi od ciebie z daleka
Dodano: 12.09.2018 20:28    Przez: ~Ddsew

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.