Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19536) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Dyrektorka Krucka pogoniła do roboty nieroby z gimnazjum to sobie umyślili że ją zniszczą
Dodano: 31.08.2018 19:10    Przez: ~gimnazjalista
Dokładnie jest tak, jak piszesz! Zwykła zemsta, a prym w tej nienawiści wiedzie pewna nauczycielka - córka pana radnego W.
Dodano: 31.08.2018 19:26    Przez: ~n
Pani pedagog ze zwichniętym kręgosłupem moralnym. A czy rodzice wiedzą co ona i jej tatuś radny wyprawiają w szkole? To woła o pomstę do nieba!
Dodano: 31.08.2018 19:45    Przez: ~tr
Super. Wreszcie uczeń gimnazjum napisal to, o czym przeciwnicy dyrektorki Kruckiej sami dobrze wiedzą. Dyrektor Kasprzak był świetny bo wychodził do uczniów, "szczerze" się uśmiechał albo siedział w gabinecie z nauczycielami, którzy powinni być na lekcji lub na dyżurze. Żenujące jest to, że niektórym, na szczęście, nauczycielom nie chce się pracować. I tacy dyrektorzy im pasują. Macie szczęście, że w Golinie nie było drugiego gimnazjum. Stracili tacie uczniów i pracę. To ci oskarżają pania Krucka o mobbing. Szkoda, że pracownicy byłej podstawówki nie byli tacy wredni, żeby nie napisać gorzej i nie napuscili na was tej mądrej dziennikarki.
Dodano: 31.08.2018 19:56    Przez: ~Ja
Masz rację Rodzic. Biblioteka w tym względzie podobna do gimnazjum. Za panią Wrzosek pachniało co najwyżej książkami i dymem z kaflaka. Za rządów Z.cuchnie fajkami. Co z tego, że budynek odnowiony jak zasmrodzony. Widać jak się jest pociotkiem burmistrza, to się już nie trzeba do prawa stosować.
Dodano: 05.09.2018 00:07    Przez: ~Ot Tak.
Gimnazjum brud zapach papierosow unoszacy sie w powietrzu dyrektor siedzacy w swoim kantorku sprzataczki chodzace jak swiete krowy
Dodano: 31.08.2018 20:31    Przez: ~ullala
Właśnie sprzątaczki miały najwięcej zastrzeżeń do p. Kruckiej, popędziła je do roboty i musiały trochę popracować. To jest właśnie ten mobbing. Niektórzy w tej szkole nauczyli się siedzieć i brać kasę za nic. A młodzież robiła, co chciała.
Dodano: 01.09.2018 04:13    Przez: ~u
Papierosami to śmierdzi w podstawówce bo pani w-dyr JS pali na terenie szkoły w godzinach pracy, pytam więc gdzie przestrzeganie prawa. Każdy popełnia błędy pani dyrektor również, więc proszę przestańcie pisać o niej jakby była święta. Jak tak dalej pójdzie zacznie nosić aureolę.
Dodano: 01.09.2018 20:18    Przez: ~gimnazjalista
W bibliotece to dopiero cuchnie papierosami udusić się idzie zapraszaja dzieci na zajęcia i je truja Dziadek mojego syna dzwonił do burmistrza ze skarga. Obiecał,że sprawę wyjaśni. Po dziś dzień nic nie zrobił. Palarnia nie biblioteka. Okna cale noce otwierane. Zima lato. Za pieniądze podatników biblioteka świat ogrzewa takie bogactwo.
Dodano: 02.09.2018 15:43    Przez: ~Rodzic
Licze na to ze te wpisy czytaja wszyscy i pieka ich uszy bo o was tu mowa radni czasy komunistyczne sie skonczyly....brzydze sie takimi ludzmi rzygac mi sie chce jak widze ich w kosciele tacy katolicy wszystko pic na wode pokazowka ale chyba sie przeliczyli oj na pewno nie zdawali sobie sprawy ze pani dr Krucka ma takie poparcie i nie chodzi tu o nauczycieli znajomych itp tylko o nas RODZICOW dzieci chodzacych do szkoly podstawowej w Golinie swietnie prowadzona szkola bezpieczna nowoczesna zadbana ciagle cos sie dzieje dzieciaki bez przeszkod biegaly do sekretariatu by zadz do domu bo np zapomnialy zeszytu....zawsze rodzice byli przyjeci przez pania dr ludzie opamietajcie sie jak tak mozna nie macie w sobie szacunku do drugiej osoby jak mozna tak zgnebic drugiego czlowieka czym mozna sie pochwalic w naszej wsi tylko szkola ....park to wysypisko smieci azyl dla pijakow mam nadzieje ze po wyborach nasi obecni radni wroca do domu i zaloza cieple kapcie bo ich czas sie defitywnie skonczyl
Dodano: 31.08.2018 20:50    Przez: ~iks
Panie Burmistrz!!! Pakuj się Pan!!!!
Dodano: 31.08.2018 20:54    Przez: ~x
Panie Burmistrz, kończ Pan, wstydu oszczędź. Pakuj się razem ze swoimi zdemoralizowanymi radnymi - W.W. i J. M. Wydaje wam się, że szkoła to prywatna hacjenda i możecie w niej bezkarnie ustawić swoją : córunię, żoneczkę, koleżaneczkę i kogo tam jeszcze zechcecie!
Dodano: 01.09.2018 04:20    Przez: ~golinianka
Ściągnąć telewizję i niech cała Polska zobaczy jak rządzą na prowincji specjalisty od układów i załatwiania swoich i rodzinnych interesow
Dodano: 31.08.2018 21:21    Przez: ~goliniak
tak telewizja by się przydała aby cała Polska zobaczyła i posłuchała o audycie , ciekawi mnie czy wszyscy co zaklinają prawdę będą tak odwarzni w wypowiadaniu opinii ale już nie anonimowo jak tutaj tylko przed kamerami
Dodano: 31.08.2018 22:19    Przez: ~Obiektywny
Tak, telewizja jest potrzebna i to ogólnopolska. Pani Krucka nie "wbijała się" w łaski burmistrza i jego radnych (W. W. , J. M. ) to ją wykończyli. Co innego prawdopodobna nowa dyrektor p. E.K. Ona mieszkała kiedyś w Golinie w blokach i w blokach mieszkał też burmistrz. Swoją koleżankę chce wstawić na stanowisko dyrektora szkoły. I to ma być ta kandydatura z zewnątrz, niezależna? Śmieszne! Tak może się dziać tylko w Golinie.
Dodano: 01.09.2018 04:29    Przez: ~oburzony
Odważy nie odwarzny przez ż się pisze!!! Bo ba odwaga się wymienia!!!
Dodano: 01.09.2018 13:42    Przez: ~U
Durczyński do wymiany w najbliższych wyborach - nie sprawdził się - nie zachował się obiektywnie, powołując do komisji konkursowej osoby, które wywołały i kontynuowały konflikt w Sz.P. w Golinie. Od włodarza gminy wymaga się łagodzenia konfliktów, a nie do ich podgrzewania. Wstyd !
Dodano: 31.08.2018 22:21    Przez: ~rodzic obserwator
Audyt.? W wykonaniu firmy bez certyfikatu i uprawnień? Na zamówienie burmistrza i radnych pod dyktando. O kant........wiecie co możecie sobie z nim zrobić. Przestańcie wytykać audyt, który jest jednym wielkim oszustwem. Przestańcie się na niego powoływać. Dostaliście to co chcieliście. Obiektywny, naucz się ortografii. Kolejny przykład nieuctwa popleczników radnych.......
Dodano: 31.08.2018 23:22    Przez: ~Ewka
Osoby które nie poznały prawdziwego oblicza P. Jolanty Kruckiej będą ślepo za nią podążać. Warto byłoby jednak zapoznać się jaka jest prawdziwa sytuacja w szkole oraz jak traktowani są nauczyciele zamiast wypisywać zmyślone bajeczki, w których P. Krucka jest świetnym dyrektorem.
Dodano: 31.08.2018 22:27    Przez: ~Otgi
no tak bo wymaga....a jak ktos wymaga to jest zle .jezeli praca pod dyrekcja pani Kruckiej nie odpowiada to prosze sie zwolnic i poszukac gdzie indziej ....w kazdej pracy sa sprzeczki i jeszcze nie narodzil sie taki czlowiek ktory by wszystkim dogodzil....do pracy nie przychodzi sie po to by siedziec pachniec i blyszczec tylko trzeba PRACOWAC
Dodano: 31.08.2018 23:18    Przez: ~wwwww
wwwww no właśnie PRACOWAĆ, a nie siedzieć w bibliotece :)
Dodano: 31.08.2018 23:30    Przez: ~Jk
To, że ktoś jest uważany za świetnego dyrektora nie oznacza, ze wszystkich głaszcze po plecach. Nie tylko na tym polega kierowanie, pogonić też czasami trzeba. Szczególnie tych mniej pracowitych. Rozumiem, że Otgi byłby, byłaby ? dyrektorem bez wymagań i za wszystkich by zapieprzala? Nie wiesz o czym piszesz . Trzeba kierować chociaż przez chwilę grupą ludzi to wiedzialabys o co w tym chodzi. Nie słyszałaś o instytucjach, gdzie dyrektor nie dbał o dyscyplinę, nie wymagał od pracowników tego, co mają zapisane w zakresie obowiązków? Ci się z nimi dzieje i co się z nimi stało? Firmy padły, pretensje do dyrektora. Chcesz mieć wolną rękę? Robić co chcesz a nie co powinnaś? Załóż swoją firmę, zatrudnij ludzi i zobaczymy czy nie będziesz od nich niczego egzekwowac. Guzik wiesz. Nie znasz się na tych sprawach.
Dodano: 31.08.2018 23:40    Przez: ~ab
Mieszkańcy Goliny zastanówcie się kogo wybieracie. Banda nieuków i karierowiczów uzurpuje sobie władze próbując spauperyzować mieszkańców doprowadzając do swojego poziomu. Jedyny najlepszy dyrektor szkoły pod względem merytorycznym i organizacyjnym zostaje usunięty ze stanowiska. Klika nierobów: byłych milicjantów, wiecznych radnych bez pomysłu na rządzenie nawet własnym gospodarstwem ponownie będzie kandydować. Goliniacy czy nie czas pogonić na cztery wiatry to towarzystwo wzajemnej adoracji , pokazać gdzie ich miejsce - w komunalce są wakaty i kilka mioteł się znajdzie do zamiatania ulic - tam ich miejsce.
Dodano: 31.08.2018 22:53    Przez: ~koziorz
popieram doszczętnie! jednakże użyłeś zbyt dużo trudnych słów i bez słownika władza Cię nie zrozumie! sorrki stary! jaka władza taki dialog!
Dodano: 31.08.2018 23:00    Przez: ~xzasxz
Trzeba było pisać prostrzym językiem.Bo co niektórzy z rady nawet czytając z kartki przemówienie nie wiedzą co czytają mówiąc że mamy 2017rok 😁😱
Dodano: 01.09.2018 00:38    Przez: ~😀
no w komunalce to dopiero banda kretynow siedzi z panem prezesem na czele. to dopiero jest cham prostak i burak. jak tam dorzucimy reazte buractwa z tego samofzadu i burmistrza no to nas komunalka dojedzie. juz robia łaskę a pozniej strach pomyslec. przeciez ta cala komunalke to trzeba w p**du zamknac zwolnic wszystkich i wyburzyc ten smietnik po komunalce. potrzebne ro jak gwóźdź w du pie
Dodano: 01.09.2018 23:29    Przez: ~karol
trochę szacunku
Dodano: 03.09.2018 23:41    Przez: ~hhhhh
Myślę że to wszystko zaszło za daleko.Ktos wywołał bojkot i poszli głupcy za nim.Szkola w Golinie odkąd pani dr Krucka nią kieruje jest świetną instytucją no cóż trzeba się uczyć i pracować by były wyniki.Przydalby się tu TVN niech staną przed kamerami audytorzy i 20 mobbingowanych pracowników.....a co do gminy no cóż pewnie pali im się grunt pod nogami wychodzą brudy na swiatlo dzienne wszystke przekrety no bo jak to możliwe by jedna osoba miała 2 stanowiska .Życzę pani dr Kruckiej wygranej .Z całym szacunkiem ale usuwając ta panią z posady dr w Golinie kuratorium popełni błąd a śmiać sie będą nam w twarz radni z gminy tylko zobaczymy jak długo ..
Dodano: 01.09.2018 00:34    Przez: ~Dobranoc
To co zrobil burmistrz Goliny z Panią Dyrektor Krucką to jakas kpina!!! Najbardziej ,,kompetenta "to była pani przewodniczaca komisji albo radni z gminy Golina !!!!!! Wstyd panie burmistrzu..... wyborcy odpalaca się!
Dodano: 01.09.2018 00:59    Przez: ~Golinianka