LM.plWiadomościMemoriał Henryka Warwasa. Ponad setka zawodników na starcie

Memoriał Henryka Warwasa. Ponad setka zawodników na starcie

Na pięć i dziesięć kilometrów oraz w marszu nordic walking rywalizowali w sobotę uczestnicy Memoriału Henryka Warwasa. Na starcie biegu stanęło ponad stu zawodników.

Bieg ku pamięci Henryka Warwasa - kleczewianina, biegacza, maratończyka i popularyzatora tego sportu - zorganizowany został w Kleczewie już po raz siódmy. Tym razem na starcie trzech dystansów - na pięć i dziesięć kilometrów oraz marszu nordic walking - stanęło ponad stu zawodników. Biegacze rywalizowali na ulicach Kleczewa ze startem i metą umiejscowioną na miejskim stadionie.

W biegu na pięć kilometrów pierwsze miejsce zajął Marcel Konieczny z Jezior Wielkich, który ten dystans pokonał w czasie 00:20:37. O pół minuty wolniejszy był Karol Grabarek z Krzymowa, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Szymański z Kleczewa (00:21:17). Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Walkowiak z Kleczewa (00:22:57), przed Anną Szygendą z Budzisławia (00:23:13) i Zuzanną Hajdrych z Kleczewa (00:24:21).

Dystans dziesięciu kilometrów należał do gospodarzy - dwa pierwsze miejsca wywalczyli mieszkańcy Kleczewa. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Frydrychowski, który trasę pokonał w czasie 00:35:35. Ponad dwie minuty wolniejszy był Michał Dryjański, który na mecie zameldował się po 37 minutach i 51 sekundach. Trzeci był Jacek Paczkowski ze Strzelna (00:38:45).

Wśród kobiet triumfowała Antonina Zywert z Ostrowitego (00:45:33). Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Łubik z Posady (00:47:21), a na trzecim miejscu uplasowała się Anna Sikorska z Konina (00:49:03).

Pięciokilometrową trasę nordic walking najszybciej pokonał Marek Puchalski z Kleczewa (00:33:12). Drugi był Zbigniew Szymański z Rymanewa (00:33:38), a trzeci - Piotr Piaskowski z Konina (00:34:25). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Rosińska z Trzemeszna (00:35:41), druga była Anna Matyja ze Śremu (00:37:04), a trzecia - Elżbieta Górnik z Kleczewa (00:37:14).