Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMarcin Janiak po maratonie w USA rusza z internetową aukcją

Marcin Janiak po maratonie w USA rusza z internetową aukcją

Dodano: , Żródło: LM.pl
Marcin Janiak po maratonie w USA rusza z internetową aukcją

Po Tokio był Nowy Jork. Marcin Janiak, znany jako „Prawnik w biegu” znowu pokonał maraton dla tych, którzy biegać nie mogą. Dla niepełnosprawnych z „Akademii Życia” w najbliższy poniedziałek ruszy też internetowa aukcja.

Marcin Janiak od niespełna roku akcjami biegowymi wspiera „Akademię Życia”, która pomaga osobom po wypadkach.

- Dwa tygodnie temu ruszyła kolejna edycja. Kiedy ktoś mnie pyta, po co to robię to zapraszam do Akademii. Od dziewczyny, która teraz przyjechała do Konina usłyszałem, że te 3,5 miesiąca chce wykorzystać, żeby wzmocnić się fizycznie i móc wziąć na ręce swoje 2-letnie dziecko. Właśnie dla takich osób biegam – mówi Marcin Janiak.

„Prawnik w biegu” zakładał, że w tym roku poza dokończeniem Korony Polski, czyli biegami w Dębnie, Warszawie i Wrocławiu weźmie udział w maratonie w Tokio.

- Centrum handlowe „Ferio” postanowiło mnie wesprzeć i tak się narodził pomysł na Nowy Jork – mówi Marcin Janiak. - To było niesamowite przeżycie. Magia Stanów Zjednoczonych mnie poniosla. Oni robią maraton z wielkim przytupem. Trasa wiodła przez pięć mostów i tylko trakcie ich przebiegania było cicho. Reszta trasy to fala ludzi. Każda dzielnica miała inny doping i każdy żył tym, żeby w swojej dzielnicy jak najlepiej się bawić – dodaje.

Wśród 55 tysięcy biegaczy biorących udział w nowojorskim maratonie, znalazło się 423 Polaków. Marcin Janiak ukończył go z czasem 5 godzin i 27 minut.

- Pierwsze 25 km biegłem na czas niewiele ponad 4 godzin, ale potem organizm sobie przypomniał, że to już piąty w tym roku maraton – mówi „Prawnik w biegu”.

Dzięki zbiórkom organizowanym przy okazji dwóch dużych maratonów do Tokio i Nowego Jorku udało się już zebrać około 33 tys. zł. W powiększeniu tej kwoty ma pomóc internetowa aukcja, która ruszy już w najbliższy poniedziałek.

- Mamy książki od Jurka Skarżyńskiego z autografami, książki Beaty Sadowskiej również z autografami. Są też koszulki „Prawnika w biegu” z autografami Marcina Gortata oraz Adama Kszczota, czy plakat Joanny Joźwik – mówi Marcin Janiak. - Przedmiotów na licytację jest dużo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Można to wykorzystać do zdobycia prezentu na święta – dodaje.

Aukcja zakończy się przed Bożym Narodzeniem. Po świętach Marcin Janiak wspólnie z konińską fundacją „Podaj dalej” podsumują cały rok akcji „Prawnik w biegu” i przedstawią plany na 2019 rok. Wiadomo już, że kolejną imprezą sportową w jakiej weźmie udział Marcin Janiak będzie maraton w Berlinie.

Marcin Janiak po maratonie w USA rusza z internetową aukcją
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole