Dzisiaj jest sobota 20 lipca 2019, imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18970) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
25 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (6)

Nietrzeźwi kierowcy w święta. Na drogach trwa policyjna akcja

Dodano: 27.12.2018 12:45
Źródło: LM.pl

Jeszcze do nowego roku trwać będą policyjne działania pod hasłem „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Konińscy mundurowi podsumowali już pierwszą część akcji.

Od 21 do 26 grudnia na drogach Konina i powiatu konińskiego nad bezpieczeństwem czuwało 150 policjantów. Do najgroźniejszego wypadku doszło w minioną niedzielę w Kazimierzu Biskupim. Tam, pod koła volkswagena wjechał 26-letni rowerzysta. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Miał 3,4 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala, ale odmówił poddania się badaniu.

Przez kilka przedświątecznych i świątecznych dni doszło do 41 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu ( 0,2 – 0,5 promila) oraz trzech nietrzeźwych rowerzystów.

  • Nietrzeźwi kierowcy w święta. Na drogach trwa policyjna akcja

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ZERO tolerancji dla pijanych kierowców.Zawsze takich karać surowo !!!
Dodano: 27.12.2018 13:14    Przez: ~Koniniak
Zero tolerancji dla wyprzedzających na przejściach dla pieszych ,policja niech bierze przyklad z Krakowa i niech zabiera uprawnienia. Program ,,jedź bezpiecznie ,, na you tube .
Dodano: 27.12.2018 13:30    Przez: ~kierowca
Przypomina mi się ta sytuacja w kole co policjant celuje do seby i mowi, że będzie strzelał... Na różnych portalach w Polsce pojawiły się na ten temat artykuły i wszyscy ludzie zgodnie krzyczeli, że policja powinna strzelać... NIE POPIERAM ZADBEJ PATOLOGII ZWŁASZCZA TAKIEJ BLOKOWEJ... ale wydaje mi się że w kole można było normalną rozmową i opanowaniem załatwić tą sytuację bez wyciągania broni... JEŚLI POLICJA MA W TYM KRAJU STRZELAĆ DO LUDZI TO CI MORDERCY ZA KIEROWNICĄ SA NA PIERWSZY MIEJSCU DO KULI W ŁEB !!! Wydmuchasz 2 promile to kula w łeb i był by spokój !!!
Dodano: 27.12.2018 15:27    Przez: ~Nie
Przecież możesz , limit 0,2 masz .
Dodano: 27.12.2018 15:04    Przez: ~kierowca

KOMENTARZE

ZERO tolerancji dla pijanych kierowców.Zawsze takich karać surowo !!!
Dodano: 27.12.2018 13:14    Przez: ~Koniniak
Zero tolerancji dla wyprzedzających na przejściach dla pieszych ,policja niech bierze przyklad z Krakowa i niech zabiera uprawnienia. Program ,,jedź bezpiecznie ,, na you tube .
Dodano: 27.12.2018 13:30    Przez: ~kierowca
Przypomina mi się ta sytuacja w kole co policjant celuje do seby i mowi, że będzie strzelał... Na różnych portalach w Polsce pojawiły się na ten temat artykuły i wszyscy ludzie zgodnie krzyczeli, że policja powinna strzelać... NIE POPIERAM ZADBEJ PATOLOGII ZWŁASZCZA TAKIEJ BLOKOWEJ... ale wydaje mi się że w kole można było normalną rozmową i opanowaniem załatwić tą sytuację bez wyciągania broni... JEŚLI POLICJA MA W TYM KRAJU STRZELAĆ DO LUDZI TO CI MORDERCY ZA KIEROWNICĄ SA NA PIERWSZY MIEJSCU DO KULI W ŁEB !!! Wydmuchasz 2 promile to kula w łeb i był by spokój !!!
Dodano: 27.12.2018 15:27    Przez: ~Nie
Czyli norma w katolickim kraju - iluś i to sporo chleje na umór i jeździ po pijaku a iluś mundurowych czuwa nad pijakami. Standard aktualnego chrześcijaństwa.
Dodano: 27.12.2018 13:16    Przez: ~Parówa
Katolik nie jest chrześcijaninem, dla katolika najważniejsza jest matka boska.
Dodano: 27.12.2018 15:34    Przez: ~Zdrowaśka
czy normę nie podwyższają ateiści bo korzystają z wolnych dni w kraju katolickim
Dodano: 27.12.2018 18:17    Przez: ~-rob
A lewaki twierdzą, że Bóg nie istnieje, i człowiek pochodzi od małpy, która wcześniej powstała z jakiegoś gluta w prebiotycznej zupie, a potem piorun w nią strzelił i nastąpił Wielki Wybuch... ha haha...
Dodano: 27.12.2018 23:29    Przez: ~Matilan
Po pierwsze duzo ludzi jest wczorajszych, dlatego sa tak nadmuchane statystyki. Druga rzecz czemu nie moge wypic piwa do obiadu co? Gdzie wasza prawicowa wolność. Prawica z nazwy, ale nie z czynów
Dodano: 27.12.2018 14:58    Przez: ~Xyz
Przecież możesz , limit 0,2 masz .
Dodano: 27.12.2018 15:04    Przez: ~kierowca
Za lewarkow bys wjechal w rodzine i nawet zawiasow bys nie mial.PO to szczury lizace dure Angeli.
Dodano: 27.12.2018 15:29    Przez: ~Kolash
Kierowca 0,2 to masz jak wypijesz pol piwa. Kur ludzie jestescie niewolnikami i nic z tym nie robocie. Byly badania prowadzone w angli i do 0,5 czlowiek ma lepszy refleks. Dlatego wprowadzono tam limit 0,5. A u nas nikt nawet sie nie zastanowil nad tym. A wczorajszych mi szkoda. Bo kazdy kto troche wypil z rodziną wstal i czul sie dobrze. I jechal normalnie do domu, trafili go i lipa. Zreszta o czym ja mowie, kaganiec na ryj i sie ciesza.
Dodano: 28.12.2018 06:38    Przez: ~Xyz
Przerabiałem to ...wyniki sa następujace. 1 piwo do obiadu ,po zjedzeniu i wypiciu po pól godzinie wynik na policyjnym alkoteście 0,00 . Samo piwo bez obiadu ,po wypiciu od razu wynik 0,30 czyli 0,6 promila , po pół godziny 0,08 czyli 0,16 promila (dopuszczalne) a po godzinie juz było 0,00 . Co do Anglii ,tam jest 0,8 ale jest też limit 12 pkt na 3 lata. Także w Polsce kierowcy maja bardzo łatwo.
Dodano: 28.12.2018 09:56    Przez: ~kierowca
Ja tez to przerabialem i pierwszy wynik sie liczy mialem 0.21 a po 15 min 0.18 czyli spadajace. I wiesz co prawko zabrane na pol roku. Popilem dzien wczesniej w rodzinnym gronie wstalem i czulem sie normalnie. Dlatego dla mnie naszr limity sa durne. Ale my podobno wolny narod lubimy jak najwiecej zakazow. Dzisiaj przeczytalem ze rosja wprowadza zakaz wyjazdu dla ludzi z dlugami. I byl poklask ze tak powinno byc. A jezeli ktos jedzie za praca pospalcac dlugi...
Dodano: 28.12.2018 11:20    Przez: ~Xyz
Ale to co innego,bo ty byłeś nachlany od wczoraj .Na trzezwo po piwie po godzinie mozna smiało jechać . Rozumiem twoja frustrację . Pół roku to i tak dobrze,bo oddadzą bez ponownego zdawania egzaminu .
Dodano: 28.12.2018 13:01    Przez: ~kierowca
Pijanych karac ale skacowanych nie !!!
Dodano: 27.12.2018 15:27    Przez: ~Dekiel
Jest zbyt duża pobłażliwość Policji i Wymiaru Sprawiedliwości wobec pijanych kierowców, prawo polskie w tym względzie jest zbyt łagodne i dlatego pijani siadają za kierownicami aut i powodują wypadki, w których giną niewinni ludzie.
Dodano: 27.12.2018 16:22    Przez: ~K-n
A ilu pijaczkow nie zlapali?
Dodano: 27.12.2018 18:31    Przez: ~Pn
Dwóch. Co za durne pytanie.
Dodano: 27.12.2018 20:03    Przez: ~~laczek
@laczek - dwóch? A ty jasnowidz jakos czy zwykly pismatol?
Dodano: 27.12.2018 21:06    Przez: ~Pn
Po użyciu? Zawsze wydawało mi się że mówi się po spożyciu, ale to ja mogę się mylić.
Dodano: 27.12.2018 19:04    Przez: ~Niepolonista
Mówi się po użyciu. Art. 87 kodeksu wykroczeń
Dodano: 27.12.2018 20:04    Przez: ~Kniga
Ciekawe ilu pijanych samochodami odjechało podczas gdy drogówka czaiła się na rowerzystów
Dodano: 27.12.2018 19:28    Przez: ~Xyz
Tak ,szczególnie w grudniu. Jak masz takie głupoty wypisywać to idź i powiedz to swoim rodzicom ,tak samo jak z tym piwem ,co pisałeś wcześniej .
Dodano: 27.12.2018 20:11    Przez: ~kierowca
To akurat ktos sie podszywa to ja jestem prawdziwy xyz
Dodano: 28.12.2018 11:21    Przez: ~Xyz
Patryk to szybki rowerzysta 😂😂😂 no i twardy gość 😂😂😂
Dodano: 28.12.2018 05:11    Przez: ~Kiko
A co z wypadkiem w Kawnicach, 21.12? Droga była wtedy zablokowana na kilka godzin.
Dodano: 28.12.2018 09:18    Przez: ~groszek
1 z 2
12>>