Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17958) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

Pływalnia zamknięta w niedzielę. Nie ma środków i ratowników

Dodano: 11.01.2019 14:06
Źródło: LM.pl

Od początku stycznia z pływalni przy ul. Szymanowskiego nie można korzystać w sobotnie popołudnia oraz w niedzielę. MOSiR tłumaczy, że zainteresowanie było małe, ponadto brakuje ratowników.

Od początku roku pływalnia przy ul. Szymanowskiego otwarta jest w sobotę w godz. 7.00 - 15.00 (ostatnie wejście na pełną godzinę o 13.30), a w niedzielę - w ogóle. Na zmiany skarżą się klienci. - W tygodniu nie mam czasu, żeby iść na basen. W sobotę chodziłam z córką w godzinach popołudniowych, ale niestety zabrali nam tę przyjemność - mówi nam pani Magda. - Pojechałam w ostatnią sobotę na Rondo, musiałam czekać w kolejce po opaskę, żeby w ogóle wejść na basen. Ludzi tłum. Na torach bezpiecznie się nie pływa, o wypadek nie jest trudno. 

I dodaje, że zastanawia się, czy dalej korzystać z którejkolwiek pływalni. Nie jest jedyna. - Na ten moment nie chodzę wcale. Rondo to zbyt duży basen i jest tam zbyt dużo ludzi - mówi inna klientka pływalni, która również korzystała z obiektu przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że styczniowe skrócenie czasu pracy pływalni przy ul. Szymanowskiego podyktowane jest względami ekonomicznymi. - Średnio na godzinę mieliśmy pięciu klientów - mówi Janusz Lipiński, kierownik obu obiektów. - To jest sugestia, która wypłynęła ode mnie, ale jest podyktowana tym, co pokazują nam wszelkiego rodzaju statystyki. Przykładowo - jeżeli na basenie Rondo mamy 400 klientów w niedzielę, to na drugim basenie liczba nie przekraczała stu osób. 

MOSiR boryka się też z problemami kadrowymi. - Nie mamy zbyt dużo ratowników. Ta zmiana daje nam też możliwość przesunięcia ratowników z basenu na Zatorzu, by wspierali działalność obiektu Rondo - wyjaśnia Janusz Lipiński. I zapewnia, że pływalnia przy Al. 1 Maja 1 jest gotowa, by przyjąć zwiększoną liczbę chętnych w sobotnie popołudnia i w niedzielę. - Drugi basen w Koninie nie ma takiego obłożenia, żeby osoby chcące pływać tego dnia nie mogły korzystać z basenu Rondo, bo jest przepełniony. 

Jak na razie zmiana została wprowadzona jedynie na styczeń. Trwają rozmowy z prezydentem, a ostateczna decyzja, czy zamknąć pływalnię przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia i w niedzielę jeszcze nie zapadła. - Jeżeli będzie nas stać, by ten basen utrzymywać, pomimo że nie ma zbyt wielkiego zainteresowania, to taką decyzję podejmiemy. Na ten moment wprowadziliśmy to na styczeń. Ja bym sugerował, by utrzymać tę wstępną propozycję - mówi Janusz Lipiński. 

fot. MOSiR KoninCzy pływalnia przy ul. Szymanowskiego powinna być otwarta w sobotnie popołudnia i w niedzielę?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Małe zainteresowanie .....NIEZŁY KIT !!!! specjalnie wyberałem sie na ten basen w niedzielę po 7 godzinie żeby swobodnie popływać bo w inne dni nie dasz rady ! A i tak wszystkie tory były zajęte. Nie dajmy się dymać ludzie.......QUTASY ZAMKNELI BO ZA 8 ZŁ MOŻNA BYŁO POPŁYWAĆ a w tych godzinach w niedziele na rondzie 13 zł prawie dwa razy drożej.....tak się dyma koniniaków.....ot nowa władza
Dodano: 11.01.2019 15:48    Przez: ~zbulwersowany
Ale lipa, może by trochę rozreklamować, wprowadzić jakieś promocyjne bilety. Nie zwijać wszystkiego. Panie Kopytko pomyśl pan trochę lub zmuś do myślenia bezmyślnych.
Dodano: 11.01.2019 14:36    Przez: ~Jozin
Był czas,że fatalnie traktowano ratowników. Skutki widać dzisiaj. Wielu ratowników zrezygnowało z pracy i nie ma szans na ich powrót. Sytuacja Konina zaczyna być niepokojąca. Co na to nowa władza?
Dodano: 11.01.2019 14:29    Przez: ~Murek
Teraz też pracowników traktują jak śmieci, a zwłaszcza kobiety. Pan Prezydent powinien się zainteresować tym co się dzieje. Mobing i nic więcej. Poprzednie władze miasta miały informację o tym procederze...No i nic nie zrobiły ...
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Nikt
Dyrektor do zwolnienia. Brak kompetencji.
Dodano: 11.01.2019 15:49    Przez: ~MOSiR

KOMENTARZE

A po co basen jak na Zatorzu jest krzyż? Więcej nie potrzeba
Dodano: 11.01.2019 15:29    Przez: ~🇰🇵
Po co basen jak jest Krzyż? Więcej nie trzeba.
Dodano: 11.01.2019 15:29    Przez: ~🇰🇵
PO miasto POdżwignie, Pan Prezydent z Konina uczyni "Zieloną Wyspę", jak D. Tusk Polskę ?
Dodano: 11.01.2019 15:36    Przez: ~Wojtek
Konin się zwija,dlaczego nikt nie pisze,że miasto obecnie liczy nieco ponad 70.000,za kilka lat zostanie tak jak od już dawna jest to przewidziane 60.000, Wszystko niszczeje,stadion,amfiteatr,przepra do remontu,mosty,brak od lat inwestorów, najwieksze bezrobocie.Region się kończy to pewne
Dodano: 11.01.2019 15:38    Przez: ~Konin
Po rządach SLD i ich wielkich pomysłach, reformach to cud, że się chociaż ta woda na basenie została :-)
Dodano: 11.01.2019 15:39    Przez: ~Realista
Cały klub ISKRA powinien być przeniesiony na Zatorze.Na rondzie byłoby można spokojnie popływać popołudniami. A tak dwa tory zajęte dla klubu... Byłby korzyści dla obu pływalni.
Dodano: 11.01.2019 15:42    Przez: ~xyz
Niech tyn z plakatu sprzeda plywalnie polsat kupi. Basen nie byl i nie bedzie rentowny. Macie nam zapewnic baseny i koniec. A kierowmik co tu duzo mowic...
Dodano: 11.01.2019 15:46    Przez: ~Proste
Po co od razu zamykać ograniczyć godziny otwarcia w weekendy tak jak to w Kole zrobili np. sobota, niedziela 8-20. Ratownicy pracują po 12 godzin, nie jest tylu potrzebnych.
Dodano: 11.01.2019 15:56    Przez: ~XANAX
Tylko szkoda że zapomniałeś dodać że taki system jest gorszy bo nie ma przerwy wymaganej według kodeksu pracy
Dodano: 11.01.2019 17:26    Przez: ~Sosna
Ja propnuję ograniczyć pensję dla P. Janusz Lipiński. Będzie łatwiej znleźć pieniądzę na utrzymanie basenu skoro 100 klientów na dzień to mało.
Dodano: 11.01.2019 16:10    Przez: ~Obserwator
A moze tak sprawdzic standardy zarzadzania zasobami ludzkimi. Ile osob w ostatnim czasie odeszlo i dlaczego
Dodano: 11.01.2019 18:51    Przez: ~Obraz
To ja się pytam, co robić w tej dziurze? Sorry ale to się dziura zrobiła i wiocha a nie miasto powiatowe. Basen zamknąć, na piwo za bardzo nie ma gdzie iść, dancing? Chyba na białej sali... Ile można chodzić po Ferio i do heliosa? Na dzień dzisiejszy miasto nie ma nic do zaoferowania młodym bo nie ma nowych inwestorów czy to w roli pracodawcy czy w roli usługodawcy. Nie dzieje się zupełnie nic. O raz młodego człowieka w Koninie to chyba staro kawalerstwo i praca na produkcji w starym mieście.
Dodano: 11.01.2019 16:22    Przez: ~Żalosne
Jutro na 2 ligowy KKF,nawet dobrej drużyny sportowej niema,dziura totalna
Dodano: 11.01.2019 18:21    Przez: ~prawda
Ferio,to przecież małe centrum,nie galeria i poza Koninem,niema dobrych klubów,dyskotek,dobranoc
Dodano: 11.01.2019 19:26    Przez: ~Ewa
Zgadzam się z Tobą jak najbardziej 50 moje chłopaki wyjechali do Wrocławia i nigdy tu nie wrócą.Pozdrawiam Cię
Dodano: 12.01.2019 01:10    Przez: ~50
2 z 7
<<1234567>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.