Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19353) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

Dodano: 27.03.2019 15:44
Źródło: LM.pl

Trzy osoby zasiadły na ławie oskarżonych w sprawie zabójstwa 42-letniego Sławomira W. Ciało mężczyzny jesienią ubiegłego roku wyłowiono z jeziora Mikorzyńskiego.

W Sądzie Okręgowym w Koninie rozpoczął się proces dotyczący zbrodni sprzed niemalże 4 lat. Jak wynika z pierwszych zeznań Dawida M. przed prokuratorem, sprawa dotyczyła kradzieży papierosów z jednego z garaży w Malińcu. Między 35-latkiem, a Sławomirem W. miało dojść do szamotaniny.

- Działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Sławomira W., uderzył go wielokrotnie pięścią w głowę, doprowadzając do upadku, a następnie kopał go po całym ciele, czym spowodował utratę przytomności – czytała akt oskarżenia prokurator prowadząca sprawę.

Nieprzytomnego mężczyznę, Dawid M. miał wsadzić do samochodu 27-letniego Adriana A., który wywiózł ich do Ślesina (Adrian A. odpowiada za nieudzielenie pomocy Sławomirowi W.). Tam, 35-latek przeniósł go do przyczepy campingowej. Na drugi dzień stwierdził, że Sławomir W. nie żyje. Przez dziewięć dni miał się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić. W końcu, postanowił ukryć zwłoki w jeziorze. A w tym, zdaniem śledczych, pomógł mu 65-letni Andrzej S., który za to i za utrudnianie postępowania karnego dotyczącego zabójstwa Sławomira W., odpowiada przed sądem.

W pierwszych dniach września, Dawid M. holując motorówką (należącą do Andrzeja S.) ciało Sławomira W. na środek jeziora Mikorzyńskiego, skrępował jego nogi i ręce taśmą, obciążył łańcuchem oraz okrągłymi talerzami ( po około 50 kg każdy) i wrzucił zwłoki do wody. Po żmudnych poszukiwaniach, ciało 42-latka zostało wyłowione w październiku 2018 roku.

Dawid M. nie przyznał się przed sądem do winy. Odmówił też składania zeznań i nie podtrzymał w większości tych, które złożył w toku postępowania prokuratorskiego.

  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby
  • Zabójstwo i ukrycie zwłok w jeziorze. Przed sądem stanęły 3 osoby

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To barbarzyństwo,nie udzielic pomocy,zwiazac obciążyć i wrzucić do jeziora .Takich tylko tępić.
Dodano: 27.03.2019 17:14    Przez: ~Ha
Myślę że najłagodniejszą karą były by dożywotnie prace na rzecz społeczeństwa gdzieś w zamkniętym zakładzie dla wszystkich tych panów. Takie jednostki powinny być na stałe usuwane ze społeczeństwa, najlepiej nim dojdzie do takich tragedii.. Nie wierzę by taka patologia nie była wcześniej znana sędziom i policji więc to te służby są odpowiedzialne za współistnienie wśród nas przestępców, recydywistów i wszelkiego zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych najbliższych. Zamiast wlepiać mandaty za brak pasów, prędkość 70km/h lub przejście na czerwonym świetle lub karać sądowo normalnych obywateli, powinni zająć się prawdziwymi przestępcami i złodziejami.. Prawo i Sprawiedliwość a nie złodziejskie gnębienie szarego człowieka jak przez ostatnie 25 lat w tym kraju.. Biznesmeni z motorówkami, właściciele działek i jezior w regionie, kolesie dyrektorów kopalni, elektrowni, urzędasów konińskich, właściciele kamienic z nad warty.. Wszys ...
Dodano: 27.03.2019 17:27    Przez: ~kom2
Bóg w swoim przykazaniu mówi - Nie zabijaj ! Co na to ludzie, którzy innym odbierają życie ?
Dodano: 27.03.2019 16:59    Przez: ~Chrzescijanin
Dożywotnie więzienie dla zabójców Sławka. Powinni ponieśc odpowiedzialnośc za to co zrobili.
Dodano: 27.03.2019 19:57    Przez: ~Sąsiad
Dokładnie to samo zrobić. Zapakować ich żywych na łódkę związać łańcuchem z ciężarem i zucic ich do wody. Najlepsza kara. Takiemu człowiekowi to szkoda żarcia mu na celi dawać.
Dodano: 27.03.2019 19:48    Przez: ~Obywatel

KOMENTARZE

Bóg w swoim przykazaniu mówi - Nie zabijaj ! Co na to ludzie, którzy innym odbierają życie ?
Dodano: 27.03.2019 16:59    Przez: ~Chrzescijanin
To barbarzyństwo,nie udzielic pomocy,zwiazac obciążyć i wrzucić do jeziora .Takich tylko tępić.
Dodano: 27.03.2019 17:14    Przez: ~Ha
Myślę że najłagodniejszą karą były by dożywotnie prace na rzecz społeczeństwa gdzieś w zamkniętym zakładzie dla wszystkich tych panów. Takie jednostki powinny być na stałe usuwane ze społeczeństwa, najlepiej nim dojdzie do takich tragedii.. Nie wierzę by taka patologia nie była wcześniej znana sędziom i policji więc to te służby są odpowiedzialne za współistnienie wśród nas przestępców, recydywistów i wszelkiego zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych najbliższych. Zamiast wlepiać mandaty za brak pasów, prędkość 70km/h lub przejście na czerwonym świetle lub karać sądowo normalnych obywateli, powinni zająć się prawdziwymi przestępcami i złodziejami.. Prawo i Sprawiedliwość a nie złodziejskie gnębienie szarego człowieka jak przez ostatnie 25 lat w tym kraju.. Biznesmeni z motorówkami, właściciele działek i jezior w regionie, kolesie dyrektorów kopalni, elektrowni, urzędasów konińskich, właściciele kamienic z nad warty.. Wszys ...
Dodano: 27.03.2019 17:27    Przez: ~kom2
Każdy z nas stanie przed Jezusem Chrystusem na sądzie ostatecznym i odpowie za swoje czyny dobre czy złe.
Dodano: 27.03.2019 18:16    Przez: ~Chrz...
Bóg nakazuje miłować, nawet nieprzyjaciół, miłość jest największym przykazaniem, które Bóg kazał nam wypełniać, a więc kochajmy Boga i bliżniego i nigdy nie podnośmy ręki na drugiego człowieka.
Dodano: 27.03.2019 18:24    Przez: ~Chrz...
Chwast Chwasta WYRWAŁ.tak jak na KAMIENICY
Dodano: 27.03.2019 23:24    Przez: ~sprawiedliwy
Straszny to człowiek, który zabija innego człowieka, to taki wstrętny potwór. A przecież teraz mówią, że nawet psa nie wolno uderzyć, nawet gdy on ci gryzie nogę.
Dodano: 27.03.2019 17:20    Przez: ~A Pn to jaki jest ? Dobry ?
Pn to zło, w tym złym człowieku nie ma odrobiny miłości czy chociażby dobroci.
Dodano: 28.03.2019 11:52    Przez: ~Julka
Dokładnie to samo zrobić. Zapakować ich żywych na łódkę związać łańcuchem z ciężarem i zucic ich do wody. Najlepsza kara. Takiemu człowiekowi to szkoda żarcia mu na celi dawać.
Dodano: 27.03.2019 19:48    Przez: ~Obywatel
nie wolno zabijac .Taki czlowiek powinien pracowac na dobro spoleczenstwa do koca zycia
Dodano: 29.03.2019 09:21    Przez: ~SAD
Dożywotnie więzienie dla zabójców Sławka. Powinni ponieśc odpowiedzialnośc za to co zrobili.
Dodano: 27.03.2019 19:57    Przez: ~Sąsiad
Kolega był kiedyś na kursie ratownictwa wodnego. Straż przyjechała z takim sonarem, że było widać kształt manekina ukrytego w mule. Przy obecnej technologii, to tylko kwestia czasu jak się kogoś szuka. Ale skąd mogą wiedzieć o tym garażowi złodzieje papierosów....
Dodano: 28.03.2019 08:23    Przez: ~Dudduś
tylko trzeba wiedziec gdzie szukac bo tak to ten sonar to sobie na ryby zabierz
Dodano: 29.03.2019 09:20    Przez: ~nurek
Czy winowajcy byli/są katolikami?? czy popełnili grzech ? przecież Mojżesz też zabił !! i jest prorokiem !!! wyznawców sekty !!
Dodano: 28.03.2019 08:47    Przez: ~M..k
Środek jeziora ???? Tam jest ze 30m głębokości !!! Ciekawe kto go wytaszczył z tej dziury.
Dodano: 28.03.2019 08:53    Przez: ~tuiy
cialo sie rozczlonkowalo po tak dlugim pobycie w wodzie
Dodano: 29.03.2019 09:19    Przez: ~a
Moim zdaniem za śmierć dożywocie bez możliwości wcześniejszego wyjścia za tzw. dobre sprawowane!
Dodano: 28.03.2019 09:24    Przez: ~konczarny
Czemub nie ma nmantwarzy
Dodano: 28.03.2019 09:37    Przez: ~Kurdw
Ludzkie życie < szlugi z kiosku, fajnie sie dzieje w tym Koninie.
Dodano: 28.03.2019 10:12    Przez: ~Prowokator
1 z 3
123>>