Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19339) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

Dodano: 25.04.2019 23:20

Jeszcze do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej. Do tej pory uwagi zgłosiło 50 wnioskodawców. W ratuszu podsumowano konsultacje. 

Podczas podsumowania konsultacji w sprawie nowego rozkładu jazdy, który ma zacząć obowiązywać od czerwca tego roku, pojawiły się jeszcze pojedyncze zgłoszenia. Mieszkańcy piątego osiedla ubolewali nad zmianą trasy linii 51. Były także pytania o połączenia z Modłą Królewską, na terenie sąsiedniej gminy Stare Miasto, gdzie funkcjonują zakłady pracy. Propozycję korekty zgłosił także uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, aby umożliwić dojazd dzieciom jak najbliżej podstawówki. W sprawie połączeń MZK poza miastem, gospodarze Konina będą rozmawiać z wójtami i burmistrzami sąsiednich gmin, którzy powinni zapewnić swoim mieszkańcom transport publiczny.

- To kolejny etap reformy w komunikacji miejskiej w Koninie – powiedział na wstępie Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - W tej reformie mieście się nowa, bardziej elastyczna, taryfa biletowa MZK. Wydłużamy czas biletów jednorazowych z 30 min do 45 min, pozostając przy tej samej cenie. Zmniejszamy cenę miesięcznego, sieciowego biletu na wszystkie linie MZK na okaziciela ze 150 zł do 90 zł. Zmniejszamy cenę imiennego miesięcznego, sieciowego biletu na wszystkie MZK z 78 zł do 70 zł. Z korzyścią dla mieszkańców zdecydowaliśmy się usunąć bilety liniowe, które są niewygodne i ograniczały mocno podróżowanie komunikacją po całym mieście. Zmniejszamy również ceny biletów 10-dniowych, kwartalnych oraz rocznych. Uruchomiliśmy aplikacje Skycash i „Jak dojadę”. Lada dzień rozpiszemy przetarg na zakup 6 autobusów elektrycznych i 6 hybrydowych.

Zastępca prezydenta Konina, Paweł Adamów, przypomniał, że wszystko jest realizowane w ramach planu naprawczego MZK. - Wszystkie powyższe zmiany mają sprawić, że nasza komunikacja będzie bardziej przyjazna mieszkańcom oraz naprawić finanse spółki komunikacyjnej, która była w bardzo złej kondycji finansowej. Część tego planu to modyfikacja rozkładu jazdy. - Ten rozkład jazdy jest oparty o modułowe rozwiązania – tłumaczyli konsultanci z firmy Public Transport Consulting, która przeprowadziła analizę połączeń i zaproponowała nowe rozwiązania. 

Przez minione tygodnie trwały konsultacje społeczne, które oficjalnie podsumowano w konińskim ratuszu. Wszystkie zgłoszone tam propozycje, korekty, wątpliwości zostały odnotowane przez twórców rozkładu jazdy, którzy cierpliwie i dokładnie tłumaczyli nowe zasady. Z powodu ciągłego zainteresowania zmianami w komunikacji miejskiej, przedłużono możliwość zgłaszania wniosków do końca kwietnia. - Ponadto mieszkańcy Konina dostaną do skrzynek nowy rozkład jazdy w formie mapek – obiecał Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców
Slajd 1/10

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 1 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 2 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 3 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 4 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 5 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 6 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 7 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 8 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

Od czerwca nowy rozkład jazdy MZK i mapki dla mieszkańców

slajd 9 z 10

Do końca kwietnia można zgłaszać wnioski do nowego rozkładu jazdy MZK w Koninie. To część rewolucji w konińskiej komunikacji miejskiej.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   nowy rozkład jazdy,   komunikacja,   Paweł Adamów,   konsultacje MZK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zobaczcie tylko jak bardzo aktywny jest pan pseudo prezes. I jak wymownie siedzi, zamiast w srodku jako gospodarz firmy, ktorej rzecz dotyczy, to na brzegu, pierwszy do wyjscia i wyploszony przy ojazji. Dlaczego nikt nie mowi glosno, ze problemy w zakladzie to jego zadluga? A teraz wielkie ratowanie zakladu. Bareja gdyby dzisiaj zyl to w Koninie mialby pomyslow na filmy bez liku, mysle, ze za historie o kominikacji i o jej "gospodarzu" zdobylby niejedna nagrodę. A tak przy okazji Panie Prezydencie Korytkowski jak wygladaja szumnie zapowiadane porzadki w spolkach? A moze dowiemy sie jak wygladala wizyta wiceprezydenta w MZK i jakich argumentów uzyl pan prezes, ze wciąż tkwi na stanowisku burzac wizerunek zakladu. Wstyd! Rozłożyć firme a teraz wielki ratunek. Tu potrzeba czlowieka z wizja, powiedzialbym nawet, ze pasjonata! Pozdrawiam wszystkich pasażerów.
Dodano: 26.04.2019 03:21    Przez: ~Radek
Kiedy zmiana dyrektora?
Dodano: 26.04.2019 05:00    Przez: ~Ok
Ile lat jest dyrektor na stanowisku? To dostał olśnienia?
Dodano: 26.04.2019 05:03    Przez: ~Bob
Najstarsza linie 52 zlikwidowali z Laskowca. Tak to już jest jak się nie jest z tego miasta.
Dodano: 26.04.2019 00:45    Przez: ~nie moge
... cos mi tu nie pasuje, (uwagi zgłosiło 50 wnioskodawców). Tylko z mojejpracy w sprawie likwidacji lini 67 i braku sensownego połaczenia zastepujacego likwidowana linię emaile napisało ponad 20 osób
Dodano: 26.04.2019 00:32    Przez: ~` gw

KOMENTARZE

Pan prezydent Adamów wzbudza zaufanie, merytoryczne wypowiedzi, klasa, wydaje się, że to człowiek o dużej wiedzy. Mam nadzieję, że jego obecność wpłynie pozytywnie na rozwój Konina!
Dodano: 26.04.2019 00:21    Przez: ~Kic
tak oczywiście, zapewne tak się stanie...👍👍👍😂😂😂
Dodano: 26.04.2019 00:31    Przez: ~mieszkanka
Linia 54 - co znia zrobili to koszmar.Odcieni v osiedle od urzędu skarbowego. Skandalllllll
Dodano: 26.04.2019 00:44    Przez: ~skandal
To mistrz
Dodano: 26.04.2019 05:04    Przez: ~Tol
To prawda, pierwszy merytoryczny prezydent! od zawsze!!
Dodano: 26.04.2019 07:08    Przez: ~....
Gdyby Pan Adamów nie był z Nowoczesnej, tylko politycy PiS-u są ludżmi godnymi zaufania i merytoryczni w swoich działaniach.
Dodano: 26.04.2019 10:57    Przez: ~Symp. PiS
Kiedy SLD-PO spłaci ponad 120 000 000 długu miasta?
Dodano: 26.04.2019 12:43    Przez: ~sasa
Pani radna Jaworska jest pani z Laskówca i my panią wybraliśmy nie po to aby rewie mody pokazywać na sesji i w kościele ale po to aby dbała o dobro mieszkańców Laskowca jak i Vosiedla wiec niech w końcu pani weźmie się do pracy. Jestem bardzo zawiedziony pani postawą i był to głos stracony na panią.
Dodano: 26.04.2019 13:34    Przez: ~Laskowiec
... cos mi tu nie pasuje, (uwagi zgłosiło 50 wnioskodawców). Tylko z mojejpracy w sprawie likwidacji lini 67 i braku sensownego połaczenia zastepujacego likwidowana linię emaile napisało ponad 20 osób
Dodano: 26.04.2019 00:32    Przez: ~` gw
Ludzie, decyzja już dawno zapadła jeśli chodzi o nowe rozkłady które już są w produkcji w MZK a to że jest spotkanie to tylko na odczepne żeby było że się odbyło, a wy się produkujecie....
Dodano: 26.04.2019 00:42    Przez: ~miesz
mail to nie wniosek
Dodano: 26.04.2019 09:46    Przez: ~grr
Najstarsza linie 52 zlikwidowali z Laskowca. Tak to już jest jak się nie jest z tego miasta.
Dodano: 26.04.2019 00:45    Przez: ~nie moge
Chodzi pewnie o radnego ze Starego Miasta który startowa z V osiedla a tera ma mieszkańców w ....
Dodano: 26.04.2019 22:17    Przez: ~Tylko nie pis
Zobaczcie tylko jak bardzo aktywny jest pan pseudo prezes. I jak wymownie siedzi, zamiast w srodku jako gospodarz firmy, ktorej rzecz dotyczy, to na brzegu, pierwszy do wyjscia i wyploszony przy ojazji. Dlaczego nikt nie mowi glosno, ze problemy w zakladzie to jego zadluga? A teraz wielkie ratowanie zakladu. Bareja gdyby dzisiaj zyl to w Koninie mialby pomyslow na filmy bez liku, mysle, ze za historie o kominikacji i o jej "gospodarzu" zdobylby niejedna nagrodę. A tak przy okazji Panie Prezydencie Korytkowski jak wygladaja szumnie zapowiadane porzadki w spolkach? A moze dowiemy sie jak wygladala wizyta wiceprezydenta w MZK i jakich argumentów uzyl pan prezes, ze wciąż tkwi na stanowisku burzac wizerunek zakladu. Wstyd! Rozłożyć firme a teraz wielki ratunek. Tu potrzeba czlowieka z wizja, powiedzialbym nawet, ze pasjonata! Pozdrawiam wszystkich pasażerów.
Dodano: 26.04.2019 03:21    Przez: ~Radek
Kiedy zmiana dyrektora?
Dodano: 26.04.2019 05:00    Przez: ~Ok
Ile lat jest dyrektor na stanowisku? To dostał olśnienia?
Dodano: 26.04.2019 05:03    Przez: ~Bob
Kiedy władzę sprawuje PO dyrektorem się jest do emerytury, czy kogoś to dziwi ?
Dodano: 26.04.2019 10:59    Przez: ~Tylko nie PO
A Wola podłężna i Rudzica będą mieli dzieci czym jechać do szkoły czy już w ogóle nie będzie tam autobusu przez tyle lat jedzie jeden z wielkimi przerwami
Dodano: 26.04.2019 06:20    Przez: ~Mimi
rudzica to najpierw pętle nie zrobi bo autobusy na skrzyżowaniu cofają a później o kursach niech mówią. tyle lat żeby nikt tam nie p9myślał o pętli...
Dodano: 26.04.2019 10:09    Przez: ~m
Akurat pętla w Rudzicy to najmniejszy problem. Dziurawe drogi, brak poboczy. Przerażająca prędkość samochodów osobowych ale i ciężarowych!
Dodano: 26.04.2019 16:19    Przez: ~Rudzica
Panie/Pani "Rudzica" ciekawe co powiesz na to jak autobus przejedzie po twoim dziecku kiedy będzie cofał po skrzyżowaniu żeby się na pętli ustawić. Tyle lat i nic kompletnie nie zrobione. Wstyd. Aż oczywiście wydarzy się jakaś tragedia i pewnie winny będzie kierowca jak zwykle. A ten zarośnięty pseudo prezes tylko potrafi pier....ić że zrobi z tym porządek i jak nie będzie pętli to autobus tam nie będzie jeździł. I tak od wielu lat. Śmiech na sali. Wszystkie zmiany w MZK prezydent powinien zacząć od wypier....nia na ulice tego starego komunisty.
Dodano: 26.04.2019 21:16    Przez: ~ktosiu
Ktosiu uwierz, że bardziej boję się o swoje dziecko gdy idzie ulica Piaskową, gdzie ograniczenie jest do 30 a osobówki i ciężarówki lecą grubo ponad to. Wąska dziurawą droga bez poboczy.
Dodano: 27.04.2019 14:22    Przez: ~Rudzica
Widać zmęczony życiem
Dodano: 26.04.2019 06:40    Przez: ~Tola
Mam prosbe to pana prezydenta Adamowa abyrozklad jazdy autobusow MZKdostarczyc mieszkancom dostarczyc jeszcze przed wyborami do Europarlamentu, bo jesli rozklad nie bedzie nam pasowal to Was wytniemy przy urnie a pozniej poprawimy w pazdzierniku.
Dodano: 26.04.2019 07:23    Przez: ~Anty PiS
Komentuje to trochę ironicznie czy ktoś słuchał tej relacji audio i Video czy w ogóle przed publikacja w artykule ktoś sprawdzał jakoś tego nagrania -to dyskfalikowuje jego publikacje no chyba że tak miało być żeby nikt nic nie zrozumiał Misja Pana Mirosława Pachciarza skończyła się dawno temu ten człowiek nie ma wizji firmy na przyszłości - czas na zmiany każdy to widzi, tylko on sam i Prezydent Korytkowski ,rada nadzorcza -nie. Całe to zmieszanie to jak burza w szklance wody (Pic na wodę) Liczą się konkrety ,ile nowych linii ,ile więcej kursów ,nowy ekologiczny transport- autobusy elektryczne lub hybrydowe (tu akurat całkowity brak pomysłu na jaki się zdecydować), większe płace dla pracowników tylko zmiany korzystne, pokazać krótko jak to będzie finansowane. przedstawić jak załatwić nowe połączenia jak zwiększyć ilość kursów - wskazać procedury cdn...
Dodano: 26.04.2019 08:36    Przez: ~xxx
My mieszkańcy Woli Podłężnej i Rudzicy prosimy by dzieci miały dojazd ze szkoły o godz. 15. Jest luka w rozkładzie i mnóstwo dzieci i młodzieży nie ma czym dojechać do domu. Bezpieczeństwo naszych najmłodszych powinno być najważniejsze.
Dodano: 26.04.2019 08:41    Przez: ~mieszkanka Woli Podłęznej
Wola Podłężna i część Rudzicy podlega administracyjne pod Urząd Gminy Kramsk tam trzeba też interweniować (to ze ten teren jest krańcowy gminy na styku z Gmina Konin to nie moja wina ) włączyć to do Konina i po sprawie ale tego tez mieszkańcy tam mieszkający też nie chcą z wiadomych powodów (dorsza woda ,większe podatki ,droższe śmieci itd.).Korzystać się chce z wszystkiego ale płacić nie.(ile pieniędzy Gmina Kramsk daje do kasy Konina ile korzysta?). Przepraszam ze wkładam kij w mrowisko. Temat nie wygodny dla UM Konin i UG Kramsk- brak właściwej współpracy.to może na szczeblu Powiatu, ale tu nie spodziewam się lepszych rezultatów.
Dodano: 26.04.2019 09:11    Przez: ~xxx.
Pobocza i więcej progów bo co z tego, że autobus przyjedzie jak dziecko strach puścić bo zapier... dalają jak po....j.. ebani, ciężarówki, osobówki! Panowie policjanci by sobie dziurę w budżecie zalatali w tydzień, a patroli ani widu ani slychu.
Dodano: 26.04.2019 16:23    Przez: ~Rudzica
…. linia 67 do likwidacji i już szybkie pytanie. Jak dojechać np. do Gosławic na godz. 7 do pracy z Chorznia. Jest proponowane 56 z dworca o godz 6:17 ale jak dojechać z Chorznia na dworzec na ta godzinę? , przecież na przesiadkach nie mieliśmy czekać dłużej niż 10 minut? . Czym zastąpicie linie 67 która z Chorznia była o 6:07 i idealnie można było na 7 dojechać ?. Wiem że było sporo informacji wysyłanych w tej sprawie ale nie dokonano zadnej korekty, zresztą na zadnej linii tego nie zrobiono a mówi się o konsultacjach. Jakie konsultacje jak już dawno wszystko postanowione !!! Rozkłady wydrukowane. WLADZA DLA LUDZI MIAŁA BYĆ.
Dodano: 26.04.2019 08:48    Przez: ~`el
wszystko już zatwierdzone a ludzie mają nadzieję